Голямата тема за малките масла - 17

  • 73 993
  • 745
  •   1
Отговори
# 15
  • USA
  • Мнения: 675
Здравейте! Благодаря за темата bouquet!

Наскоро се запалих по маслата и си купих масло от ший, от манго, отделно взех и ванилия, разтворено в жожоба, портокалово. От преди имам и от лавандула, евкалиптово и чаено дърво.
Тези дни смесих ший и манго като добавих жожоба с ванилия и портокал.
Направих и втора смес-ший, жожоба с ванилия и лавандула.

Също ползвам арганово масло за косата си след баня.

Ползваме ги като крем за тяло и ръце, мисля че добре действат на суха кожа. Само трябва да внимавам по колко слагам, че последният път попрекалих и ми беше некомфортно.

Искам да попитам ако знаете дали има тема за направата на домашна козметика, която да включва и сапуни, щампоани и подобни. Благодаря!

Последна редакция: вт, 09 май 2017, 18:54 от maimun77

# 16
  • Мнения: 5 386
С масло от маракуя се мажа през ден- попива ми сравнително добре, привършвам го и следващото е масло от малинови семки заради слънцезащитата. Имам кокосово, какаово, авокадо,арганово и шипково.

# 17
  • Мнения: 7 106
За скалпа ползвам бадемово+рициново+черен кимион и като добавка по няколко капки - розмарин, коприва, чаено дърво. За дължините - кокосово+глицерин на влажна коса.
За лицето - шипково за околоочния контур, и редувам таману, невен, гроздови семки за цяло лице и шия.
За стъпалата съм си направила смес от какаово, кокосово, невен, лайка и бадемово и за пръв път тази зима се разминах със сухите пети. Даже не мажа вече всяка вечер, но кожата на стъпалата ми е мекичка и гладка.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 5 936
Благодаря за новата тема!

Най-често използвам масло от гроздови семки за лицето. От всички, които до момента съм пробвала (бадемово, арганово,шипково) това ми действа най-добре.

Иначе за косата правя маски с кокосово, жожоба, бадемово, ЯЧРМ, но напоследък започна много да ми хвърчи след маслени маски, макар да правя веднъж в месеца. Става една такава суха, не мога да я търпя. Смятам да направя пауза с маските за известно време да видя, дали ще се подобри.

# 19
  • Мнения: 789
Благодаря много за новата тема, за обширната инфомация и за полезния споделен опит.

Четох доста за аргановото масло и съм изкушена да си взема, но ме притеснява, че не е много подходящо за мазната ми кожа. Май накрая ще си взема.

Иначе засега от базовите масла, които имам и ползвам  (жожоба, от гроздови семки, от пшеничен зародиш, шипково) като че ли фаворити са ми това от гроздови семки и шипковото.
Линкът за комедогенноста на маслата, даден в предишната тема, е супер, ще си го преглеждам и препрочитам. За радост маслото от пшеничен зародиш, което е с най-високия индекс, добре се понася от кожата ми. Знам, че е за суха и зряла кожа, но си го харесвам. Използвам го и за маски за коса.

Имам питане, което може да се развие и в креативна дискусия (сигуно има и много мнения по въпроса в предишни теми, но не съм изчела всички поради късното ми включване). Предполагам че всички ние сме използвали "конвенционална" козметика през годините. Чудя се, сега след опита ви и с двата вида (обичайните кремове и маслата) до какви заключения сте стигнали? Кое ви понася по-добре, с кое средство чувствате кожата си по-свежа, подхранена, стегната, озарена, хидратирана? Спряхте ли да използвате кремове, или все още посягате и към тях? Кои средства (имам предвид кремовете и маслата) използвате като водеща грижа за кожата, преценявате ли ги за взаимозаменяеми. Кои са били основните ви мотиви за започване използването на масла (цена, състав и прочие).

Аз като че ли се насочих към маслата притеснена от безкрайните списъци с химични съединения, които съдържат конвенционалните мазила. Да, знам че Ести Лаудър, Елизабет Арден, Филорга, Шанел и десетките други утвърдени и популярни с разнообразието в таргетираните ефекти мазила, инвестиращи в научни разработки (и също толкова в реклама) са смятани за гуру в този сектор (стемежът към красота и съвършенство на кожата и косата). Дали обаче връщането назад към природата не е по-правилният път (имам предвид избягването на използване на съединения с безкрайно дълги молекулни формули, както и обработената и пълна с химикали и презервативи храна)? В никакъв случай не съм против технологичния прогрес (никой не може да си представи вече живота без интернет, роботи и автомобили).

# 20
  • here and now
  • Мнения: 4 227
Благодаря за новата тема bouquet
Аз в момента си слагам масло от гроздови семки на лицето (вечер) и кокосово - на косата. Имам и масло то малинови семена и от семена на моркови, но се чудя къде и как да ги употребя Rolling Eyes
Маслото от малинови семки можеш да използваш в слънчевите дни като защита, а за това от семена на моркови, нека по-запознатите да кажат.

# 21
  • Мнения: 18 542
Аз лично не смятам да ползвам маслата като заместител на конвенционалната козметика, а като допълнение. Ориентирала съм се към тях заради благотворното им влияние първо на косата, сега и на лицето.
Преди години, когато нямаше такъв голям избор на козметика и аз не можех да си позволя скъпи маски и балсами, ползвах бадемово масло. Косата ми беше дълга, а я исках още по-дълга и това беше един от продуктите, който можех да си позволя. Тогава забелязах, че използването на масла отлагаше необходимостта от често миене на косата. После се подстригах, имах други неща на дневен ред и грижата за косата отиде на заден план.
Сега покрай косата се разтърсих и за други приложения на маслата понеже накупих доста и трябва да се ползват  Mr. Green Така открих метода за измиване с масло, който се отрази прекрасно на вече 40 годишната ми смесена кожа.
С напредването на годините козметиката става все по-скъпа, а нуждата от такава все по-голяма, та това е и един начин да се спести някой лев без опастността ако не помогне, поне няма да навреди.

Gifty, вземи си арганово, ако не ти допадне за лицето, ще си го ползваш за косата или тялото.

# 22
  • Мнения: 35 961
Имам питане, което може да се развие и в креативна дискусия (сигуно има и много мнения по въпроса в предишни теми, но не съм изчела всички поради късното ми включване). Предполагам че всички ние сме използвали "конвенционална" козметика през годините. Чудя се, сега след опита ви и с двата вида (обичайните кремове и маслата) до какви заключения сте стигнали? Кое ви понася по-добре, с кое средство чувствате кожата си по-свежа, подхранена, стегната, озарена, хидратирана? Спряхте ли да използвате кремове, или все още посягате и към тях? Кои средства (имам предвид кремовете и маслата) използвате като водеща грижа за кожата, преценявате ли ги за взаимозаменяеми. Кои са били основните ви мотиви за започване използването на масла (цена, състав и прочие).

за мен не са заместители, просто избирам онова, което "работи" добре при мен и съчетавам според нужди и настроение

# 23
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Така открих метода за измиване с масло, който се отрази прекрасно на вече 40 годишната ми смесена кожа.

Миоки, обясни, моля те, какво е това измиване с масло? Hug

# 24
  • Мнения: 18 542
Миоки, обясни, моля те, какво е това измиване с масло? Hug
Ето това е метода който ползвам:

Малко масло (около една пипета) се слага на лицето и шията, и се масажира в продължение на една или няколко минути, колкото ти е кеф. След това с мека кърпа, намокрена хубаво в гореща вода и изцедена, се слага на лицето, като се притиска леко, така че топлината да се предаде на кожата. Държи се докато поизстине и след това с нея се избърсва маслото. Ако смяташ, че има останало излишно масло, може да повториш. Може след маслото да минеш с памуче с мицеларна вода.

Хубаво е кърпата да е мека или поне не прекалено твърда, особено ако го правиш сутрин и вечер и да не триеш прекалено грубо. Аз в момента това измиване го прилагам всяка вечер и понякога сутрин.
Масло може да ползваш каквото искаш. Нещо което не е комедоногенно. В момента съм с шипково.  Откакто се мия по този начин тампончетата ми не са жълти след обтриване което освен резултата, говори красноречиво колко ми е почистена кожата.

Маслото разтваря съдържанието на порите и извлича мръсотията, и натрупалия се себум, и така допринася за прибирането им. Само по себе си не ги свива, а свиването се получава от почистването в дълбочина.
Черните ми точки изчезнаха на 90%, остана да се боря с разширените пори Simple Smile

След това почистване си действаш както обикновено - кремове серуми и т.н.

# 25
  • Мнения: 7 106
Според мен след едно такова почистване е хубаво да се мине лицето с кубче лед. А самото ледено кубче да е отвара от невен, лайка, маточина  или преварена вода с лимонов сок, за свиване на порите, подобряване на циркулацията на кръвта и тонизиране на кожата. Прилагала съм го миналото лято и бях много доволна, трябва да възобновя процеса Simple Smile.

# 26
  • Мнения: 18 542
Да, това би било едно приятно допълнение, особено лятото.  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 1 408
Имам бебешко олио на Бубхен.Понякога, след баня, си правя масаж с него.Но кожата ми е смесена и ми идва малко мазно. Привлякохте ми вниманието с липидното масло и сквалана и с тях ще заменя олиото.  Peace

# 28
  • Мнения: 18 542
Бебешките масла не са подходящи за маслени маски и за лице май  newsm78

# 29
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Благодаря, Миоки! bouquet

Чак не е за вярване, че почиства толкова добре. Rolling Eyes А преди това или след това измиване с масло не измиваш ли и с измивен гел/пяна? Не мазнее ли кожата след такова "маслено " измиване? Hug

Общи условия

Активация на акаунт