Прекратяване на участие в ООД?

  • 1 014
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте, при мен случаят е следният. С приятел решихме да открием общ бизнес за целта търсехме имот под наем за да строим. Мина доста време поради една или друга причина намерените от нас имоти не ни позволяваха да се занимаваме с това което ние искаме(финансите не бяха проблем в случая). Но най-напред открихме фирма ООД, аз започнах да се занимавам с други неща той също и аз реших да се откажа по някакъв начин от това да съм съдружник във фирмата. Въпросът ми е следния, и двамата сме съдружници в ООД  по равно, но фирмата не извършва никаква дейност, как мога да се откажа от съдружието си? (извинявам се за правописните и пунктуационните грешки)

# 1
  • Мнения: 14 431
Свиквате общо събрание на дружеството ,на което продавате дяловете си на съдружника или на трето лица със съответния документ.След това го обявявате в Агенцията по вписванията,а догодина Вие отчитате продажбана на  дружествените си дялове в ГГД за 2017г.
Направо отидете за първата процедура при адвокат.

# 2
  • Мнения: 14
Свиквате общо събрание на дружеството ,на което продавате дяловете си на съдружника или на трето лица със съответния документ.След това го обявявате в Агенцията по вписванията,а догодина Вие отчитате продажбана на  дружествените си дялове в ГГД за 2017г.
Направо отидете за първата процедура при адвокат.


Ние нямаме нищо на фирмата на името, единствено сме регистрирани в агенцията по вписванията...

# 3
  • Мнения: 14 431
Свиквате общо събрание на дружеството ,на което продавате дяловете си на съдружника или на трето лица със съответния документ.След това го обявявате в Агенцията по вписванията,а догодина Вие отчитате продажба на на  дружествените си дялове в ГГД за 2017г.
Направо отидете за първата процедура при адвокат.


Ние нямаме нищо на фирмата на името, единствено сме регистрирани в агенцията по вписванията...

Това с нищо не променя отговора ми.

Общи условия

Активация на акаунт