Бързо, балансирано и икономично хранене - 3

  • 63 379
  • 744
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 28 583
Мерси за посрещането девойки! bouquet
Йоанка не тъжи и тук е хладно, тази вечер бях жури на един карнавал и бях със сукман и дебело вълнено сако, края на май, Shocked а в Гръцко по боси крака!  Joy
Тази вечер пека картофи на фурна за фемилито, а снощи имахме супа от елда и салата! Simple Smile
И утре няма да мога да готвя, защото имам текстове за учене по инглиш, а и аз ще карам плодов ooooh!

# 181
  • Мнения: 3 743
Ех, че хубаво, аз много обичам така да имам план или списък и само да отмятам  Whistling

И при нас е хладно и дъждовно, но тук лятото така или иначе е около 2 месеца Sunglasses Тази година в сряда, догодина пак евентуално Joy

елеа, Ир, къде се загубихте Hug

При нас нищо ново. Вчера говеждо смляно с картофи, зелен боб, жълт боб и моркови. Загорих го, сто неща едновременно като правя ooooh! но ММ дори каза, че препечено му харесвало повече Crazy

Днес, за обяд, омлетеното руло с нахут яхния и краставица/морков и за вечеря редовната петъчна риба, сардини сигурно, с ечемик и ежедневната салата.

Купих си най-накрая и мини-оранжерия за покълване и сега чакам реколта от три вида кълнове Mr. Green Толкова е просто устройството, че не вярвах, че ще стане, но ще видим Rolling Eyes

По повод на скорошна дискусия и аз съм решила да мина към по-прости гозби, ама де да видим Laughing Не съм толкова добра в изпълнението на плановете като Йоанка Flutter

# 182
  • Мнения: 3 841
Галче, аз ви чета инкогнито,но нещо ме е напуснала музата покрай грижите и още не мога да влезна в релси.До ден-два мисля да се посъвзема малко,че  съм много неадекватна...А и тази "чия" ме побърква Crossing ArmsИскам да я използвам в повече неща,но освен с мляко или компот не се сещам за друго и си ми седи пред погледа и ме побърква-имам чувството,че ми се смее ехидно Joy Joy Joy
Дали не мога да слагам в крем супи newsm78 Joy
Галче,това с оранжерията много ме зарадва ей!Ще дадеш ли малко ихфо какво точно представлява...

# 183
  • Мнения: 3 743
Елеа, не се притеснявай, каквото искаш споделяй в темата Hug Аз в такива моменти си казвам, и това ще мине Wink Напомням си го даже в "хубавите" дни, тях пък да не ги пропускам Heart Eyes

За чията, можеш в най-различни печива да я ползваш вместо яйце. Аз съм правила и плодово желе с ягоди или малини. Но и с друг плод ще се получи предполагам. Ако ти трябват рецепти, пиши, но повечето ми източници са англоезични Peace

# 184
  • Мнения: 3 841
Как така вместо яйце?  Замства ли яйцета???  Ти ме изненада:))) Бих се радвала да споделиш рецепти,  няма значение,  че са на английски  ...

# 185
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747

елеа, Ир, къде се загубихте Hug



    Галче, тук съм, но бяхме заети - ЛЕГОЛЕНД пътешествие вчера  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes. Та за там имахме сандвичи с пастет и чедър + куп малки глезотийки. Опитахме там така прочутите им пържени ябълки с канела и сметана мммм, разкошни!

  Вечерта имахме бъркани яйца, кетчуп, краставици и салата т зеле и моркови.
  В сряда бяхме на печеното пиле от вторник и паста с чедър и дом. сос. Правих и печено мариновано тофу
  Днес за закуска правих палачинки с банан, смлени бадеми и мед. Обяд - каквото имаше в хладилника, остатъци разни. За вечеря сега правя доматена манджа с пуешки кюфтета (от смлени пуешки гърди) с много зеленчуци (селъри, моркови, червен лук, чушки).

   Йоана, радвам се, че си по-добре. На кюфтенцата от тиквички аз слагам много чубрица и кимион, галета и стават разкошни. Опитай. Hug
   Мими, успех с инглиша!  Heart Eyes
   Елеа, аз за чията съм писала тук - слагам/ръся обилно върху плодови салати. Много я харесвам с банани, ядково масло (фъстъчено, бадемово или от кашу), тахан, смляно ленено семе. Пробвай.  bouquet


   ДА ДОПЪЛНЯ - към вечерята ще има и салата от краставици, червен лук и настъргано овче сирене + бг. луканка . И картофено пюре за малкия.

Последна редакция: сб, 27 май 2017, 03:08 от ir74

# 186
  • Мнения: 3 841
Ир,  тези ябълки са голямо изкушение  Heart Eyes
А относното чията,  навсякъде чета,  че трябвало предварително да е накисната,  та затова не съм я използвала суха... Имам натурално фъст.  масло и тахан- може да накисна малко в тях ихда полея банан....  chef

# 187
  • Мнения: 3 743
Е, супер, всички се завърнаха Heart Eyes

Ир, сигурна съм, че е било незабравимо преживяване Party

Елеа, чията я разтваряш с течност 1:2 и печеш смело. Слепва като яйцата, но не очаквай да бухнат печивата както като печеш с яйца

ето разни идеи:
курабии: http://www.hummusapien.com/flourless-cranberry-chocolate-chia-co … kies-vegan-paleo/
желе: http://www.nakedavocado.com/2013/08/strawberry-chia-seed-jam/
крекери: http://www.anjasfood4thought.com/2013/09/chia-crispbreads.html
напитка: http://thenourishinghome.com/2012/04/chia-aid-sports-drink-gf/
сладолед на клечка: http://www.skinnytaste.com/raspberry-coconut-chia-pudding-pops/
мъфини, с ленено семе, но спокойно може да се замени с чия: https://lisasprojectvegan.com/2012/09/23/apple-muffins/
любимият ми киноа хляб: https://www.thehealthychef.com/2012/06/gluten-free-bread/

# 188
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Е, супер, всички се завърнаха Heart Eyes

    Квачката събра пиленцата  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes. ГалчеHug.

# 189
  • Варна
  • Мнения: 1 885
Тази вечер пека картофи на фурна за фемилито, а снощи имахме супа от елда и салата! Simple Smile
Мими, как я правиш супата от елда? Много я харесвам напоследък елдата и искам да разнообразя менюто с нея.

# 190
  • Мнения: 28 583
Добро утро и от мен!
Радвам се да ви видя всички накуп....Ир все се каня да те питам почна ли да готвиш с ИП, иили още е в кашона...!
Аз се родих с него, всичко става толкова бързо, само се зачудих като няма програма сладко, как ще правя любимите си сладка от вишни и череши....! На крок пота правила ли си ?

# 191
  • Мнения: 3 841
Галче,  много интересни неща си ми дала- музата започва да ми се завръща  Joy

# 192
  • Мнения: 1 345
Аз днес сготвих свинско с грах и фъстъци, соев сос, горчица, лук, чесън и зелени подправки.
После свекърва ми ни снабди с огромно количество речна риба и сега ММ пържи и риба.  Имам чувството, че събота и неделя си наваксваме от понамаленото готвене през седмицата и само се чудим какво още да измислим....
сутринта - палачинки за децата
А уж смятах днес да карам на череши. Нищо, утре Simple Smile
Йоана, много неприятно това с ваксината... Добре, че вече минава.
Ир, тези ябълки изглеждат много апетитно. С грис ли се пържат, имат нещо отгоре...
чиата много ми харесва във вид на желе с плодове, а най-вкусната комбинация, която съм пробвала е с манго.
 eleaa, радвам се, че се завърна Hug

# 193
  • Мнения: 3 743
Супер компания сме Heart Eyes

За закуска: цвеклови палачинки; обяд: ечемик и нахут останали в хладилника Blush на запеканка с кефир, яйца и доматен сос и морков, вечеря: овчарски пай със салата

На мен повечето готвене събота и неделя е по-скоро заготовки, например варене на картофи, варене на яйца, варене на някакво бобово, приготвяне на тесто за питки за нощните смени на ММ и ако имам голям къс месо, също гледам събота или неделя да го опека Peace И пак някои вечери трудно се вмествам във времето и се състезавам с часовника animal037

# 194
  • Мнения: 3 841
Amanda,благодаря! Hug bouquet
И аз много си харесвам компанията тук-някак ми е уютно с вас.прекрасни сте!

Галче имам сварен ечемик,нахут от консерва,моркови и домат,но нямам кефир-твоята запеканка ддали ще стане с прясно мляко и яйца-тамън се чудех какво да ги правя зърнените:)
Иначе днес имаме доматена супа,скумрия,за вечеря-мини кюфтенца и за гарнитура броколи и картофи...
За утре мисля спаначени палачинки да спретна,нещо с гъби,но не знам какво-дайте идеи:)

Общи условия

Активация на акаунт