Клиники в Истанбул

  • 103 408
  • 741
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 142
Sienna sun, 1-2 качествени ембриона е достатъчно, останалото е божа работа.  Wink
Благодаря ти, че си писала подробности за ПИД-а, защото вече бях започнала да се припотявам ако имаме 10 ембрита, как ще им правим ПИД на всичките и как ще фалираме тотално.  Laughing
Хубаво е, че първо ги изчакват и проверяват кои са годни за ПИД.

# 661
  • Мнения: 2 999
Ригина, не се притеснявай излишно. Лекарите чакат до 5-ти ден преди да пристъпят към ПИД и избират най-добрите ембриони за тази цел.

# 662
  • Мнения: 1 142
Ригина, не се притеснявай излишно. Лекарите чакат до 5-ти ден преди да пристъпят към ПИД и избират най-добрите ембриони за тази цел.

Благодаря!  Hug
За толкова много неща говорихме, че някои други важни подробности ми убягнаха да ги коментирам с тях. Не че другото беше маловажно, но просто нещата наистина са много.

# 663
  • Мнения: 420
Момичета, как се справяте с поленовата алергия, тези които имате такава? Позволяват ли да се взима някакво лекарство и какво? Вече едва издържам, спряла съм и хапчета, и капки за нос още преди стимулацията...

# 664
  • Мнения: 213
Sienna sun, 1-2 качествени ембриона е достатъчно, останалото е божа работа.  Wink
Благодаря ти, че си писала подробности за ПИД-а, защото вече бях започнала да се припотявам ако имаме 10 ембрита, как ще им правим ПИД на всичките и как ще фалираме тотално.  Laughing
Хубаво е, че първо ги изчакват и проверяват кои са годни за ПИД.

Един да е, но да е качествен. Искаше ми се 2 или 3 да минат ПИД, за да остане поне едно без генетични проблеми. С моите повтарящи се миседи, очаквам да отпаднат няколко след ПИД Sad Ако човек има 10 качествени ембриона на 5-ти ден, сигурно няма да има нужда от ПИД newsm78 Изглежда доста отпадат на 5-ти ден.

# 665
  • Мнения: 685
Mileneira- много полезна информация.
Sienna sun- много, много стиснати палци.
Jessy_85, аз съм си пила Aerius по време на стимулация. Доки каза, че няма проблеми.
Gerda, последната ми стимулация беше януари.
Стиснати палчета на всички в процедура или започващи такава. Peace

# 666
  • Мнения: 1 142
Sienna sun, 1-2 качествени ембриона е достатъчно, останалото е божа работа.  Wink
Благодаря ти, че си писала подробности за ПИД-а, защото вече бях започнала да се припотявам ако имаме 10 ембрита, как ще им правим ПИД на всичките и как ще фалираме тотално.  Laughing
Хубаво е, че първо ги изчакват и проверяват кои са годни за ПИД.

Един да е, но да е качествен. Искаше ми се 2 или 3 да минат ПИД, за да остане поне едно без генетични проблеми. С моите повтарящи се миседи, очаквам да отпаднат няколко след ПИД Sad Ако човек има 10 качествени ембриона на 5-ти ден, сигурно няма да има нужда от ПИД newsm78 Изглежда доста отпадат на 5-ти ден.

Да, наистина до пети ден сякаш отпадат доста. Досега само един съм имала на пети ден, а другите бяха на трети замразени. Затова сега ми е малко напрегнато, дали ще оцелеят до пети и дали ще стигнем до ПИД, и още повече до трансфер. Но нищо не зависи от мен, така че ще видим.

# 667
  • Мнения: 2 006
 Sienna sun,
Утре най-вероятно ще са готови за пид и други ембриончета. Има световни статистики, че са еднакво успешни и готовите за пид на 5-ти и тези, готови на 6-ти ден.
И аз имах шок на 5-ти ден и цяла нощ четох публикации...

# 668
  • Мнения: 213
Благодаря Steli4ka  bouquet Дано наваксат с развитието.

# 669
  • Мнения: 1 245
Момичета, имам нужда от помощ, макар че молбата ми е по-скоро към момичетата, които в момента са в Истанбул. Дали някоя от Вас би се ангажирала да попита в аптеките около клиниките за едно лекарство, наречено Ovestin gel. Подчертавам гел, а не глобули, защото има два варианта на това лекарство. Интересува ме дали го имат в наличност и на каква цена. Ще бъда благодарна за всеки Ваш отговор като информация. И стискам палци на всички, които са в процедура и чакат своята сбъдната мечта! Успех! Дано има момичета, които да се отзоват на молбата ми...

# 670
  • Мнения: 2 655
Vitex съм го пила като чай месеци преди започване на стимулация. Продава се в магазините за билки в Турция насипно, казва се Hayit tohumu. Особено полезно за ендометриоза поддържане нивото на хормоните.
Бяха ми изписали NАС след положителния тест за бременност, за имунологични проблеми. Все още се чудя за какво помага той, при положение, че е лекарство за кашлица? И в листовката пишеше, че не се препоръчва на бременни?

# 671
  • Мнения: 685
Някой да е ползвал Inoginol. Съдържа D-хироинозитол, миоинозитол, фолиева киселина, манган, витамин Д, Ревифаст.
Много ми е ниско витамин Д. Дали може това да е причина за лошото качество на яйцеклетките или търся под вола теле и се самонавивам.
И ако приемам Inoginol мога ли да вземам отделно Вигантол и с какво мога да го комбинирам, т.е. трябва ли да избягвам други добавки ако се повтаря някоя съставка, за да не предозирам нещо или няма проблем. newsm78 Тъп въпрос, но не съм наясно с добавките.

# 672
  • Мнения: 2 999
Ина, при ниски стойности на витамин Д - се влошава качеството на яйцеклетките. Зависи каква ти е стойността и колко по-ниска ти от долната граница. Спрямо това се прави и дозировката. Можеш да си пиеш Вигантол - усвоява се най-добре с мазнина. Например капя върху сусамов тахан. Имай предвид, че нормалното ниво на витамин Д има пряко отношение и върху имплантацията и износването на бременността, да не говорим, че заради ниските му стойности могатда се развият едни от най-страшните заболявания. Така че дали с цел забременяване или не - в днешно време почти всеки 2 страда от дефицит на витамин Д без да знае. Посъветвай се със специалист за дозировката взависимост от нивото му в момента.

# 673
  • Мнения: 213
Подкрепям Dundy Sladurska. Витамин Д е много важен и за забременяване и за износване. Не знам какъв вид Вит Д има в Inoginol, но Вигантол им холекалциферол, което се води по-добрия вариант на Вит Д. И аз го приемам с лъжичка тахан. Ето една интересна статия за вит Д: https://nadiapetrova.bg/2017/02/%D0%B2%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D … %B8%D0%BD-%D0%B4/.
Към важните витамини бих добавила и Б12. Много е писано по въпроса за него. Аз следя и витамин Б6 и желязо. Приемам и масло от ферментирал дроб на риба треска заради омегите.

# 674
  • Мнения: 71
Здравейте и от мен, завърнала се след процедура  в Бахчеджи. Ще разказвам повече по-късно, след като се установим. Имам един въпрос: дали има начин да се свържа директно с ембриолозите за повече информация за качеството на замразените ембриони? За съжаление информацията, която получавам от Фатме е много оскъдна и не ме задоволява. На пункцията са извадили 15 яйцеклетки, от които само 10 са били зрели, а 8 са се оплодили. На 3 ден ми писа, че са замразили 8. Ембиологът бил казал, че са добри. Да но аз сега два месеца ще има да ги мисля, колко са били добри. Защо не са ги оставили до 5 ден? И как ще ги размразяват - малко по малко или всичките, и ще ги чакат да се развиват ли? Чудно ми е, как до 1 ден отпаднаха наполовина, а после успяха да замразят всичко.

Общи условия

Активация на акаунт