Хипоспадия - тема 5

  • 74 344
  • 447
  •   2
Отговори
# 120
  • Добрич
  • Мнения: 400
Didi.s ние бяхме в отделението март месец.За мен условията са добри.Чисто беше.В Пирогов има и доста по-мизерни отделения.Повярвай идва момент,в който не ти пука много къде си.Мислиш само за детето си.Лошото е,че си носиш сутрин и вечер  походно легло .През деня стоиш на малко столче до кошарата.Дано да имаш късмет да си в стая с баня и тоалетна.Чух,че има общи,които нямат...Имаше някаква обща тоалетна и част от стаите ходят там.
Иначе има и ВИП стая,но цената беше 40лв.Няма гаранция,че ще е свободна.Иначе е малко по- широка и сте само 2 майчета вътре.Спи се на фотьойл,който се разпъва.
Малко ще ти е трудно с катетъра детето да се разхожда.Те са буйни-бягат,а катетъра може да се изплъзне,а трябва да се пази.По принцип пускат да се ходи по коридора,но не е желателно.Все пак е болница и пречиш.Има си трапезария,където можеш да стоиш.
Абокатите стоят в ръчичка или краче от самото поставяне до изписването ви.Налага се поставяне на лекарства и е за удобство.Ако намокри бинта обаче трябва да се обадиш на сестрите и поставят друг на друго място.
Има контакти в стаята.Спокойно си зареждаш телефона,таблета.На първия етаж до главния вход на Сектора по Урология има кафе машина,машина за сладки и едно устройство.Има и в централния вход.От него си плащаш телевизора и интернета.Пазиш си бележката до като не ти мине времето,че ако интернета спре трябва да имаш паролата да си го пуснеш отново.Цените не ги помня.По принцип се комбинирате с майките в стаята.
За храната.Аз когато съм в София оставам с мъжа ми.Той спи в х-л Шипка или х-л Форум.Той ми носи храна.Около Пирогов има магазини,кръчма,аптеки,сладкарница.(през улицата).Има и Кауфланд,но той е на около 10 мин.Иначе има храна,но само за детето.
Магазин - 345.
Кръчма-Люти чушки
Сладкарница се казва Рицка
Опитах се да ти пусна линкове от Гугъл мапс с маршрута,но не се получава.Когато питаш и хората по улицата ти помагат.
Вземи играчки за да можеш да го забавляваш.Вземи си и Панадол или Нурофен за болката.Те сестрите ще ти кажат.Зависи какво ползвате.Аз взех нурофен.
Вземи повечко дрехи за теб и детето.Не децата стоят с пижамки по принцип.Вземи и нещо връхно,ако има парно е топло.Аз бях с къс ръкав март.
Всеки сам взима избор за себе си къде и при кого да оперира детето си...
Ние бяхме в Пирогов и д-р Минова.И за секунда не съм съжалявала за избора си.Вече всеки сам си решава от към възможности...
С Момчилов съм се виждала на визитациите.Не мога да кажа нищо за него.Погледна превръзката на сина ми и само каза-"Това дете аз ли съм го оперирал?Аз не превързвам така".Когато отговорих,че е Минова отговори,че само тя така се старае,когато прави превръзки.
Ако имаш въпроси-питай!Стига да мога да отговоря.

Последна редакция: вт, 03 окт 2017, 03:25 от laguna_s

# 121
  • Мнения: X
Didi.S-всеки намира своя път за лечение на детето си.Някои като мен го намериха по най-тежкия начин,други имаха късмет.Ние не укоряваме никой,а разказваме какво сме преживели.На никой не му е приятно да чете тези истории,какво остава за тези на които им се се случило.Искрено се надявам Момчилов да ви помогне истински и да го похвалиш после във форума.Много здраве на цялото семейство

# 122
  • Мнения: 5 531
Didi, темата е много стара, така, че тя е именно за взаимоподкрепа и не мисля че е удачно да се сменя името и.
Моето семейство също взе решение синът ни да бъде опериран в БГ - Пирогов и д-р Минова. Не съжалявам нито за миг за решението си. Аз се въздържам от коментари за д-р Момчилов. Ако нещо по конкретно те интересува мога на лични да ти напиша. Иначе в по-горния пост имаш подробно описание на условията в отделението. Успех

# 123
  • София
  • Мнения: 199
Didi.s ние бяхме в отделението март месец.За мен условията са добри.Чисто беше.В Пирогов има и доста по-мизерни отделения.Повярвай идва момент,в който не ти пука много къде си.Мислиш само за детето си.Лошото е,че си носиш сутрин и вечер  походно легло .През деня стоиш на малко столче до кошарата.Дано да имаш късмет да си в стая с баня и тоалетна.Чух,че има общи,които нямат...Имаше някаква обща тоалетна и част от стаите ходят там.
Иначе има и ВИП стая,но цената беше 40лв.Няма гаранция,че ще е свободна.Иначе е малко по- широка и сте само 2 майчета вътре.Спи се на фотьойл,който се разпъва.
Малко ще ти е трудно с катетъра детето да се разхожда.Те са буйни-бягат,а катетъра може да се изплъзне,а трябва да се пази.По принцип пускат да се ходи по коридора,но не е желателно.Все пак е болница и пречиш.Има си трапезария,където можеш да стоиш.
Абокатите стоят в ръчичка или краче от самото поставяне до изписването ви.Налага се поставяне на лекарства и е за удобство.Ако намокри бинта обаче трябва да се обадиш на сестрите и поставят друг на друго място.
Има контакти в стаята.Спокойно си зареждаш телефона,таблета.На първия етаж до главния вход на Сектора по Урология има кафе машина,машина за сладки и едно устройство.Има и в централния вход.От него си плащаш телевизора и интернета.Пазиш си бележката до като не ти мине времето,че ако интернета спре трябва да имаш паролата да си го пуснеш отново.Цените не ги помня.По принцип се комбинирате с майките в стаята.
За храната.Аз когато съм в София оставам с мъжа ми.Той спи в х-л Шипка или х-л Форум.Той ми носи храна.Около Пирогов има магазини,кръчма,аптеки,сладкарница.(през улицата).Има и Кауфланд,но той е на около 10 мин.Иначе има храна,но само за детето.
Магазин - 345.
Кръчма-Люти чушки
Сладкарница се казва Рицка
Опитах се да ти пусна линкове от Гугъл мапс с маршрута,но не се получава.Когато питаш и хората по улицата ти помагат.
Вземи играчки за да можеш да го забавляваш.Вземи си и Панадол или Нурофен за болката.Те сестрите ще ти кажат.Зависи какво ползвате.Аз взех нурофен.
Вземи повечко дрехи за теб и детето.Не децата стоят с пижамки по принцип.Вземи и нещо връхно,ако има парно е топло.Аз бях с къс ръкав март.
Всеки сам взима избор за себе си къде и при кого да оперира детето си...
Ние бяхме в Пирогов и д-р Минова.И за секунда не съм съжалявала за избора си.Вече всеки сам си решава от към възможности...
С Момчилов съм се виждала на визитациите.Не мога да кажа нищо за него.Погледна превръзката на сина ми и само каза-"Това дете аз ли съм го оперирал?Аз не превързвам така".Когато отговорих,че е Минова отговори,че само тя така се старае,когато прави превръзки.
Ако имаш въпроси-питай!Стига да мога да отговоря.
А тераска в стаите има ли? Като лежах с брат ми за операция от апендисит, имаше някакво балконче във всяка стая. Simple Smile

# 124
  • Мнения: 11
zarko_petrov  и в спама проверявам но няма отговор

# 125
  • Мнения: 11
Благодаря ви от сърце момичета! Как успявахте да държите децата по леглата? Моето момче не се заиграва с играчки, не гледа клипчета с детски! Трудно се спира на едно място. Съвети?

# 126
  • Мнения: 5 531
Аз лично не помня да има балкони към стаите. С балкони са стаите в хирургията, а урологията е отделна сграда.
Времето поне сега е хубаво и ще излизате в двора на болницата.

# 127
  • Добрич
  • Мнения: 400
Аз видях 2 стаи с 4 кушетки и ВИП стаята.Те нямаха балкони.Пуши се долу до стъпалата пред самата сграда.

# 128
  • Мнения: 21
За съжаление децата не ги пускат извън отделението, така че варианта с двора е само за мамите, ако има на кого да оставят детето за малко Sad На мен не ми дадоха да го взема дори при самото изписване, а ми казаха да чакам таткото да дойде и после да ходя да оправям документите докато той гледа малкия.
Относно нашата операция при д-р Момичлов - ами повече от 1/2 година мина вече и за момента няма проблеми. Детенцето беше с корпорална хипоспадия, не много тежка, дупчицата беше точно под главичката на пениса. Беше му закривен надолу и кожичката му беше като шапка - отдолу я нямаше изобщо, отгоре си я имаше. Сега закривяване не виждам, дупчицата е на върха където трябва да си е, има лек белег където е рязано и шито и където беше предната дупчица, но се вижда като съвсем малка разлика в цвета на кожата, не е безформено и обезобразено както някои от родителите тук са описвали резултатите от операциите на децата им. Кожичката е пришита леко отдолу и има някакъв по-добър вид, но не е цяла и това ми казаха че няма как да се оправи. Предвид това, че аз на дърти години съм раждала със секцио и белегът почти не ми личи вече, подозирам че на детенцето след време съвсем няма да му личи.

Според мен в темата липсва такава информация - за конкретните резултати от операцията. Има много съпоставка между това какво е отношението и какви са условията тук и в Сърбия, но като че ли повечето хора които са сметнали проблемът за приключен, престават да пишат тук. По-новите пък остават с впечатление, че в Пирогов е касапница, че на всичкото отгоре докато ни кълцат ни и псуват, а д-р Джинович извайва пенисите така че все едно никога нищо не е имало и не си личи че е оперирано (което не е невъзможно, предвид колко е развита пластичната хирургия в днешно време) Но реално така ли е?

# 129
  • Мнения: X
veval-Сериозно ли говориш?Ако не си разбрала разликата между др.Момчилов и др.Джинович-Чичо гугъл може да ти помогне.

# 130
  • Мнения: 4 344
veval ,абсолютно реално е!Аз на твое място бих пратила снимка на д-р Джинович за 2-ро мнение и собствено спокойствие,че всичко е нормално.

# 131
  • Мнения: 21
ъъъ, Зарко, не съм тук за да се заяждам и няма нужда от пасивно-агресивни подходи като това да ми се обяснява къде мога да търся информация. Всички целим най-доброто за децата си, не си ги мерим, особено пък докторите.... Мерси sun sea, но аз лично ще се чувствам по-спокойна (или неспокойна според зависи) ако чуя за резултатите от други пациенти отколкото ако чуя мнение дори на най-добрия по снимка. Принципно за сега съм спокойна, така ми подсказва интуицията или там нещо си майчинско

# 132
  • Мнения: X
veval-Държа се така,защото имам чувството,че тактично се опитваш да ни изкараш,че лъжем и преувеличаваме.2 години и 6 месеца лекуваха детето ми в детската урология на Пирогов.Написал съм си имената и мога да кажа без да се притеснявам,че ако бяхме в Германия например,с документите които имам-Момчилов отдавна да е в затвора и не само той!!!Не сме  отишли при др.Джинович за да си ги мерим с някой,а защото той беше ЕДИНСТВЕНИЯ ми вариант синът ми да остане с бъбрек.

# 133
  • Мнения: 21
Не бе човек, чела съм всички теми тук, спомням си че си имал сериозен проблем с този човек и по никакъв начин не поставям под съмнение това което казваш, както и това което са споделяли всички пострадали по някакъв начин от бг доктори. Аз ако бях на твое място щях най-малкото да го плюя всекидневно и да се опитвам да откажа абсолютно всеки да отиде при него. Нито пък искам да сравнявам качествата на едните и на другите. Това което се опитвам да кажа е, че много се изписа за отношението там и тук, а за резултатите почти нищо, има няколко поста като този:  "Една година след операцията детето ми си има едно мн добре оформено обрязано пишле. Напълно изправено и с отвор в центъра. Отава леко забележим белег отдолу, като по тъмно пигментирана кожа от тестисите до главичката. Този белег може да се забележи само при внимателно разглеждане. По главичката на пишока няма белези, макар че и там беше рязан, за да се изгради канала до върха." От друга страна има и няколко мами които са написали, че не е успешна операцията. Това всичкото мен ме накара от една страна да се съмнявам в това дали си заслужава ходенето до Сърбия, събирането на тези средства и всичко останало (защото някои хора може да се чувстват по-добре на квартира, но пък други се чувстват по-сигурни в болница където денонощно има кой да обърне внимание при проблем примерно) и съответно да избера (без никаква увереност в решението си) да оперираме в България. Просто ми е важно да се коментират и резултати, това как изглежда след това пишлето, да знаем какво да очакваме, да си направим съпоставката и по-лесно да вземем решение какво да направим и на кого да се доверим. Другото звучи като - този е най-великия щото cv-то му е мега добро и освен това е усмихнат. Не съм си близка с Момчилов, нито конкуренцията ми плаща да се съмнявам в Джинович и да ви разубеждавам, просто на мен решението ми беше много много трудно и споделям какво би ме убедило повече ако сега взимах това решение и какво би ме успокоило в текущия момент

# 134
  • Добрич
  • Мнения: 400
Темата е за взаимопомощ!
Не плашете новите мами.Както написах всеки сам избира за детето си!
Не упреквайте никой родител в избора му!
От сърце желая леки и безпроблемни операции без значение дали тук или в Сърбия,

Общи условия

Активация на акаунт