Пролетно слънце грее, СЕПТЕМВРИЙЧЕ ден след ден лудее! тема №11

  • 71 709
  • 535
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 5 259
Децата проговарят по различно време, но до към 4г се настигат. Горе-долу до тогава е нормално да не могат да произнасят всички звуци добре, без това да е проблем.

Елеонора казва "Тари" на всички момичета. "Една тари и още една тари" Smile

Всички жени са мама, всички мъже - тати, всички по-възрастни - баба и дядо. Веднъж на една не много възрастна жена взе да вика "една баба" и да я сочи, направо потънах в земята и се чудих как да замазвам положението Smile Жената гледаше много обидено.

Различава обектите по форма, но не схваща идеята на наименованията голям и малък, а ги обявява за мама и бебе. Първо почна от картинки на животни по книжките (мама слон и бебе слон), но в момента е за всичко. Хваща две листа от земята и обяснява, че по-голямото е мама листо, а по-малкото - бебе листо Smile

На зъбите, по неизвестна за мен причина, казва риби. Вечер си мием рибите с четка за риби Smile
Иначе на риба и жаба казва "яба".

Може да каже "възглавница" поразително точно, но нещо лесно като "коте" я затруднява неимоверно и затова котето все още е "мау", а кучето - "бау".

Вчера като си тръгвахме от площадката, тя се надяваше, че съм я грабнала не за да я отнасям, а за да си поседнем на някоя пейка и първо ми ги сочеше една по една - "Виж, пейта". Но аз не се трогвам и с бодра крачка подминавам. Тя обаче не губи надежда. "Сини тази пейта!" (седни на тази пейка). Подминаваме. "Сини дуга пейта!" Smile

# 271
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
Сина ми иска да му купя "бубони".
Аз му отговарям "Ами нямаме бонбони вкъщи,мамо" .
И той ми отговоря : " Мама купи гизина" Hug Grinning

# 272
  • София
  • Мнения: 1 538
Не съм била само аз тук през нощта Simple Smile Откакто тръгна на ясла се буди много нощно време. Става да пишка по 2 пъти, проплаква, търси ме. Явно е под стрес. Вече дори не мисля кога ще се наспя. И като ме събуди и само премислям нещата и не мога да заспя.
Започнахме ясла и градина на 18-ти септември. Ходиха 4 дни и после - тя една седмица болна, той две и на антибиотик. От тази седмица започнахме втори опит да ходи на ясла, днес е 4-ти ден и пак му потече носа. Преди да тръгнат бяха болни (тогава ви се оплаквах много). Общо взето от началото на септември като се почна, почти не са били здрави, тъкмо се закрепят и след няколко дни пак. Поне той, тя малко повече се държи. Направо незнам вече къде се намирам ...

А шефовете искат от понеделник да почвам работа ...

# 273
  • Мнения: 9 886
Кате, да не те отчайвам, ама все ще е така, поде докато не станат на 3-4 г. Затова кодексът на труда закрила до 3 г

# 274
  • Мнения: 5 259
Кате, помисли кой може да ги гледа, докато са болни, защото това не продължава само първия месец. Просто трябва да имаш някакъв вариант.

# 275
  • София
  • Мнения: 1 538
Рядко ще може някой да го гледа. Имам вариант обаче да си работя от вкъщи както и мъжа ми. Аз просто се надявах да не е толкова зле положението, повече време да изкарва на ясла, а не по 4 дни и да му минава бързо, а не по 2 седмици да е болен.
Миже би наистина възрастта има значение - каката е на 3 и 8 месеца, пак за първи път тръгва на градина, но й мина за 1 седмица и вече има 2 седмици посещения. Дано тя поне да се задържи повече, че даже ходи с огромно желание, вече си има приятелчета и като ходя да я взимам не иска да тръгне - единия ден я чакахме 1 час да се наиграе, малкия и той отива да си играе с нейната група и започна сутрин да ми вика,е иска на градина, не на ясла.

# 276
  • Мнения: 9 886
Мамета, как сте в това дъжделиво време?
Ние горе-долу сме наред.
Опитвам се да разговарям с моето, че вече е голямо, и да цока - вече не му е времето.
Получава се следния разговор:

- Иси, ти вече голям. Ти вече цокаш - не! Иси, ти вече бебе не, ти вече цокаш - не. (и това го повтарям 5-6 пъти, докато ми обърне внимание)

В един момент се сепва, пуска ц-цата и пита:
- Кой не цока?
- Иси не цока!
- А, не. Иси ика цока!

И тъйй - умираме си от смях.

И в последствие като почна да му говоря:
- Иси, ти вече си голям!
Дори не ме изчаква да довърша мисълта си, направо ми изръмжава и отговаря с ряз:
- Иси бебе не! Иси ика цока!

хаха, много е сладък.

# 277
  • София
  • Мнения: 1 783
Ох Румка, разсмя ме. И Жорко още цока. Кака му я кърмих до 3г. и нещо, него мисля да пробвам по-рано да отбия, ама ще е трудно. Каката я отбих с Даум екзол, обмислям и тук да го приложа, ама още малко да порастне, да вдява от обяснения. Честно казано, писна ми вече това кърмене, от седем години с малко прекъсване все кърмя.

# 278
  • Мнения: 9 886
Айде, като съвсем ми писне, ще те питам за това чудо
Simple Smile

# 279
  • Мнения: 5 259
Аз също още кърмя. Извинявам се, ако се повтарям, но през втората година ми беше ужасно досадно и всеки ден си мислех, че не издържам и миг повече. Но сега вече изобщо не ми пречи. Като че ли много разреди кърменето и намали продължителността, но и стана доста по-дипломатична в желанието си. Преди започваше да реве, да се тръшка, да ме дърпа за блузата и да вика ъъъъъ, а ако не дам веднага, продължаваше с пронизителни писъци. Сега започва с едни мазни усмивки, любезна и най-вече супер трогателна как се радва, като разбере, че ще ѝ дам. И то как да ѝ откаже човек. Но най-вече започна да спи по цяла нощ, което е ключово за да не изпитвам раздразнение, защото не ме буди и като така не ми пречи особено.

Изобщо не съм започнала да повдигам темата, че е голяма. Тя още си мисли, че е бебе. За сега усилията ми са да ѝ обясня, че не може да я кърмя навън или в метрото (и други превозни средства). Това като го проумее, ще мина и към концепцията, че е голяма. За сега няма да срещна особено разбиране по този въпрос Grinning

# 280
  • Мнения: 9 886
Браво! Моят ме дърпа за деколтето и крещи с пълно гърло-аммм, аммм, икам мама, икам цокаа
Вразумява се-ако го разсея и ако е спал през деня. Иначе толкова врещи, че шофьорите на такси забравят на къде да карат

# 281
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
Ах, Румка, много забавен диалог имате Simple Smile

Моят Емо е болен вече повече от месец......Ходи една седмица на градина и цъфна с кашлица и сополи които продължават вече многоооо време. От неделя и с температура. Най после ни изписаха антибиотик, дано помогне, че незнам вече къде да го водя.... Казват, че гърдите са му чисти, кашлял защото са му увеличени много сливиците. Мъча го и с инхалатор, изпихме 4 вида сиропи, и още кашля....... Какво е това чудо незнам. Явно няма да иде скоро на детска.

# 282
  • Мнения: 5 259
Иначе толкова врещи, че шофьорите на такси забравят на къде да карат
Ооо, такси!
На мен в такси никак не ми е удобно да кърмя и обикновено отказвам. Един шофьор ми сподели вижданията си за калпавото възпитание, което давам на детето и ме посъветва да ѝ светна два-три шамара, че да се усети къде ще крещи и ще се мята Grinning Не му оставих бакшиш, разбира се. Но понеже не искам такива сцени всеки път, започнах трескаво да мисля с какво да я разсейвам. Или давам солети или показвам през прозореца някакви неща, които да ѝ привлекат вниманието.
Веднъж така гледам, соча "Виж, виж..." ама не знам кое да посоча, защото не виждам нищо особено. И докато се чудя, тя поглежда и обявява "Една баба!". И започнахме да броим бабите по тротоара през цялото пътуване, което е 3-4 минути, но се изприщвам сто пъти, ако тръгне да реве и да се мята.
Много ѝ хареса да открива баби и да им заявява самодоволно и щастливо в лицето, че са баби, а те не винаги горят от възторг Grinning


ateto, има много такива вируси, от които кашлицата не минава много дълго време. Често преминават в бактериална инфекция, което вече се оправя с антибиотик. Ако е правилният, ще помогне.
Много ми е неприятен този сезон с безкрайните кашлици и сополи Sad Поне първата година на градина или ясла минава основно в боледуване.
Все пак го виж откъм хубавата страна. През този един месец си е спестил няколко други вируса, които е можел да пипне, ако беше ходил Simple Smile Ох, не е смешно...

# 283
  • София
  • Мнения: 1 538
Атето, ние също още сме със сополи и кашлица. И двамата, но на каката сополите не са такива жълто-зелени, а като водичка и много рядко текват. А при него нямат край просто - сменихме 3 различни вида капки за нос с локален антибиотик - сополите се изчистват за 3 дни и после пак наново. При последните капки даже не се изчистиха вече - останаха си зелени. Сега капя едни пробиотични капки в носа, дето имат срок на годност 7 дни и струват 34 лева  Shocked. Вече нямам сили дори да се притеснявам, явно така ще си караме известно време. Дано все пак да спрат в един момент ... Чистя нослето и със стеримар - и това не помага

# 284
  • София
  • Мнения: 1 538
От утре мисля дори да го пращам на ясла. Иначе няма да тръгне до пролетта, а там като ги гледам всичките са сополиви май и мажат навсякъде. Пък да видим колко ще издържи сега - ще му е 9-ти ден, а тръгна на 18-ти септември ...

Иначе аз започнах работа най-после - вече втори ден ходя. Вечер не ми се прибира ... Ужасна майка съм, но като знам какво ме чака ... Sad

Общи условия

Активация на акаунт