Рим - 17 тема

  • 86 844
  • 736
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 194
От това, което четох, останах с впечатление, че детето влиза безплатно, но му е нужна само резервация. Реших за него да не купувам Рома пас, защото няма смисъл в този случай.
Ще се върна пак да чета.

# 166
  • Мнения: 1 122
Закупувате Рома пас само за възрастните (възрастния) и детето е без пари. Не му е необходима резервация предварително. При получаването в определеното от Вас място искат и документ за самоличност. Получавате пакет с пас-а (като кредитна карта) + карта на Рим + книжле с музеите. Активира се при първото возене в гр. транспорт или влизане в музей. Галерия Боргезе + Колизеум + 1-2 пъти с метрото и сте "избили" цената (на 72 часовия пас). Simple Smile

# 167
  • Мнения: 1 194
Благодаря Galetta!

# 168
  • Мнения: 37
Здравейте! Чета ви доста обстойно защото след три седмици ни предстои пътуване до Рим. Видях, че има вечерни билети за Ватикана - от 19.00 до 23.00. Дали някой вече е правил такава  обиколка?

# 169
  • Мнения: 22
Привет на всички!
В един от отговорите прочетох, че няма проблем с ранния трансфер до Чампино. Нашият полет е от 8 с Раян и съм малко притеснена относно трансфера, но в краен случай има и такси. Надявам се все пак да не ни се наложи..

# 170
  • Мнения: 22
Здравейте Simple Smile
Дойде ред и на второто ни посещение в Рим , преди две години бяхме там и обиколихме почти всичко набелязано Simple Smile Сега основно посещението ни е с цел концерта на ЮТу и огромно количество сладолед и пици Simple Smile Имам няколко въпроса , първия е за трансфера . Кацаме на Фиуминчино и предния път ползвахме автобусите на Теравижън от стоянката в ляво от изхода на летището , от гишетата там си закупихме билети . Сега на същото място ли спират и по същия начин ли се закупуват билети ?
Единствено Вила Боргезе не успяхме да посетим предния път пт всичко набелязано , за нея билети има ли и къде се закупуват ?
Обмислям ако имаме време да посетим и зоологическата градина , ще се радвам да споделите впечатления от нея Wink
И разбира се времето , ще сме средата на юли месец и от сега се подготвяме за бегата , която но очаква 😁 Ще се радвам да споделите какво е усещането през жаркото лято в Рим Simple Smile
Супер! И ние ще ходим на концерта на U2 на 16.07. Голяма мъка беше с билетите и накрая дори не можех да повярвам на очите си. Искам да те попитам- аз избрах опция да си взема билетите на място, та дали имаш някаква информация дали се чака много, тъй като пише, че отварят 1час преди концерта? Аз така или иначе, ако трябва целия ден ще отвися там, защото миналата пролет бяхме в Рим и сега концерта ми е по-важен, но все пак...

# 171
  • Мнения: 22
Момичета, имам въпросче. Смятам да отида с влак до Санта Маринела и да изкараме един ден там. Някой запознат? На сайта на ТренИталия има горе-долу през 30 мин. влакове и цената е доста прилична - 18 евро за двама в двете посоки.

# 172
  • Бургас
  • Мнения: 3 599
Здравейте! Записвам се да ви следя, че другата седмица съм в Рим, а съм доникъде с плануването на програма...

# 173
  • Мнения: 1 122
Привет на всички!
В един от отговорите прочетох, че няма проблем с ранния трансфер до Чампино. Нашият полет е от 8 с Раян и съм малко притеснена относно трансфера, но в краен случай има и такси. Надявам се все пак да не ни се наложи..
Да- аз писах на предната страница:
В (около) 5.40 тръгва автобус към Чампино - 4.90€ на човек. Автобуса пристига на летището в около 6.10- 6.15 и имате предостатъчно време да минете паспортна и секюрити проверка. Че и да почакате.
Автобуса тръгва от стоянка, която се намира вдясно (като се застане с лице към централния вход на Термини) на около 200 -300 метра от входа. Има табло с разписанието и часовете започваха 4.50 ч., после 6.00 ч... и т.н. Този в 5.40 не беше отбелязан, но пък точно в толкова тръгна.
Може да видите къде точно- тук: https://goo.gl/maps/ob3vmS7Pyws

# 174
  • София
  • Мнения: 2 671
Закупувате Рома пас само за възрастните (възрастния) и детето е без пари. Не му е необходима резервация предварително. При получаването в определеното от Вас място искат и документ за самоличност. Получавате пакет с пас-а (като кредитна карта) + карта на Рим + книжле с музеите. Активира се при първото возене в гр. транспорт или влизане в музей. Галерия Боргезе + Колизеум + 1-2 пъти с метрото и сте "избили" цената (на 72 часовия пас). Simple Smile
Аз искам да попитам, а за децата в градския транспорт не е ли необходимРома пас? Безплатно ли са до някаква възраст? Ако да - какава?

# 175
  • Мнения: 1 122
Аз искам да попитам, а за децата в градския транспорт не е ли необходимРома пас? Безплатно ли са до някаква възраст? Ако да - какава?
Free entrance for children up to 10 years of age, accompanied by an adult holding a valid ticket. For further information, please visit: http://www.atac.roma.it.
Когато сте с Рома пас, на детето се издава билет с нулева стойност (за забележителностите). В метрото влиза заедно с възрастния (буквално заедно, когато се маркира пас-а и вратичките се отворят).

# 176
  • Мнения: 38
Да споделя малко негативен опит с резервирането на апартаменти, за да имате едно наум. Единия от airbnb,  другия от only apartments.  При оставащи по-малко от 2 дни до пътуването отмениха резервацията при направено пълно плащане на единия ( от airbnb), без причина и се наложи да се търси нов.  Малко по-рано в същия ден, мениджъра на другия пък реши да разиграва театър с належащ ремонт, за да ни премести в друг апартамент с доста различна локация. След категоричен отказ, няколко часа по-късно все пак успяха да "поправят"  проблема и с топлата вода и с климатика .

Последна редакция: вт, 11 юли 2017, 08:22 от daywalker

# 177
  • Бургас
  • Мнения: 3 599
Здравейте!  bouquet Имам следното питане: при закупуване на онлайн билет за Ватинските музеи и Сикстинската капела, за базиликата Св. Петър на място ли да си купя билети, защото доколкото се ориентирам, няма комплексен билет обхващаш и нея, а аз искам тези три обекта?!

# 178
  • Варна
  • Мнения: 4 444
За Базиликата входът е свободен. За Купола се заплаща и има отделна опашка за закупуване на билет, няма вариант за онлайн покупка.

# 179
  • Бургас
  • Мнения: 3 599
За Базиликата входът е свободен. За Купола се заплаща и има отделна опашка за закупуване на билет, няма вариант за онлайн билет.
Благодаря  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт