Любители на кучета - 72

  • 51 410
  • 753
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 38 570
Гледала съм 2 пъти дого, хич не се обичат с НОК. Забелязах, че моята не понася женски Джак Ръсели. И има защо де.

# 721
  • София
  • Мнения: 8 348
В градинката има две догота.
Едното е огромно и най-кроткото и мило животно, което съм срещала.
Другото е злобар.
Момченца са.

Моята, както казах, не харесва едри космати кучета, няма нищо против срещу едрите късокосмести.
Предишното ми куче не понасяше авгански хрътки и обожаваше черни мъжки колита /тогава имаше доста колита, бяха модерни/.

Покрива има битумни там покривни неща, не знам как се казват, ама можеш да си купиш едно от железарията, и да го пльоснеш отгоре. Като американски покрив от филмите, ако се сещаш.
Не много скъпо, можеш и сама да си го заковеш и функционално.

# 722
  • Русе
  • Мнения: 7 796
Днес определено Макс е по-жив. Играл си е със сутрешните другарчета, на обяд се постреснал от непознатите в заграждението кучета но нямало проблеми. Сега се разминахме на вратата и не успях да му огледам раните. Довечера.
По принцип това дого е абсолютен злобар и затова не го пускат в заграждението. Обаче вчера е бил с някаква жена и тя го е вкарала там. Без намордник въпреки че би трябвало. Големият ми син въобще не е съобразил да се огледа и докато влязат, догото е атакувало Макс. След като ги разтървали тази взела да прави изречения но  не е права. Имаме си договорка злобните кога да се разхождат вътре и се съобразяваме за да могат всички кучета да потичат на воля (случвало се е няколко да обикаляме наоколо а едно злобно да си тича само вътре). Отделно има голяма табела която предупреждава собствениците да слагат намордник на злите. И ние сме взели на Макс за всеки случай но явно... #Cussing out
И после тази ненормалница (не лепя етикети и не обичам да квалифицирам хората ей така но ...) изкарала догото пуснато и седнала на една пейка точно на детската площадка, която била пълна с деца  Shocked

# 723
  • Мнения: 2 915
Ели_дечкин за съжаление има и такива стопани, които въпреки че си знаят кучето и нрава му си ги пускат свободно сред кучета, деца, хора. Аз понеже си знам прасето, че не харесва определени кучета и ходя да го разхождам извън града, където си го пускам свободно и никого не безпокоим, а ако се наложи да сме в града винаги е на къс повод.

# 724
  • София
  • Мнения: 38 570
На мен нещо не ми харесват хич тези заграждения и кучетата, които се "социализират" там. Доста често се случважда се сдъвчат големите. А на моята никой не й обръща внимание. Така че въобще се отказах да я вкарвам. Имаме си поляни покрай нас, 1-2 приятелчета, ако се засечем с тях, си ирае.

# 725
  • Мнения: 22 867
И аз предпочитам разходките извън града, в заграждение /не че много ги има при нас, но едно съм виждала, не знам дали още го има/ изобщо не смея да вкарам Рекс. Бях свидетел на хубаво сбиване на кучета в него, с голям зор ги разделиха. На повод предпочитам и мерим по-забутаните улици в квартала. Иначе, като чуя стопанин да казва:"а, то нищо не прави" за пуснато куче, иде ми....... bash по неговата тиква, нищо не прави у вас и на вас, на улицата пуснато не се знае какво ще го издразни, уплаши, стресира и как ще реагира. Peace

Рекс пък днес си отспа, голям сън му удари на хладната постилка. Simple Smile



# 726
  • Русе
  • Мнения: 7 796
При нас ги няма тия побоища. Повечето са бебета и едно-две големи но си спазват йерархията

# 727
  • Мнения: 2 915
labrex разкошен черньо!  Heart Eyes Аз понякога лягам до Макс като се излезне така и си го гушкам.  Crazy
Ели_дечкин щом са бебешоци ще си играят, но минат ли годинка ще започнат да се разпределят в йерархията и неминуемо ще има малко бой и респектиране. Макс итрасна с един джак ръсел, който е с няколко дена по малък от него. До годинка бяха страшно задружни и ги разхождахме всеки ден сутрин и вечер заедно. След навършване на годинка и няколко месеца започнаха да се дрънчат и да си скачат един на друг. Чак другите хора, а които се събирахме на полянката не можеха да повярват. Наложи се да ги разделим и всеки да си се разхожда поотделно. Рядко се засичаме из града и обикновено джака не спира да лае и ръмжи, Макс търпи до някое време и после и той почва да се рънджи. Ама той и мен ме ръмжи и скача да ме хапе, като мина да го видя.

# 728
  • Мнения: 22 867



Права е  Sivi, докато са малки няма проблем. В квартала имаше около 10-ина малчовци от всякакви породи и един 4-годишен пекинез. Всеки след обед ги водехме на поляната на "детска градина", играеха си с часове. Е, пекинезчето командваше парада и дребните се подчиняваха. Но това, докато бяха дечковци. Рекс за пръв път му се озъби на 10 месеца и пекинезчето се сви при стопанката си. А най-доброто приятелче на Рекс от компанията беше едно кокерче. Но и това беше до годинка някъде, след това при среща се заобикаляхме. Кокерът така му ръмжеше, Рекс и той не оставаше по-назад, направо все едно ще се избият. И така и досега, нищо, че и двамата вече не са в първа младост. Видим ли се със стопаните на кокерчето, всеки кривва накъдето е възможно, за да се избегне срещата. Simple Smile

Ето ги хубавците/хубостници от оня детски период, когато се обичаха:


Sivibouquet Hug bouquet

Скрит текст:
Най-най-най-разкошният ми е! Embarassed

# 729
  • София
  • Мнения: 8 348
а при нас нещо малки на възраст няма
само малки на ръст

ще ми се да имахме кучешка градинка като хората, ама не би
една дъъълга и тясна ливада, между два много натоварени булеварда
не е за бебета, които всеки момент могат да хукнат наняякъде, а чуват избирателно
занова делим една не дотам голяма традинка с майки с деца, хора без деца и тн
най-ме дразни мръсотията, навсякъде нахвърляни обелки от зрътчовци, вафли, сладоледи, чашки от кафе, налюпени семки
гнас
аз след моя добитък чистя, те защо не чистят след себе си
почти всяка сутрин правя оборка, докато обикалям

съжалявам за обърканите букви тук там, ама пиша от една клавиатура без грам буква по нея, ни на латиница ни на кирилица
разчитам на механична памет

и потеже не мога да се устискам

Скрит текст:
Рея и Белла на 2 месеца


първи минути вкъщи



преди да си изядем постелката


и току що
на мама бебето, как само расте

Последна редакция: чт, 15 юни 2017, 23:14 от possessed

# 730
  • Мнения: 22 867

possessed, хич не се напъвай да устискваш, показвай красавиците по-често! Мога да гледам такива снимки с часове, разкошна компания си имаш! Heart Eyes Дай малко инфо за неизяденото дюшече, добре ми изглежда. Simple Smile bouquet

# 731
  • София
  • Мнения: 8 348
Белла живее на вилата на шефа ми, та рядко я виждам.

Дюшечето е от Джъмбо, аз го харесвам.
Не помня вече колко струваше.

Това бяха 37 дена, два чорапа, една охлаждаща постелка, 8 качени  килограма и бая ранни ставания в малко снимки

# 732
  • Пловдив
  • Мнения: 998
Обещах да покажа приятелите на Рори /чихито/. Връзва ги на фльонга и двамата. А като си играят договете лягат и така го закачат иначе неможе да ги стига нашият. Много са сладки

Последна редакция: пт, 16 юни 2017, 08:17 от merita

# 733
  • Мнения: X
merita, Страхотни са.
possessed - Имам слабост към черни големи сладурковци и твоята е приказна...искам да я гушкам.
labrex - и тук случая е такъв.
ДОкато живея още в София ще издиря някой от вас и ще скоча от храстите върху малките да ги гушам Grinning  Hug Crazy После ще ме пишете по форумите, че има някакъв нов вид луди, които нападат кучета от храстите, но аз нали ще съм доволна  Whistling Laughing

Sivi, с теб се познаваме и въпреки, че с години не сме се виждали, скоро се местя по-близо до Северна България и ако минавате през Ловеч с душункото - пиши ми да изпием по едно кафе с теб, докато мачкам него Grinning

# 734
  • Мнения: 2 915
DivaOrhideq само да имам някакво пътуване в района и ще звънна да се видим. Hug
Ох, а тия чернушковци и на мен са ми слабост. Много се пудих дали да не си взема и един лабрадор - черен или шоколадов, но в апартамент с две големи прасета ще ни стане тясно. Че и няма да има за мен място на леглото.  Mr. Green Но все пак ще си имам една шоколадова красавица за двора на къщата и вътре в къщата. Всеки момент трябва да роди милата и съм решила, ако не се намерят свестни стопани за бебешоците да си ги гледам и тях в двора. Иначе Макс се разбира много добре с нея, дори като и се радвам и галя той не ревнува и въобще не се бута, дори си отстъпва храната, иначе ако друго куче скочи да ми се радва е готов живо да го изяде.
И сега докато разхождам прасето ми пристига въртейки опашка и доволен от себе си с фазан в устата.  Shocked Явно ловната жилка в него вече се е обадила. До сега не успяваше да ги хване, но явно този фазан нещо е подценил ситуацията.
А чихито с тия догове е притеснителна гледка, но има кучета които усещат че имат нещо дребно оред себе си и са изключително внимателни в играта си.

Общи условия

Активация на акаунт