Сполучливи имитации на маркови парфюми - 19

  • 150 855
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 872
Има добри попадения, така е! За да си сигурен обаче, че имитацията и качествена, дълготрайна и се доближава до оригинала, може би трябва да разгледаш подробно този списък на първа страница Според изказани мнения в темата, сполучливи имитации са:.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 2 794
Здравейте Simple Smile, страхотна тема  bouquet
Искам да попитам да ми препоръчате някой подобен аромат на Бенетон Колорс?

# 17
  • Мнения: 1 309
Парфюмът Quatre Boucheron  има ли имитация?

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Няма.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 715
Честита нова тема...Прекрасно оформление !!!..браво Нели   bouquet....да попитам...На коя фирма според вас е най -добрата имитация на Good GIRL
 и  дали на РЕФАН има ли го капсулован?
В края на предишната тема съфорумка публикува това :
350 Good Girl Refan.
И аз благодаря за темата и чета и си записвам, пробвам и т.н. Искам всички парфюми , от които сте доволни. Mr. Green

Giza също предлагат и е добра, но не съм тествала оригинала на кожа, за да сравня. И понеже не виждам техен списък на първа страница, ще разкажа за посещението ми в магазина им във Варна вчера. Аз която не купувам наливни парфюми, защото не са във хубав флакон, се изкуших и се прибрах с 3. Главните виновници бяха 3 парфюмни приятелки, с които имахме среща и им споделих че бях в безмитния да тествам новото синьо Мерве на Ермес. Покрай него обаче харесах много и Вояж, а и две приятелки с мен. Те обаче не дават луди пари като мен и попитаха за имитация. Видях че Zag Zodiac имат, но момичетата ми препоръчаха на Гиза и след срещата отидохме до там. Нямаше нещо, което да пробвахме и да не ни хареса. Наситени, плътни аромати и с развитие. Някои от по-масовите за мен не бяха като оригиналите, може би заради факта че са масла.
Едната ми колежка веднага се напръска като й занесах Voyage, a коментара й беше "1:1" е с оригинала. Laughing

http://giza-perfumes.eu/index.php?cPath=279
Това е и другия им сайт http://giza-cosmetics.eu/about/

Оставям ви двата им сайта, за да разгледате и само ще вметна за разбраното от мен. Има аромати - масла, които жената не препоръчва и избягва да разрежда, защото не знае дали няма да се убие част от трайността и промени аромата. Останалите и по-точно тези от категория Ексклузивна парфюмна колекция, са парфюмите. Не били в концентрация EDT или EDP, а парфюми. Има флакони със спрей пулверизатор, но само по 30 мл. Аз исках 10 мл, но няма налични.
Та.... взех 3 броя  Laughing - Hermes Voyage, Shiseido Zen и Marc Jacobs Decadence. Влюбих се обаче и във Vodka on rocks на Kilian. Ако харесвате Мерветата, Вояж и като цяло унисекс аромати, много ще ви допадне. Двете ми приятелки, за които купих също Вояжа, се влюбиха и едната ми каза "поръчай ми 3 шишенца, ако няма по 100 мл". Издържа от 5 до 12 на китката ми, където бях мацнала капка от маслото и то с къпане. Decadence тествах за пръв път и в оригинал същият ден, но покрай синьото Мерве, не му обърнах особено внимание. Помня че тук го коментирахте много и има защо. По същия начин и Shiseido Zen. Него не познавам в оригинал, но аромата на Гиза, е чудесен. Едната парфюмна дружка му е голяма фенка и каза че отново трябва да си го купува (в оригинал), за 4-ти път. Взима само 100-ци, защото го обожава, но не пропусна да си вземе 30-ца от него. Разкошен освежаващ за лятото. Тествах и харесах също Zen Sun, а и Secret Bloom. Мъжкия Zen ме грабна и той. Както и Terre d'Hermes. Heart Eyes
Пудрения Нарцисо набелязах за по-натам за проба отново.
Ако сте фенове на цитрусите, много хубав портокал с лек унисекс уклон е този и го мислих доста, защото 10 мл масло струваше 5 лв, но пропуснах засега. Предпочитам във флакон със спрей.
https://www.fragrantica.com/perfume/Hermes/Eau-D-Orange-Verte-3019.html

Препоръчвам за тест и 2Red Harisa на Comme des Garcons. Продавачката и собственичка на магазина ни го показа и предложи за тест, и се оказа права. Развива се чудесно и е много интересен. В началото е по-остър от цитрусите в комбинация с пипера, но по-късно става мек и топъл.
https://www.fragrantica.com/perfume/Comme-des-Garcons/Comme-des- … Harissa-3723.html
Good girl gone bad на Kilian и той е любов. Heart Eyes
Много хубава е розата в Rose Oud by Kilian. Angel Muse също беше супер наситен и на него като застуди ще му обърна повече внимание. Moon Sparkle на Ескада макар да е от плодовите и тропичните аромати, за лятото е страхотен и ми се стори изключително плътен. Жура на Ерме и той ме съблазни. Дано не греша, но Poeme на Ланком, много ми напомни на Живанши Органза и е разкош. Back to black на Kilian е мор както обичам да казвам, но изключителен и ще е страхотен за зимно време. Много мед, тютюн, амбра, дървесина, опушени нотки, ванилия. Който обича бомбите на Tom Ford, Tobacco Vanille... ще го оцени.

В магазинчето продават и чисти масла с разни гелове от алое, магданоз и т.н. Маслата са немски. Трябва да ги има в сайта, от тях не се поинтересувах, но си взех на някаква българска био марка, произведена в Ямбол, околоочен крем. Виждат се продуктите им на първата снимка. Едната дама на срещата спомена за някакъв крем/масло от магданоз, но тя е 40 + и не разпитах повече.

Скрит текст:

Като цяло съм с прекрасния първи впечатления от марката и може би в бъдеще също ще си взема нещо друго от тях. Цените ги има в сайта, както се вижда от снимките - различни са за определени аромати.

Въпреки че вече имам 30-ца от Вояжа, мисля че бих си взела и оригинала. Както и синьото Мерве, което е разкошно за лятото. Солено, морско и много освежаващо. Heart Eyes Цената му обаче дори в безмитния на гарата не ми хареса. 100 мл е 205 лв, а 50 - 145 лв. Ще замолвам колежка, която ще пътува до Лисабон в края на месеца да ми го потърси на по-ниска. Виждам 30-цата по 38-42 евро в разни френски сайтове и се моля на летището да го има изгодно. Mr. Green

Последна редакция: нд, 14 май 2017, 22:11 от iv4enceto_91

# 20
  • Мнения: 57
Аз съм си купувала от Giza две парфюмни масла-Gucci oud и Black afgano,от които много ми хареса гучито,направо е страхотно. Не знам  колко е близък до оригинала,но в моята огромна парфюмна колекция нямам подобен аромат-различен и уникален.Единствено малко ме дразни,че като е масло и си цапна тук там ми остава мазно и не попива.

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 715
Аз съм си купувала от Giza две парфюмни масла-Gucci oud и Black afgano,от които много ми хареса гучито,направо е страхотно. Не знам  колко е близък до оригинала,но в моята огромна парфюмна колекция нямам подобен аромат-различен и уникален.Единствено малко ме дразни,че като е масло и си цапна тук там ми остава мазно и не попива.

Да, наистина не попиват маслата и трябва да се масажират. Peace

# 22
  • Мнения: 247
И аз много харесвам парфюмите не Giza,  но в маслена форма не излъчват толкова добре. Решила съм да ги направя на спрейове, в концентратия 30%.  Спрейовете им да с доста по-високи цени, а излиза на сметка да си взема 3 10мл масла по 10лв и от тях да стане 100мл спрей напрфюм.

Дали 95% алкохол ще бъде подходящ? Thinking

# 23
  • Мнения: 211
Alex_Sokolov, аз съм пробвал 3 от марките до този момент - Рефан, Парфен и Заг Зодиак.
По принцип съм най-доволен от Парфен, но преди няколко месеца цените им скочиха, което направо ме обиди, при положение, че им бях наистина редовен клиент...  Rolling Eyes  В момента доколкото знам 30 мл. наливен парфюм при тях е 15 лева, 50 мл. мисля, че бяха около 20 лева, но не съм сигурен, а 100-те мл. не си спомням колко струваха. Можеш да разгледаш сайта им (parfen.bg), но той не е много добре поддържан... В него засега има само капсуловани и само 100 мл. (мъжки и унисекс) и съответно 75 мл. (дамски), а най-новите им аромати все още не са добавени.

Най-малко доволен съм от Рефан. Не ги отписвам съвсем, но не ми допада тази политика с добавянето на допълнителни капки есенция, както и непостоянното им качество. Отделно има и некоректни търговци, които разреждат парфюмите, а понякога волно или неволно ги смесват...  #Crazy  Ако искаш да пробваш нещо тяхно, най-сигурният вариант е да си поръчаш от сайта им (refanshop.bg), а ако си от София, можеш да пробваш и наливните им парфюми от магазина на ул. Тунджа 18 или този на Лъвов мост (от тях засега има само положителни отзиви). Ако купуваш от тези два магазина, препоръчвам ти парфюм с капки 2:1 (например 30 мл. парфюм с 60 капки есенция).

Заг Зодиаг пробвах за първи път съвсем наскоро. Засега не мога да дам напълно обективно мнение, но на този етап съм много приятно изненадан от тях. Цените им са доста ниски (например 10 мл. парфюм в твое шишенце струват само 1.50 лв., а техен флакон добавя около 2 или 3 лева, ако не се лъжа), в същото време са сравнително качествени и изненадващо трайни. Със сигурност ще пробвам още неща от тях.

# 24
  • Габрово
  • Мнения: 1 017
Да попитам...а poison girl има ли го на Рефан и ако го има под кой номер е ?

# 25
  • София
  • Мнения: 4 446
Ако погледнеш списъка на Рефан на предходната страница ще намериш отговор на въпроса си.  Peace

# 26
  • Габрово
  • Мнения: 1 017
Ако погледнеш списъка на Рефан на предходната страница ще намериш отговор на въпроса си.  Peace
благодаря за отговора,но наистина не го виждам под кой номер е ...виждам Good girl..а POISON GIRLпод кой номер е на РеФАН.?Ще съм благодарна ,ако ми го напишете...благодаря   Peace

Последна редакция: ср, 17 май 2017, 16:02 от mila_sesi

# 27
  • Мнения: 440
Запивам се да ви следя. От както ви чета и си купувам по ваша препоръка парфюми , получавам комплименти.

# 28
  • София
  • Мнения: 4 446
благодаря за отговора,но наистина не го виждам под кой номер е ...виждам Good girl..а POISON GIRLпод кой номер е на РеФАН.?Ще съм благодарна ,ако ми го напишете...благодаря   Peace
Което означава, че Рефан не предлага негова имитация.  Peace

# 29
  • Габрово
  • Мнения: 1 017
ok  Simple Smile...благодаря за отговора.. Peace

Общи условия

Активация на акаунт