Епилепсия - ТЕМА 24

  • 98 968
  • 737
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 732
Rosij,вие с какви пристъпи сте и през колко време?

# 436
  • Мнения: 2 312
Bebok,припомни ми моля те вие с какви пристъпи сте и през колко време,ЕЕГ как е?
Има 3 ГТКП за 24 часа, това ноември 2016. От тогава няма такива, има едно заглеждане, което не мога да снимам. Успях само един единствен път, защото продължи по-дълго. Невроложката каза, че било странно, но най-вероятно е причинено от комбинацията неспане+боледуване. Другия месец сме на ЕЕГ. До сега всички, 2 на брой, са в норма. като минат студовете съм решила да я водя в Пловдив.

# 437
  • Мнения: 732
Bebok, благодаря за споделеното!

# 438
  • софия
  • Мнения: 376
Ами ние имахме 2 големи клонично тонични гърча за 3 месеца, после 3 малки всеки месец , след последния от лятото бяхме в епилептичен статус по време на сън за около 3 месеца.
ТЕЛК обаче гледат честотата на пристъпите и понеже от юли няма пристъпи, а ние се явихме ноември и ЕЕГ беше чисто вече ни дадоха 60% за 1 година, а изобщо не отчетоха, че е бил в статутс, което е много по страшно от пристъп.
Понеже се надявам да сме добре, предполагам, че следващия път няма да ни дадат толкова.
Искам само детето ми да е добре, че изкарахме кошмарни няколко месеца.

# 439
  • Мнения: 2 312
Ами ние имахме 2 големи клонично тонични гърча за 3 месеца, после 3 малки всеки месец , след последния от лятото бяхме в епилептичен статус по време на сън за около 3 месеца.
ТЕЛК обаче гледат честотата на пристъпите и понеже от юли няма пристъпи, а ние се явихме ноември и ЕЕГ беше чисто вече ни дадоха 60% за 1 година, а изобщо не отчетоха, че е бил в статутс, което е много по страшно от пристъп.
Понеже се надявам да сме добре, предполагам, че следващия път няма да ни дадат толкова.
Искам само детето ми да е добре, че изкарахме кошмарни няколко месеца.
За съжаление това, че не правят пристъпи, не значи че са излекувани. Аз ще я считам за излекувана единствено ако не прави пристъпи когато някога спрем конвулекса.
На нашето решение пък има написано, че подлежи на хоспитализация в неврологична клиника в София, което ние няма да направим ако нямаме причина, т.е. влошаване, и очаквам или да ни върнат, защото няма да имаме епикриза, или да ни намалят %.

# 440
  • софия
  • Мнения: 376
Така е за съжаление, че нямат пристъпи не значи, че са излекувани, но ТЕЛК гледат честота на пристъпите.
Ние сме на 3 медикамента, които не се знае колко време ще ги пие. Аз очаквам да няма пристъпи, понеже това е целта на лечението и съответно да намалят процента, ама има време, ще видим какво ще стане.

# 441
  • Мнения: 732
Моето момченце също е на 3 лекарства (Конвулекс,Репитенд и Клонарекс),само че пристъпите му са по 3-4 пъти седмично.Само ,когато е на урбазона заради астмата,която има ,само тогава няма никакви пристъпи.

# 442
  • Мнения: 93
Моето момченце също е на 3 лекарства (Конвулекс,Репитенд и Клонарекс),само че пристъпите му са по 3-4 пъти седмично.Само ,когато е на урбазона заради астмата,която има ,само тогава няма никакви пристъпи.
az iskam da popitam zashto vsichki deca sa s po dve ili tri lekarstva moq sin e pochti edna godina s diagnoza epilepsiq pie samo apidan i nqma nikakvi problemi slava bogu,no nerazbiram dori deteto da e s po leka forma na epilepsiq pak pie poveche lekarstva

________________
Пишете на кирилица.

Последна редакция: нд, 21 яну 2018, 00:57 от AnMary

# 443
  • Мнения: 732
[iКолло медикамента ще пие детето се определя от това как се повлиява от лечението.Първо пробват с едно лекарство,ако не даде ефект включват второ,трето ...и ръка до ефект.Целта е да се нацели лечение , от което пристъпите да спрат.Ако това стане още с първото не се включва друго.При нас обаче засега не спират.Защо обаче включват нови без да спират първите не знам,явно в комбинация са по-силни и се надяват да помогнат[/i]

# 444
  • Мнения: 93
[iКолло медикамента ще пие детето се определя от това как се повлиява от лечението.Първо пробват с едно лекарство,ако не даде ефект включват второ,трето ...и ръка до ефект.Целта е да се нацели лечение , от което пристъпите да спрат.Ако това стане още с първото не се включва друго.При нас обаче засега не спират.Защо обаче включват нови без да спират първите не знам,явно в комбинация са по-силни и се надяват да помогнат[/i]
ujas milite ni dechica kakvi neshta prejivqvat pojelavam vi uspeh i dano deteto se opravi

________________
Пишете на кирилица.

Последна редакция: нд, 21 яну 2018, 00:57 от AnMary

# 445
  • Мнения: 732
Дано всички имаме сили и постоянство и да се преборим за здравето на децата си.Всяка вечер преди да заспя си пожелавам да няма вече болни деца.

# 446
  • Мнения: 93
Дано всички имаме сили и постоянство и да се преборим за здравето на децата си.Всяка вечер преди да заспя си пожелавам да няма вече болни деца.
i az taka no...ostava da se molim decata ni da izrastat tazi epilepsiq doktora kava che ako sa malki imat po golqm shans da se izlekuva

________________
Пишете на кирилица.

Последна редакция: нд, 21 яну 2018, 00:57 от AnMary

# 447
  • Мнения: 154
Момичета какво сладко давате на децата си, нали почти не трябва да близват шоколад и какао, а захар може ли и как ги удържате като тв искат. Ние още сме малки и незнае какво е шоколад ама още малко и ще се почне, та незнам какво ще става.

# 448
  • Мнения: 732
Моето дете си яде всичко,гледам шоколадовите неща да не са вечер.

# 449
  • Мнения: 2 312
И моята яде. Само гледам да не е всеки ден и да не е вечер.

Общи условия

Активация на акаунт