Епилепсия - ТЕМА 24

  • 98 994
  • 737
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 2 314
Тъй като сте подхванали темата за ЕЕГ-тата да питам и аз. Малката до сега има само 2 правени в будно състояние, като на второто почти през цялото време мрънкаше и накрая вече плачеше. И двете са уж добри, ако може да се вярва на разчитането. За съжаление обаче, добро ЕЕГ не значи че няма епилепсия и за това се чудя дали да не направим едно по време на сън. Обаче такова не се ли прави  само в болница, или бъркам? И ако будното и спящото са добре, какво следва от тук нататък?

# 271
  • Мнения: 732
Здравейте всички,искам да попитам тези,които са ходили при Алексиев,добро ЕЕГ ли прави?В сън или в будност го прави?Моя син има само по време на сън пристъпи,които Божинова определи като епилептични миоклонии.Утре ще ходим и при Алексиев ,защото пристъпите продължават въпреки лечението и се тревожа,че не сме на правилна терапия.Сега пие Конвулекс сироп и Репитенд сироп.

# 272
  • Мнения: 732
Пак съм аз. Днес бяхме при Алексиев. Направиха ЕЕГ в будно състояние с хипервентилация и фотостимулация. Заключението е, че ЕЕГ-то не е добре, имало пароксизмална активност, а дребния уж няма прояви през деня. Предлага да включим трето лекарство- Клонарекс. Струва ми се страшно да е на три антиконвулсанта едновременно. Има ли някой от вас да е така? Този Клонарекс наистина ли води до зависимост?

# 273
  • Мнения: 313
Ели аз съм писала на предходната страница. В същото положение сме като вас. Ужасни неща четох за клонарекса...

# 274
  • Мнения: 732
Този,аз прочетох постовете ти и тези на Романол за Алексиев,но не ми стана ясно вие доволни ли сте от самото провеждане на изследването и консултацията?Струва ли ми се или този клонарекс Е предпочитано от този лекар лекарство? На вас по колко ви изписа?

# 275
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
Да той Клонарекса много си го тачи аз заради това 2 години  се колебае преди да отида при него. Но на нас ни го включи чак след  година лечение. Когато отидохме при него бяхме на Конвулекс и Репитенд, с 2 основни вида пристъпи. Към тях прибави и Неуротоп 200 и единия   вид пристъпи изчезна след 2-3 седмици. Така карахме до тази година Януари когато по лоша лекарска преценка тя разви хипервитаминоза на В6 и направи субстатус ЕЕГ-ТО много й се влоши и тогава ни включи Клонарекса и маха Репитенда. Пристъпите намаляха от 250-300 дневно до 10-15. Изкараме така 5 месеца и после пристъпите пак много зачестиха и започна да прави атонични. Въпреки че ЕЕГ -то беше  малко по-добре заради пристъпите ни вдигна Клонарекса. От тогава пристъпите намаляха много до няколко малки дневно дори понякога има дни в които не виждам нито един и е имала само 1 атоничен след сериозна травма на главата преди 2 седмици.
Та сега се лекуваме с Конвулекс, Неуротоп и Клонарекс.
Аз съм много доволна от изследването, електроенцефалографистката е много внимателна и както вече споменах апарата му е много добър, много по читав е от скъсаната шапка в Св. Наум. А за разчитането само ще ти кажа, че този човек 35 години с това се занимава, като над 20 години е бил началник отделение в Александровска болница и е бил единственият преподавател по ЕЕГ. Според  мен е много добър епилептолог.
Та на въпроса  ти, да към момента съм доволна от лечението му, като  спра да бъда ще го сменя, нямам скрупули.

Последна редакция: ср, 06 сеп 2017, 08:09 от romanol

# 276
  • Мнения: 732
Благодаря за отговора Романол.Аз също много харесах вниманието нпри направата на ЕЕГ,хареса ми и консултацията.За пръв път опадам на лекар,който да ме изслуша и да ми обясни мнението си по въпросите ми,а не само да бърза и да ми връчи рецептата накрая.Тревожи ме само Клонарекс...Доктора,каза да му се обаждам ако нещо ме тревожи,дано и да ми вдигне като звъня.Времето ще покаже.

# 277
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
На мен винаги ми е вдигал.

# 278
  • Мнения: 494
Преди 8 години, когато ходихме при Алексиев в Александровска за иглотерапия, имаше лекари от цялата страна, който се учеха, как се прави и разчита ЕЕГ. Тогава научих, че той пише и учебниците по медицина за ЕЕГ-тата.

# 279
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
Преди 8 години, когато ходихме при Алексиев в Александровска за иглотерапия, имаше лекари от цялата страна, който се учеха, как се прави и разчита ЕЕГ. Тогава научих, че той пише и учебниците по медицина за ЕЕГ-тата.

Да така  е аз имам учебника му и вече  няколко пъти  съм го  чела.

# 280
  • Мнения: 313
И на мен ми хареса обстановката и отношението по време на ЕЕГ, не оспорвам преценката му за ЕЕГ, но този клонарекс много ме притеснява....

# 281
  • Мнения: 410
Здравейте! Моето дете от около година е на Ривотрил и Конвулекс( беше и на Сабрил, заедно с тях но него го спряхме). Доволна съм от ефекта на Ривотрила- няма толкова седативен ефект и от около година детето няма пристъпи. Припомням - детето ми е със Синдром на Уест, като последните гърчове, вече не бяха инфантилни спазми, а големи генерализирани, най- вероятно с мозъчен оток. Досега успявахме някак да осигурим Ривотрил капки от Турция, но вече контролът там е много голям и най- вероятно ще преминем на Клонарекс. Ако някой е правил такава промяна, моля да сподели как е протекло.

Нещо друго - надявам се никой да не се нуждае, но все пак - ПОДАРЯВАМ Сабрил цяла неотваряна опаковка от Турция и Нитразепам - 3-4 опаковки от Румъния.

# 282
  • Мнения: 18
Здравейте, при доброкачествени миоклонии без епи огнища препоръчан ли ви е прием на антиконвулсанти. Един лекар казва не, другият - валпроат.

# 283
  • Мнения: 242
Здравейте, има ли някое детенце тук, което приема петинимид сироп и как му действа? Откакто Никол го пие нощният сън стана мираж. Дави се нощем и се опитва да повръща, освен давенето се буди още 2-3 пъти с такъв рев, че буди целия блок и така вече 3 седмици.

# 284
  • Мнения: X
Момичета ,моля да ми препоръчате добър невролог в София за еег и разчет на еег.Ще се явяваме на телк в началото на октомврш месец .Няма да имаме време да отседнем в свети наум.
Ще представя епикризата от месец май от престоя ни в Наум ,но искат и ново еег с разчет и лист .Мислех си за Алексиев ,но вие казахте ,че не дава такива документи.Търсим специалист в София.

Общи условия

Активация на акаунт