С какво ви дразнят свекървите- 82

  • 67 968
  • 802
  •   1
Отговори
# 765
  • Бургас
  • Мнения: 1 141
Когато бях малка, имаше семейство с деца от нашия блок, които забраниха на децата си да си играят с мен, защото съм дете на разведени родители. В София, 90те.

А не, не може да бъде. Бъркаш се нещо, не си разбрала. Такива неща не е имало.... Mr. Green

# 766
  • Наблизо
  • Мнения: 6 229
Това не е само в България,стига сте драматизирали.И в Европа се е гледало на развода зле и колко хора от наборите 30-40 са си седели заедно,защото иначе нямало как.Една даже убила мъжа си след 40 години тормоз и побоища и на въпроса защо аджеба не го е просто зарязала,отговорът е ''Чакала да пораснат децата,не можело така то да зареже баща им''.Е сега хем тя е убийца,хем мъжът убит..само и само да не се разведе,но възрастните хора я защитават...

# 767
  • Мнения: 2 157
Когато бях малка, имаше семейство с деца от нашия блок, които забраниха на децата си да си играят с мен, защото съм дете на разведени родители. В София, 90те.
Бургас, 90те.
Аз само си отнасях "подмятания". Играеха си с мен, докато не дойде едно момче, което почна да навива останалите срещу мен и основният му довод беше "И кво, мама ще дойде да те защитава ли?"
В училище също беше ужасно, когато ни раздаваха листчета да пишем контактите и работната длъжност на "мама и татко". Не знам за какво им беше, но искаха и на двамата родители. По това време бях единственото дете на разведени родители и после някои съученици упорито "любопитстваха" по темата защо и как така не знам баща ми какво работи. Иначе класната беше съвсем наясно със ситуацията вкъщи.
Хич не ми ги разправяйте тия, как е нямало проблем в обществото относно разведените родители. Rolling Eyes

# 768
  • София
  • Мнения: 19 402
Това не е само в България,стига сте драматизирали.
Е, че каква радост е това - да пишеш обективно и да имаш реални познания. Друго си е да развиваш сценарии тип Султана Глаушева, както ти много сполучливо се изрази. Но дали агресивните снахи са наясно коя е въпросната героиня?

Ма ко, ако майка ти е била слабохарактерна и се е притеснявала от хорското мнение - никой не й е виновен. И сега си има такива хора, не е нещо нечувано.
А истина е, че децата при развод страдат, ако родителите не запазят цивилизовани отношения. И преди, и сега е факт. Днес разводът е по-лесен, няма помирително дело, но който е искал - и тогава се е развеждал.

Последна редакция: пн, 29 май 2017, 12:37 от Cuckoo

# 769
  • Мнения: 5 651
Скрит текст:
Скрит текст:
Снахата, каквато и да е, това е избраницата на синът и ще трябва да се уважава.
А и свекървите са зрели жени, би трябвало да знаят, как да се държат с едно младо момиче,да не го дразнят. Да се сещат, че и снахата е дете, както и синът им. Трябва да мине време, докато снаха и свекърва свикнат една с друга, и е важно свекървата да прави компромиси, за да не се стигне до кавги и тежки думи.
А свекървата въобще да не си позволява лоша дума за снахата, от това зависи и контактът и със семейството на синът и. Не може да плюеш майката и да искаш внуците да те уважават.
В днешно време снахите въобще не са млади момичета, поне в повечето случаи. Съдя по категоричните и безапелационни мнения тук.
А ако е "младо момиче" - значи няма меродавно мнение по всички въпроси и може да не се фръцка при всеки даден съвет, защото нейните разбирания за семейството в много случаи са инспирирани и подкрепяни от нейната мама, която сигурно с нищо не е по-добра от другата мама.
И колкото и да скачате - повечето жени са такива само със свекървите си, мама е съвсем друго нещо.
Да се чудиш как една и съща жена едновременно е гадна свеки и прекрасна тъща.
Без проблем. Майка ми е така. Плюеше по снаха ни – когато брат ми беше сгафил нещо, снахата беше виновна; когато двамата бяха направили нещо хубаво – браво на брат ми. С мъжа ми, обаче, се държи и се е държала много добре. А сега, когато не ѝ говоря, ѝ е пръв любимец. Той ѝ се връзва, де, още не ѝ е свикнал на номерата.
Има и друг момент – към снаха и към зет очакванията могат да бъдат различни.
Сетих се за този виц:
Цитат
Тате, като дойдат да ми искат ръката, недей пак да падаш на колене и да викаш „Спасителю ти наш“. Просто тихичко кимни с глава.
  Joy

# 770
  • Мнения: 1 701
А истина е, че децата при развод страдат, ако родителите не запазят цивилизовани отношения. И преди, и сега е факт, колкото и да се обяснява че не е така.
Децата страдат винаги, когато имат безотговорни и калпави родители, независимо дали са женени, живеят без брак или са разведени.  Peace

# 771
  • при късмета
  • Мнения: 24 117

Ма ко, ако майка ти е била слабохарактерна и се е притеснявала от хорското мнение - никой не й е виновен. И сега си има такива хора, не е нещо нечувано.
А истина е, че децата при развод страдат, ако родителите не запазят цивилизовани отношения. И преди, и сега е факт, колкото и да се обяснява че не е така.
с това за децата съм напълно съгласна, но въпроса изобщо не беше там. А как обществото като цяло е приемало такива случаи.
Назад не четеш мнения от първо лице или се правиш, че не ги виждаш?

Лично аз не съм усещала кой знае какво негативно отношение. Както казах майка ми също не може да разкаже за фрапиращ случай, просто си я притесняваше малко или много. Но съм запомнила реакцията на класната. Като се разделиха нашите майка ми беше излязлата на квартира за момента. Поради преместването в друг квартал, сменихме и училището. Тогава класната ходеше по домовете на учениците. Дойде у нас, като нова ученичка и започна да задава някакви въпроси на майка ми. Нямам представа дали предварително ѝ е знаела положението или не, но когато попита какво работи баща ми, майка ми каза, че се развеждат и не живеят заедно, т.е. че той не ни отглежда. Направи ми впечатление още тогава пренебрежителния, даже укорителен поглед. Не направи коментар обаче. Не се е държала и с мен кой знае колко, дискриминиращо да го кажа, но се усещаше лека разлика в отношението. Иначе да настройва децата или да набляга на това не.

# 772
  • Мнения: 22 036
Вие за 80-90 години говорите, но в Клюкарника има две теми, в които се обсъжда, колко е гадно да си разведен и как с детето ти не сте истинско семейство.

# 773
  • София
  • Мнения: 19 402
Децата страдат винаги, когато имат безотговорни и калпави родители, независимо дали са женени, живеят без брак или са разведени.  Peace
Виж, моите родители по съвременните стандарти би трябвало отдавна да са разведени. Но са направили нужното да не се карат пред нас и да се търпят. Плюс това и двамата суперотговорни родители. При положение, че не е имало грозни сцени, не смятам, че щях да бъда по-щастлива само с майка си.

# 774
  • при късмета
  • Мнения: 24 117
Вие за 80-90 години говорите, но в Клюкарника има две теми, в които се обсъжда, колко е гадно да си разведен и как с детето ти не сте истинско семейство.
Не знам дали да си разведен е хубаво или лошо, ама как някой ще твърди, че собственото му дете не му е семейство? Пък макар и това семейство да не е в така наречената традиционна конфигурация

# 775
  • Мнения: 22 036
Казвам, че някои, които очевидно не са разведени, квалифицитар разведените, като не истинско семейство. Обикновено са същата паплач, които са доста ограничени по каквато и тема да стане дума.

# 776
  • при късмета
  • Мнения: 24 117
Ужас! Как може да определиш което и да е семейство, като неистинско  ooooh!

# 777
  • Мнения: 22 036
Ма ко, посети темата за нравите в Клюкарника, а и в не малко теми тук има подобни изказвания за нямащите брак. Има изказвания от рода, че и тези с осиновени деца не са "традиционно" семейство.

# 778
  • при късмета
  • Мнения: 24 117
Това ме подсеща за друга основна разлика преди 30 години и сега. Как се е приемало живеенето без брак?
Щом е видно и сега, преди 30 години колко ли добре го е приемало "безгрешното" общество

# 779
  • Мнения: 5 651
Вчера се зачетох в темата за петицията за подкрепа на традиционното семейство и още на трета страница се отказах.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт