Рим - 17 тема

  • 86 789
  • 736
  •   1
Отговори
# 600
  • Вестерос
  • Мнения: 38 272
Значи аз друго съм видяла Grinning

# 601
  • Мнения: 83
Само да напомня, че който ползва аудио гид не може да мине през изхода за групи в Сикстинската капела, защото  трябва да го върне. А това става като се пускат в едни червени кутии накрая на музеите, точно преди да се слезе по спираловидната стълба на Момо.

# 602
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Само да напомня, че който ползва аудио гид не може да мине през изхода за групи в Сикстинската капела, защото  трябва да го върне. А това става като се пускат в едни червени кутии накрая на музеите, точно преди да се слезе по спираловидната стълба на Момо.

Ауу, това е ценно инфо. Мерси.
Уф, значи още едно чакане за Базиликата.....
Да се надяваме, че към 16,00 ч няма да има толкова хора. Praynig

# 603
  • Вестерос
  • Мнения: 38 272
Имах предвид, че Купола зимата работи някъде до около 17:30  или нещо от сорта беше. Мен май 2015 месец един служител така ми каза, че съм го изтървала, но се указа, че тогава е до по-късно Simple Smile Така че им кажи , ако ще се качват, направо там, после базиликата. Ако има къде го провери.

# 604
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Ааа, те няма да се качват на Купола. Peace
Само музеите, Капелата и Базиликата.
Но за Базиликата винаги има опашка и ми се искаше да не чакат на нея. Явно няма начин, щом ще са с аудиогайд.

# 605
  • Варна
  • Мнения: 483
Ние миналата година си излязохме нормално през Сикстинската капела, имаше будка за връщане на аудиогида точно след изхода. Явно си знаят, че все пак се шмугват индивидуални туристи Wink

# 606
  • София
  • Мнения: 18 679
Може ли жокер в коя тема да прочета за този номер с излизането през не знам си къде от капелата, за да се избегнат опашките са не знам си кое Joy Мислех, че съм си подготвила домашното, но ето - това съм го пропуснала.
Смениха прогнозата за нашите дати. От 5 дни го даваха 3 да вали и 2 облачно, сега всичките - слънце...Не че се оплаквам, ама явно толкова може да им се вярва на тия прогнози. Познават от вчера за днес май най-вече Stuck Out Tongue Winking Eye

# 607
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Може ли жокер в коя тема да прочета за този номер с излизането през не знам си къде от капелата, за да се избегнат опашките са не знам си кое Joy Мислех, че съм си подготвила домашното, но ето - това съм го пропуснала.
Смениха прогнозата за нашите дати. От 5 дни го даваха 3 да вали и 2 облачно, сега всичките - слънце...Не че се оплаквам, ама явно толкова може да им се вярва на тия прогнози. Познават от вчера за днес май най-вече Stuck Out Tongue Winking Eye

Не помня в коя...
Музеите свършват с Капелата. Тя е продълговата, в долния десен ъгъл излизат организираните групи - от там директно в Базиликата - такъв явно им е маршрута. Соло изпълнителите  Laughing - излизат в ляво - към стълбата на Момо. От там навън и...наново редене за Базиликата. /това от тук го разбрах, моля да ме поправите, ако греша/
Ние сме се придържали винаги вдясно,  Grinning, ако и да сме били соло / в интерес на истината това не съм го знаела, водехме се по групите и си мислех, че така трябва/ Whistling

# 608
  • Мнения: 1 369
Ние пък сме планирали да посетим Базиликата към 9 сутринта (с купола), а да имаме билети за музеите за 11 или 12 ... Гледам, че вие планирате обратното - да сменям ли програмата?  newsm78

# 609
  • Мнения: 120
Искам да попитам при положение, че смятаме да посетим Ватикана в последната неделя на ноември, трябва ли предварително да правим някаква резервация?

# 610
  • Мнения: 2 034
Ние пък сме планирали да посетим Базиликата към 9 сутринта (с купола), а да имаме билети за музеите за 11 или 12 ... Гледам, че вие планирате обратното - да сменям ли програмата?  newsm78
Не, това е по-добрият вариант. Запазете за музеите за 12. Първо се качете на купола, после базиликата, слиза се направо в нея.

paris_h, не. Нареждате се на опашката и чакате. Под Ватикана имаш предвид музеите нали?

# 611
  • Мнения: 120
Благодаря за отговора, да, музеите. А за Базиликата?

# 612
  • София
  • Мнения: 18 679
Рабит, злато си Kissing Face ЗапоВних.

# 613
  • Мнения: 2 034
Благодаря за отговора, да, музеите. А за Базиликата?
За базиликата пак така на опашката, но тя си е безплатна винаги. Музеите, ако искате да ги разгледате в безплатната неделя, сутринта преди още да ги отворят да сте там, после ще разгледате базиликата.

# 614
  • Мнения: 120
Много благодаря

Общи условия

Активация на акаунт