БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ - хранене и захранване - 42

  • 36 510
  • 302
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 602
тук може да задавате свойте въпроси относно храненето и захранването на вашите бебета

# 1
  • Мнения: 2 467
Момичета, предстои да въведа белтъка на яйцето. Малката е на 1г. и 20 дни. Двоумя се дали да е като застройка в супа или по-скоро като готово пюре, в което има яйца. Не мога да дам сандвич или печиво, защото тя не иска още да дъвче и всичко се пасира.
Въпросът е кое е най-подходящо за детето като начин на въвеждане.

# 2
  • Мнения: 3 191
Можеш като застройка да го въведеш. Друго, което се сещам е да направиш бисквити с яйце и да и ги натрошиш в плодово пюре/ кисело мляко. Ако направиш бисквити, предложи и все пак да гризка, може да и хареса да си почеше венците.

# 3
  • Мнения: 2 467
Можеш като застройка да го въведеш. Друго, което се сещам е да направиш бисквити с яйце и да и ги натрошиш в плодово пюре/ кисело мляко. Ако направиш бисквити, предложи и все пак да гризка, може да и хареса да си почеше венците.

Благодаря ти! Ще пробвам и по двата начина с няколко дни разлика. Hug

# 4
  • Мнения: 1 602
Аз въведох яйцата в тестените изделия като кекс, питки, баници и тн.
Правех си домашни е началото само за нея по късно хапване от общите.
Детенцето ти е достатъчно голямо за да дъвче. Давай му в ръчичка, бисквитка, хлебче, сварен зеленчук , плодове и малко по малко да се учи. Правиш грешка с това пасиране да знаеш 😉

# 5
  • Мнения: 1 700
Наистина права е Стефи.Много сте големи за пасирани храни.Пробвай малко по-малко да даваш грапави,после малки парченца и големи.Не е казано че трябва веднага да стане малко по-малко и ще свикне.С това проблем не съм имала тъй като на 7м. му правих грапави пюрета.На 9м ядеше малки парчета,а от година нататък и с по-големи.Аз му давам да държи в ръчичка бисквити и други. ,но не иска хапне и го остави на масата.Иначе си взима ако е сложено на някаква повърхност.Внимавайте че да не станете като едни познати на 4 г. пасирано да яде  #Crazy

# 6
  • София
  • Мнения: 30 079
Момичета, четох, че месо се въвежда м/у 6м и 7м. Късно ли ще е, ако го въведа 7-8м, защото няма да сваря толкова бързо? Глутенът ще се въведе към 8-9м. Така ги виждам аз нещата и ми е леко притеснено, дали не закъснявам. Blush

# 7
  • Мнения: 4 859
Момичета, четох, че месо се въвежда м/у 6м и 7м. Късно ли ще е, ако го въведа 7-8м, защото няма да сваря толкова бързо? Глутенът ще се въведе към 8-9м. Така ги виждам аз нещата и ми е леко притеснено, дали не закъснявам. Blush
Няма проблем да го въведеш 7-8 ми месец Peace
Според някои схеми за захранване го дават от 8-9 ти месец,според други може да е от първите храни на бебето дори.

# 8
  • Мнения: 2 467
Аз въведох яйцата в тестените изделия като кекс, питки, баници и тн.
Правех си домашни е началото само за нея по късно хапване от общите.
Детенцето ти е достатъчно голямо за да дъвче. Давай му в ръчичка, бисквитка, хлебче, сварен зеленчук , плодове и малко по малко да се учи. Правиш грешка с това пасиране да знаеш 😉

Голямото ми дете беше по същия начин, така че много не се впечатлявам. Сега е на 11 години и си дъвче прекрасно. Grinning Това в кръга на шегата. Тя с дъвченето може и да се справи, но като тръгне да го преглъща и се дави и отказва да яде още на първата лъжичка. Не мога да си позволя да стои системно гледна. За мен още не е дошъл момента. Grinning

# 9
  • Мнения: X
Порция от 300 гр на ядене много ли е за 8+ месечно бебе? Изяжда ги и иска и още.. Яде на 4 часа.

# 10
  • Мнения: 4 859
Порция от 300 гр на ядене много ли е за 8+ месечно бебе? Изяжда ги и иска и още.. Яде на 4 часа.
По таблици и препоръки за 8 месечно бебе количеството е 180-200,но все пак според мен си зависи и от ръста и килограмите на детенцето,ако върви по-едричко,ще хапва повече.Пък и има скокове в растежа,които също допринасят за по-голям апетит.
Ако пюрето е само от зеленчуци/плодове ,е по-малко калорично,и това може да води до бързо огладняване. Мляко пак ли пие по около 300 мл?

# 11
  • Мнения: 1 602
Аз въведох яйцата в тестените изделия като кекс, питки, баници и тн.
Правех си домашни е началото само за нея по късно хапване от общите.
Детенцето ти е достатъчно голямо за да дъвче. Давай му в ръчичка, бисквитка, хлебче, сварен зеленчук , плодове и малко по малко да се учи. Правиш грешка с това пасиране да знаеш 😉

Голямото ми дете беше по същия начин, така че много не се впечатлявам. Сега е на 11 години и си дъвче прекрасно. Grinning Това в кръга на шегата. Тя с дъвченето може и да се справи, но като тръгне да го преглъща и се дави и отказва да яде още на първата лъжичка. Не мога да си позволя да стои системно гледна. За мен още не е дошъл момента. Grinning
Малко по малко ще свикне. Мислех че ти е първо детенце и си позволих да изразя мнение.

# 12
  • Мнения: X
Порция от 300 гр на ядене много ли е за 8+ месечно бебе? Изяжда ги и иска и още.. Яде на 4 часа.
По таблици и препоръки за 8 месечно бебе количеството е 180-200,но все пак според мен си зависи и от ръста и килограмите на детенцето,ако върви по-едричко,ще хапва повече.Пък и има скокове в растежа,които също допринасят за по-голям апетит.
Ако пюрето е само от зеленчуци/плодове ,е по-малко калорично,и това може да води до бързо огладняване. Мляко пак ли пие по около 300 мл?


Мляко пие 180 мл вода със 6 л. АМ.
Това е проблема, че не са само зеленчуци, обикновенно и слагам и сухар вътре. Следобяд също яде такова количество - каша с плодово пюре, бисквити с млако и т.н. Иначе на кг е около 10, но тя се роди 4.

# 13
  • Мнения: 4 859
А въвела ли си месо/жълтък?Мазнина слагаш ли в пюрето?Зеленчуци+сухар не ми се струва достатъчно хранително и калорично,за да засити бебе с апетит.Ако детето е гладно след пюрето ,бих дала малко АМ.
Иначе на кг си е добре дъщеричката ти ,няма повод за притеснения .

# 14
  • Мнения: X
Слагам и масло и редувам месо-жълтък,  забравих да го напиша по-горе. Просто ми се струва доста голяма порцията. Иначе сутрин и вечер е на АМ, другите две хранения са заместени.

Общи условия

Активация на акаунт