Първи ден на ясла - мама се изложи!

  • 1 982
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
 Днес заведохме Рони за първи път на ясла....мама, тати и тя, малкото ми момиченце Simple Smile.
Беше гушнала една от любимите си играчки и стоеше мирно и тихо в ръцете на баща си.
Като влязохме в предверието аз се стреснах - рев и писъци отвсякъде Shocked...Рони продължаваше, милата, да се държи - само се оглеждаше уплашено. Оправям аз документите и подреждам нещата и гардеробчето и усещам как очите ми се насълзяват Cry....а не трябва да ме вижда, че плача....Чак когато я дадохме на лелята, тя се усети, че става нещо нередно....но я внесоха. Не я чух да плаче, но аз като му ревнах - мъж ми не може да ме успокои.
Та така - малкото ми момиченце не плака, но мама се изложи тотално ooooh!....
Толкова ми е тежко сега на работа, само за Рони мисля....направо не мога да се позная Embarassed...
Така ли беше и при вас?

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Винаги е така:)
Стига детето да е все така спокойно и ти ще свикнеш бързо.
  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 7 242
И при мен беше така, но и Цвети рева. Важното е да не показваш пред детето, че ти е мъчно и претеснено. Иначе няма лошо да си поплачеш.

# 3
  • Мнения: 2 255
по-добре ти да си поплачеш, а тя да е спокойна  Rolling Eyes
Успех в яслата ... и здраве  thumbsup

# 4
  • Мнения: 1 608
Всеки, който е бил на твое място реагира така! По-смело! Важното е на Рони да и е добре, да и хареса в яслта и най-важното да не боледува. Hug

# 5
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Не страдай, че си грижовна и любяща майка!
Детето не те е видяло да плачеш. Пък ти да си полачеш, какво лошо има?! Simple Smile

Ние си обяснявахме месец по-рано за децата, играчките и лелите в яслата и гледахме как децата играят на двора.
Всичко му беше ясно, не плака, ама ходеше по задължение в началото.
Пак ми беше тежко - 1г. 10 мес - и вече с отговорности ( не ми се ходи, ама трябва).
Като се чувства обичано(като твоето), а не изоставено, на детето бързо ще му мине, но за майката си е сериозно изпитание.

# 6
  • Мнения: 3 034
Май всички си поплакваме при първото водене на детето на ясла.
Нормално е, все пак досега сте били постоянно заедно. Но ако на нея й харесва в яслата, бързо ще ти мине.   bouquet

# 7
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Ох, благодаря ви за милите отговори  bouquet!!!
То аз като чух другите деца как сърцераздирателно плачат и вътре, и от вън...и ме стегна гърлото. Веднага си представих, че и Рони ще се захласне като си тръгнем Cry...добре, че тати беше с нас, та устискахме положението....не, че на него също не му е мъчно Confused

# 8
  • София
  • Мнения: 13 206
Спокойно.. и аз дето съм си коравосърдечна ревах като я дадох за първи ден.... Embarassed

# 9
  • София
  • Мнения: 3 421
  И аз като я дадох нашата щерка на ясла плаках, ама успях да устискам до улицата, пък хората как ме гледаха...

# 10
  • София
  • Мнения: 212
Не си се изложила!Това са си чувства и ни напират отвътре-особенно в такива моменти!
Пожелавам и на теб и на малката Рони бързо да свикнете с новата ситуация.На нея малко да боледува и да намери приятелчета,с които всеки ден в яслата да е празник!
За моята дъщеричка беше така!Първите дни бяха много трудни и за нея и за мен!Една лелка помня даже ме помоли на втория ден да изчакам-видя ме женицата,че плача отвън-оказа се че моето момиченце плаче само първите няколко минути,а след това се заиграва с дечицата и всичко е ОК!

# 11
  • Мнения: 1 134
Не си се изложила. Аз плаках почти два месеца, и то при тръгването директно на градина... Съвсем нормално е.
Желая ти да бъде много лек и кратък периодът на свикване и за теб и за момиченцето ти! Hug

# 12
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Благодаря ви още веднъж Heart Eyes!
Определено започнах да се чувствам по-добре Laughing.....

# 13
  • Мнения: 8 917
по-добре ти да си поплачеш, а тя да е спокойна  Rolling Eyes
Успех в яслата ... и здраве  thumbsup
newsm10 newsm51

# 14
  • София
  • Мнения: 83
Така беше и при мен  Embarassed
Но трябва да се подготвиш, че от сега нататък като разбере за какво става дума и малката ще започне да плачка (не е задължително, но е много вероятно)... та трябва да се подготвиш за следващия етап, който е също толкова труден - когато вероятно ще плачете и ти и тя  Cry После и това минава  Grinning Трудно е да си майка   bouquet

# 15
  • Мнения: 6 315
Нормално е, май всички плачем Simple Smile. Децата ни растат неусетно просто!

Успех в яслата! Нека е все така спокойна и здравичка!  bouquet

# 16
  • Мнения: 2 125
Аз ревах цял ден, той помрънкал малко и сега (след 8 месеца) не иска да си тръгва от яслата.

Не се тревожи Peace и успех  bouquet

# 17
  • Мнения: 83
Аз ревах цял ден, той помрънкал малко и сега (след 8 месеца) не иска да си тръгва от яслата.

Не се тревожи Peace и успех  bouquet

Май със всички майки е така,а и с децата.Аз обаче обикалях около детската около 2 часа и ревах,постоянно поватрях:"Е сега влизам и си я взимам."Добре,че приятелката ми беше там и ........ме вразумяваше.Благодаря ти Ино.

# 18
  • Мнения: 319
Ревах, как да не ревах! Много! И на работа ми беше гадно да ходя, и не можех да се концентрирам, беше лудница! При това дребното първите три дни въобще не рева - беше като омагьосано, не знаеше милото къде се намира. На четвъртия като се усети, че като наду гайдата - и така повече от месец - с прекъсвания, щото първия месец, в който ходи на ясла, три пъти се разболяваше - тъкмо свикне и престане да реве по цял ден и прас - пак болна. Останем вкъщи една седмица, пак отиде на ясла, пак реве. Голяма мъка беше, но свикна! Всеки ден говорехме с мъжа ми: дали сме лоши родители, че я даваме на ясла или не! Ей такива драми бяха преди една година! Ще свикнеш, не се тревожи!

# 19
  • Мнения: 137
Здравеи.мила и аз бях така като теб,но и Ани плака и вече 2 седмици ходим а всеки пат е разли4но.Понякога плаче,дръг път се смее.

# 20
  • Мнения: 85
Аз плаках една седмица,а Яна всяка сутрин от нас до яслата,но като влези в стаята 10 мин. и спира,а вече ходи един месец.
Първият ден лелята ми каза "Не ме плашат ревящи деца,а ревящи майки" Crazy.
Не се тревожи и упех  bouquet

# 21
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Май плакането е разпространена болест сред нас, майките Wink!
Мили мами, преди малко си я взех - разплака се като ни видя с тати, но се успокои за 1 минута.
Не изглежда да е плакала много, докато е била вътре newsm78....направо спокойна ми се вижда.
Дано бързо свикне Praynig!!!!
Вие ми вдъхнахте много кураж и ще се въоръжа с търпение, че май трудното тепърва предстои - като се усетят малчовците за какво иде реч Mr. Green....
Благодаря ви още веднъж Hug!!!!

# 22
  • Мнения: 142
Сега като прочетох изповедта на Ronko и аз се просълзих. И ние минахме по същия път но преди доста време. Thinking Ще се успокоят нещата и за малката и за теб. Само да е здрава, това е важно. Hug

# 23
  • Мнения: 953
При нас бебе реве и мама също, ама по пътя. Бебе защото беше на 1г. и 1м. Но бързо свикна.
Трудно свикнах аз все я мислех, защото беше малка.

# 24
  • София
  • Мнения: 39 761
Дияна я записахме късно на ясла, беше на 2.8г
Тя ревна за минутка като я внесе сестрата в групата, но аз си ревях по улицата. Мъж ми върви до мен, гушнал ме и ме успокоява, ама сърцето ми в гърлото.
Та значи всички мами се излагаме като даваме децата си за 1ви път на ясла   bouquet
Ще видиш, че всичко е наред. И да те успокоя... няма да плачеш само 1вия ден Simple Smile

# 25
  • Мнения: 4 187
Една сълза не пролях, въпреки, че съм много емоционална! Може би, защото Рая бе спокойна, влезе с уверена крачка и голям интерес !

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Не съм ревала  Naughty...даже бях най-спокойната мама тоз ден! Той спокоен, аз още повече и така беше от 1-вата минута. Мисля, че добре ни се отрази това спокойствие и на 2-мата и просто за това много лесно му потръгна на детето Peace

Но този опит се добива едва с 2-рото. С щерката бях леко смазана  Tired (чак рев - не), щом една позната веднага ме разконспирира и ми каза да се отпусна...

П.П: star  Peace

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 823
При нас адаптацията беше близо 3 месеца CryВсеки път раздялата ни беше съпроводена с крясъци и неутешим плач от нейна страна,а аз честичко се поплаквах,но устисквах докато влезне вътре.И сега много често ми става ужасно мъчно и ми се насълзяват очите,но гледам винаги да си мисля за нещо позитивно и да си поставя някакви задачи,за да не мисля,защото ми е много мъчно,когато Ели не е до мен.Особено,когато е болничка и сме си били заедно в къщи(аз съм била в болнични) и когато отново я заведа в яслата,тя отдалеч започва да казва на сградата"чао дечица" и колкото повече приближаваме,толкова повече се увеличава плача и.Е,тогава ми се качва буца в гърлото.И да не ви казвам как ми се иска,като свърша работа и да литна до яслата,за да си я гушна по-бързо...

# 28
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Не си се изложила! Нормално е - аз плаках по цял ден първите 2 дни. А Мони никога не е плакала в яслата - сега по 1 час не можем да си тръгнем, не може да се раздели с децата, с люлките, с пързалките, с лелките...  Crazy

# 29
  • София
  • Мнения: 2 958
Като чета мамите, които не са се "изложили" и придобивам все повече смелост. Другата седмица ще правим излседванията и айде джуджето към яслата с бодра стъпка. СЕга си мисля, че няма да пача, защото искам да я пусна докато е малка, но започва да ме обзема едно странно чувство на несигурност  Embarassed Още повече, че мъжът ми не иска да я пускаме на ясла (до 3 годишна в нас да си я гледам иска  Twisted Evil ) и каза, че той няма да я заведе докато е в период на адаптация  Sad
ЗА колко време стават излседванията на всичките му акита  Laughing Затрупаха ме с направления за тези изследвания.

# 30
  • Мнения: 78
Аз също доста си поплаквах, момичета и мисля,че в това няма нищо нередно.Беше ми адски мъчно,когато дадох малката на ясла-тя беше на 2 год. и свикна за около 1 мес.Сутрин се разплакваше,но не е плакала по цял ден. CryДокато аз не само ,че плаках,а просто се чувствах ужасно-като че ли съм изоставила детето си..........Но такъв е живота-трябва да се работи.А и малките свикват и след известно време започват да ходят с усмивка при децата Grinning

# 31
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Втори ден - имам напредък!!!
Нито сълза не пролях Wink....за сметка на това Рони се раздаде - започва да схваща, че това нещо с яслата ще става всеки ден....докато си тръгнах не беше спряла да плаче Cry.
Джуджанка, нашите изследвания станаха за 4 дена, а важат за 7дена, до този срок детето трябва да е постъпило.

# 32
  • Мнения: 9 990
Видях ти темата още в началото, въздържах се до сега да пиша...ама не става-върна ме назад във времето Wink
Ми така е, ще поплаче детенце, важното е как го посрещат и обгрижват там-дано да ви е добър персонала на градината.
Аз самата в първия ден на моето не успях да плача, защото седнах да пия кафе с колеги на мъж ми...иначе щях да се спукам от рев Confusedю
Детенце не плака цяла седмица, а я оставих по цял ден още в началото.На втората седмица се усети чак явно и взе да помрънква сутрин, главно покрай другите плачещи.Период е, минава.Аз си ходя на работа, детето е добре там и въпреки всичко понякога ми е много мъчно за нея-ами липсва ми и не се крия, че ми е трудно, ето, даже сега ми стана кофти.Но си и представям какво прави в момента-скъсва се от игра...тъй че...така е-расте ми детето, става самостоятелно.
Успех , бързо да свикнете и двамата и да не боледува! Hug

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 823
Ronko,аз също преживях тежко раздялата,както вече писах.Стискам палци при вас да премине по-бързо и момента,когато ще се обърне и ще ти каже с усмивка"чао,мамо" да дойде по-скоро.Предполагам,че жените,които работят там веднага я прибират,за да не е по-тежко и за двете ви и и отвличат вниманието и.Може и да се присеща по време на деня за теб,но пък със сигурност и е по-весело,когато си играе с връстниците си и ги занимават с най-различни неща от тяхната компетенция. Hug

# 34
  • Мнения: X
Така е винаги. Аз първите три дни бях, като болна, но след първата седмица нещата влязоха в релси, сега чак сама тръгва да играе с "детата"  Grinning

Дръж се, ако искаш поплачи си, но пред нея - все едно нищо по-различно не е станало. Може да бълнува 2-3 вечери, но ще свикне, нама как. Аз на третия ден се успокоих, казах си, че всички са така и по чудо дъщеря ми сякаш усети, че аз не се притеснявам и тя спря да мрънка.

Успех!

П.П. Не е трябвало да ви викат, когато карат и другите деца, защото някои реват и другите се плашат. Мен ме извикаха към 9:15, влязох с нея да разгледам и тя просто си остана там.

# 35
  • София
  • Мнения: 39 761
Ронко ще свикне детенце, трябва му малко време. Ще повисиш малко във форума... и ето станало обяд и ще ходиш да си я вземеш Simple Smile

# 36
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Ронко ще свикне детенце, трябва му малко време. Ще повисиш малко във форума... и ето станало обяд и ще ходиш да си я вземеш Simple Smile
newsm51Благодаря ти Ан Мари!

# 37
  • Мнения: 62
ох аз още не съм я дала на ясла,но ми предстои след няколко месеца,
само като 4ета сега форума и ми се реве,а тогава 100 % ще се разцивря,много ми е слаб ангела,
но дано удържа до улицата,
късмет с Рони и много обич

Общи условия

Активация на акаунт