С какво ви дразнят свекървите- 82

  • 67 960
  • 802
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: X
А тя ли ви го е купила?

Не, изплащат го бащата на ММ и жена му, като ние покриваме част от вноската.

# 151
  • Мнения: 99
А моята когато заживях със сина й,етажа беше празен.Двамата с него лека по лека го ремонтирахме и обзаведохме.Разбира се свекървата не може да изостане,та накара сина си да й направи и на нея същата кухня и баня като нашата.Ама ако я питаш,ще ти каже,че тя всичко със собствени средства е направила това. Joy

# 152
  • при късмета
  • Мнения: 24 058
Вече стана въпрос, че е голяма грешка да инвестираш в чужд имот.
Ако правиш ремонти поне фактури на собствено име да имаш. А това е абсолютно задължително, ако поемаш част от вноска по жилищен кредит, макар на чужда име.
За големи суми някъде, нещо трябва да имате черно на бяло.
Една лъжа повторена 100 пъти става истина и току виж сте осъмнали с нагласата, че наистина живеете в чужд имот по милост

# 153
  • Мнения: 48 023
Аз пък си плащам сама ипотеката, дори мъжът ми не ми помага( с пари, помага с други неща), но това не пречи на свеки да ми каже( след като се скарахме заради извънземните й простотии с делата), че "не трябва да знам много много, че аз ще си събера багажчето и ще изхвърча от апартамента"
Само дето на мен ми става супер смешно от напъните й да ме обиди  Laughing

# 154
  • Мнения: X
Значи е нормално свекървитв да преувеличават... Всъщност изобщо не е нормално. Поне с гледането на детето не ми дава съвети, защото знае, че веднага ще я оборя. Но е много неприятно други хора да ме питат наистина ли тя е купила това, онова и т.н...

# 155
  • Мнения: 630
Значи е нормално свекървитв да преувеличават... Всъщност изобщо не е нормално. Поне с гледането на детето не ми дава съвети, защото знае, че веднага ще я оборя. Но е много неприятно други хора да ме питат наистина ли тя е купила това, онова и т.н...
Що не си живеете живота, а плащате данък обществено мнение. Тоя казал това, оня онова, голем праз.

# 156
  • Мнения: 48 023
Свиква се
Около мен има много хвалещи се на думи, на практика само баба ми ни помага, с гледане на децата като бяха малки.
Който ни познава като хора и в ежедневието, знае кой с какво помага и не пита глупости
Който иска само да разнася клюки, пита и разпитва
Не ми пука Simple Smile Да мислят каквото искат
Като бях млада и зелена се чудех защо го правят, ядосвах се, обяснявах се...
Няма смисъл  Grinning

# 157
  • Мнения: X
Значи е нормално свекървитв да преувеличават... Всъщност изобщо не е нормално. Поне с гледането на детето не ми дава съвети, защото знае, че веднага ще я оборя. Но е много неприятно други хора да ме питат наистина ли тя е купила това, онова и т.н...
Що не си живеете живота, а плащате данък обществено мнение. Тоя казал това, оня онова, голем праз.

Просто ми е смешно, как в опитите си да се изкара супер баба и майка, говори нелепици.

# 158
  • при късмета
  • Мнения: 24 058
но това не пречи на свеки да ми каже( след като се скарахме заради извънземните й простотии с делата), че "не трябва да знам много много, че аз ще си събера багажчето и ще изхвърча от апартамента"

 Joy ама тя сериозно ли?
Честно, ако съм в твоята ситуация и чуя подобна заплаха, ще я направя на салата. Иваче си е за смях, няма спор

# 159
  • Мнения: 12 674
Значи е нормално свекървитв да преувеличават... Всъщност изобщо не е нормално. Поне с гледането на детето не ми дава съвети, защото знае, че веднага ще я оборя. Но е много неприятно други хора да ме питат наистина ли тя е купила това, онова и т.н...
Що не си живеете живота, а плащате данък обществено мнение. Тоя казал това, оня онова, голем праз.

Просто ми е смешно, как в опитите си да се изкара супер баба и майка, говори нелепици.

То се вижда. Някои баби са вечно с внучета, други - хич.

# 160
  • Мнения: 48 023
ма ко, да  Laughing
Някои хора са си такива явно Simple Smile Не се свенят от нищо и от никой Simple Smile

# 161
  • София
  • Мнения: 19 319
Подсетихте ме за нещо от 2011 г. Отивам при зъболекар, някогашен колега на свекърва ми, сестрата също я познава и започва като първа дружка абсолютно клюкарски да разпитва за нас, за зълва ми и т.н. Отговарям едносрично тук-там и изведнъж тя изтърсва: "Е, вие не живеете ли при Х (свеки)"
Аз обикновено се усещам късно, но този път навреме ококорих широко очи и с изумен вид отговорих: "Никога не сме живели там, живеем в жилище на нашите".
За протокола: Тогава сме били женени 18 години, като НИКОГА дори не е ставало дума да живеем там. Живяхме  4 години у моите родители, оттогава - в жилище, пак тяхна собственост.
Сигурна съм, че аз и моите родители сме дъвкани с най-големите подробности, но жилищният въпрос не е изяснен, може би ще им развали имиджа.

# 162
  • Мнения: 615
Също така, много се дразня когато започне да ме пита "...това от къде си го купи, да ми купиш и на мен... Като прочетеш тази книга да ми я дадеш и на мен да я прочета... " Изопщо, каквото види, че правя, купувам или ям и тя започва... Даже прояде мюсли накиснати само във вода  Joy а пък аз ги ядох само докато бях на диета  hahaha

# 163
  • София
  • Мнения: 5 980
Захара, защо те дразни, че е прояла мюсли? Това ми се струва дребнаво. Също бих си споделила книгата. Че то книгите са скъпи и колкото повече хора ги прочетат, толкова по-добре. Ако пък ги пази, съвсем няма проблем.
Иначе са дразнещи въпросите кое от къде е купено, колко струва. Не бих обсъждала всяко нещо, което съм си купила. Аз и с приятелките си не го правя. Досадно е.

# 164
  • Мнения: 615
Захара, защо те дразни, че е прояла мюсли? Това ми се струва дребнаво. Също бих си споделила книгата. Че то книгите са скъпи и колкото повече хора ги прочетат, толкова по-добре. Ако пък ги пази, съвсем няма проблем.
Иначе са дразнещи въпросите кое от къде е купено, колко струва. Не бих обсъждала всяко нещо, което съм си купила. Аз и с приятелките си не го правя. Досадно е.

Жълто цвете, не че ме дразни, че иска книгата или крема ми... Усещам, че ми завижда и някак си смята, че като сложи като моя шал или червило ще стане по- хубава и от мен  Shocked

Знам, че завистта е висша форма на възхищение, но все пак начина по който го прави ме дразни !

Общи условия

Активация на акаунт