Всеки вече вижда, че сме двама - СЕПТЕМВРИйчето шава в мама /Тема 5/

  • 52 424
  • 766
  •   1
Отговори
# 735
  • гр. Бургас
  • Мнения: 139
При мен изведнъж се оказа ,че секса , разходките и пазаруването за бебата ще бъде мираж до края . В сряда получих стабилен кръвоизлив и до днес лежах неподвижна в болницата . С такава лека бременност , направо се чудя как ми дойде това чудо на главата . Казаха ,че единственото което се вижда нередно от прегледа при приемането е 30% скъсена шийка , разширен канал и ниско разположена предна плацента . За сметка на това няма отлепяне , водите са в норма ,а малката върви с почти 3 седмици напред  Shocked
Кървенето засега е овладяно , синът ми ще го гледа майка ми на село докато родя , аз аз мога да ставам само до тоалетна , баня и да хапвам . Единствените ми разходки до края ще са за консултациите и запис на тонове . Прецака ми се хубавото лято ,което планувах , но поне вече всичко е наред и дано овладея положението поне докато стане август.

# 736
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
При мен изведнъж се оказа ,че секса , разходките и пазаруването за бебата ще бъде мираж до края . В сряда получих стабилен кръвоизлив и до днес лежах неподвижна в болницата . С такава лека бременност , направо се чудя как ми дойде това чудо на главата . Казаха ,че единственото което се вижда нередно от прегледа при приемането е 30% скъсена шийка , разширен канал и ниско разположена предна плацента . За сметка на това няма отлепяне , водите са в норма ,а малката върви с почти 3 седмици напред  Shocked
Кървенето засега е овладяно , синът ми ще го гледа майка ми на село докато родя , аз аз мога да ставам само до тоалетна , баня и да хапвам . Единствените ми разходки до края ще са за консултациите и запис на тонове . Прецака ми се хубавото лято ,което планувах , но поне вече всичко е наред и дано овладея положението поне докато стане август.
Горката, мисли си положително и че си заслужават мъките  Hug
Ще овладееш положението, не се притеснявай, пускай климатика и си гледай филмчета, ние сме тука за компания също.  spoko

# 737
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Здравейте! Включвам се късно във вашата прекрасна темичка с термин 01.10, ноооо като е тръгнало ще съм септемрийска мама. В 26 г.с съм, като миналата седмица ми правиха серклаж и се надявам да докарам до септември. Успешен финал на всички  Hug
Здравей, и успех и на теб! Всичко ще е наред  Heart Eyes

# 738
  • Мнения: 151
Здравейте Simple Smile

Не съм писала скоро. Аз съм още на работа и мисля да си работя до последно - като си помисля, че почивката вкъщи ми предлага основно чистене и готвене - по-добре да си стоя в офиса Simple Smile А и болничния ще съвпадне с ваканцията на детската градина, което означава, че точно накрая ще  трябва да се гоня с 2 хлапета... Разписахме се и ние на морето за седмица и това ще е с почивките за тая година, може би още едно пътуване за кратко и се застопорявам в София до раждането, пък и вероятно след това, че не знам как ще возим 3 деца в колата... Трябва да взимаме нещо по-голямо, но засега изчакваме всичко да мине (след като няколко пъти ни плашиха).

Иначе количка определено си трябва за всякакво бебе. Аз първата зима с близнаците си бях абсолютно всеки ден навън - по 2 часа са ми спали всеки ден на разходка. Единият заспиваше още щом го сложех в ескимосчето, толкова си беше свикнал. Вярно, че беше топла зима, но определено нямаше да оцелея ако стоях по цял ден вкъщи... Имах си дъждобран и за мен в количката и при дъжд също съм обикаляла докато децата спят - никой не се разболя въпреки упреците как децата били стоели един час на дъжда - те си бяха покрити и изобщо не разбраха. Мен на едно място не ме свърта и сега вероятно пак ще е така. А и свекърва ми живее на долния етаж и вместо да ме пита как съм ме посрещаше с въпроса "Кой плачка, защо плачка..." Направо като в "Big Brother" се чувствах -  всяко промрънкване се засичаше... Дори веднъж като оставих едното дете да плаче някоя минутка и ми влезе в апартамента директно да види какво става... Та започнах и да се заключвам. Та за да има мир и спокойствие, ще гледам пак максимално надалеч да бягам. За съжаление, няма да мога да си позволя двуседмични почивки при моите родители този път, че батковците ходят на градина, а да си ги водя и тях с мен, ще ми дойде в повече.

Аз още размишлявам къде ще раждам - първият път бях в Токуда, сега се замислям за Майчин дом, като вероятно единствена опция за нормално раждане след секцио. Не съм ходила на консултация по ЗК - не съм се и регистрирала и не знам дали да го правя - като си спомня предишния път как беше... чиста загуба на време. Но понеже време хич не ми достига, вяроятно ще проучвам нещата към края на юли, а ако възникне нещо спешно си е ясно, че ще се ходи в Майчин дом. Иначе тази седмица ще ми е първият запис на тонове - в 30 седмица съм (т.е. 29+ някой ден).

И аз искам да се присъединя към facebook групата - какъв е начина?

# 739
  • Мнения: 3 500
Ноел.къ ти завиждам.....Ако можех ич нямаше да се спра,щот кат родя с тез 4 чавета  няма да ми е до секс.
Пък и вече имам паническа фобия ,че пак ще забременя.Тук трябва да ви спомена ,че ние правим секс с презерватив,но как точно забременях не.ми е ясно ...разбира се не вярвам в непорочното зачатие  Joy
Кажи честно?!  Laughing

Anityyyy, добре дошла!

Dociii, стискам палци повече да няма проблеми!

# 740
  • моята мила родна страна
  • Мнения: 562
Добро утро, момичета! Не съм се включвала скоро, нищо ново при мен. Бебка расте, с нея и аз...  Joy В петък бях на ЖК, АГ каза, че върви около 2 седмици напред-1500 г, 39 см.(27+5г.с.)...взех да си мисля дали няма да изскочи още през август.  newsm78 В тази връзка, май трябва да се заема по-сериозно с покупките, че времето лети...

За секса-и при нас вече е мираж (от около месец)...не ми е комфортно, пък и желанието поизчезна. А и коремът ми напоследък често е доста твърд, та съм на Магнерот, та ме е и страх. Ще наваксваме после...

За подстригването-не съм го правила откакто разбрах, че съм бременна, но пък се боядисвах веднъж, скоро ще повторя. Знам, че са бабини деветини....но като съм ги чувала, имам едно на ум. Затова пък каква грива съм си отгледала... #Crazy

Dociii, съжалявам за случилото се. Почивай, мисли позитивно и дано до края всичко мине спокойно!
Anityyyy, добре дошла! Всичко ще е наред до септември, спокойствие и позитивни мисли само!

P.S. Май е време за нова тема  newsm78

# 741
  • гр. Бургас
  • Мнения: 139
Благодаря ви , момичета  Hug
За фейсбук групата , пишете на  Nadia_Stefanova

# 742
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Dociii, ще се подкрепяме в тези тежки летни дни.
Аз през нощта почти не спах. Силна менструална и стомашна болка...отновоо през нощта на 26 срещу 27 число от месеца. Почвам вече да си мисля, че е свързано с последния цикъл, който беше на 28 число...съответно се успокоявам и се надявам, че няма да родя скоро. Дали има наистина такава закономерност при мен и болките ми?
И как за бога ще разбера кога наистина ще е моментът за раждане...малката я усещам да си шава дори по време на болка , а при раждане така ли е ?

# 743
  • Мнения: 85
И аз, момичета, също като вас, изобщо не спя добре. Будя се, въртя се, коремчето ми натежава, чувствам се като хипопотам.

Последна редакция: вт, 27 юни 2017, 10:22 от Nightmare01

# 744
  • София
  • Мнения: 5 619
Някой да направи нова тема, че ще ни се скарат, на 50 страница сме. Бих се заела с тази задача, но нямам идея как става.

# 745
  • Мнения: 360
Ралито,както беше ми казала една приятелка „ Няма как да пропуснеш кога ще родиш.”  Wink

# 746
  • Мнения: 11
Добро утро на всички  Smile. Който не може да спи през нощта, сутринта му започва от обяд.
Та искам да ви питам, как се справяте с храненето, като изключим отвратителната жега от която на никой не му се хапва нищо.
Вече две седмици не стига че нямам апетит, хапвам по малко и после 3-4 часа съм като преяла + нечовешки киселини. Взимам Талцид, пия чай от лайка, мляко, газирана вода, обаче нищо не помага  Sad

# 747
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Аз мисля, че от месец съм сменила водата с газирана вода. Simple Smile

# 748
  • София
  • Мнения: 470
Дайте идея за заглавие на темата?

# 749
  • Варна
  • Мнения: 1 366
Септемврийските тюлени ще стават още по големи Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт