Прилошаване при дете

  • 2 615
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Здравейте сина ми е на 4 год. и преди няколко дена каза че много го боли корема и изведнъж пребледня,устата му побеля и взема да си притваря очичките,намокрихме го с вода,дадохме му да пие сладка водичка и се оправи, миналата година по същото време пак му стана така.Някой изпадал ли е в същата ситуация,от какво може да му става така 🙁

Последна редакция: вт, 02 май 2017, 05:57 от ivetkaa89

# 1
  • Мнения: 1 421
Не потърсихте ли лекарско мнение още миналата година?

# 2
  • Мнения: 11 338
А имаше ли стресова ситуация покрай прилошаването?

Коремът е голям орган, чиито стени се изпълват с кръвоносни съдове. При стрес и нервно напрежение става така дето му викат бабите "кръвта слезе в корема". Детето изпитва болка в горната област на корема над пъпа  /предполагам като спазъм/ и кръвното му пада. Прибледняват, посиняват устните и под очите.  Става им лошо и ако не седнат може да припаднат.

Важно е да научите детето да седне веднага ако му стане така. Дори и на земята да седне е по-добре отколкото да припадне и да се удари. Давайте повече вода, а при такава криза и малко захар. Принципно е спад на кръвното, но може да има и спад в кръвната захар.

Въпреки това не се успокоявайте излишно от думите ми. Все пак подобно "играене на кръвното" трябва да е свързано или със стрес или с моментно състояние. Случва се предимно при подрастващите и пубертетите. А вашето дете е на 4! Поговорете с педиатъра и пуснете кръвна картина за всеки случай  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 5 949
Да, и аз съм чувала за подобни прилошавания, че даже припадъци по време на пубертета. Но 4 годишно незнам  newsm78  Може да е стрес, може друго. Без да се панирате, посетете лекар Naughty

# 4
  • Мнения: 20
Още миналата година ходихме на детски невролог, кардиолог ,правихме изследвания,казаха че няма нищо.И сега когато пак му стана така,казаха че най-вероятно е от силния спазъм.Като му дадох водичка със захар и се оправи бързо.Питам защото може на някой да му се е случвало

# 5
  • Мнения: 11 338
Да, на моята дъщеря, но тя е на 10.

Случи се няколко пъти - натиска си корема горе и казва, че я боли. Става бяла с черни кръгове под очите и видимо и е зле. Захарта наистина помага.
Кръвната картина как е?

# 6
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
А при какви ситуации се случи това?

Общи условия

Активация на акаунт