Задържане на вода

  • 19 384
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 52
А знаете ли дали има значение как се приемат билките - на тинктура или на отвара? Thinking

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 531
Аз лично съм ги приемала като отвара под формата на чай. Като тинктура не знам дали имат същия диуретичен ефект, макар че не би трябвало да има разлика.Идеята на отварата е, че се приема с повече течности и по този начин се изхвърля водата и действа пречистващо.

# 17
  • Мнения: 512
Чай от ябълки и канела.На филтър съм го вземала,вкус почти липсва.Тинктура от глухарче,чая ми е малко гаден,мурсалски чай.Но това са някакви кратковременни решения.Аз също търся панацеята за надутите си крака.Бих казала ,че "нямам" глезени,а под колената по-вляво имам някакви оттоци,които ,разбира се, вечер са доста очевидни.Срещнах мнение ,че хомеопатичния Цефамадар има отводняващо действие,та ако някой може да изкаже мнение?
Цефамадар не е ли за отслабване (поне така бях чела)? newsm78

Да,но отслабването се дължало отчасти на диуретичния ефект.Това прочетох,не е личен опит и затова питам.Тинктурата има същия ефект като чая,пробвала съм глухарче във двете разновидности.Ходя два -три пъти до час след изпиването на тинктурата или чая.Поне за мен резултата е незадоволителен.Четох и за ортосифон,така че някой да сподели.

Общи условия

Активация на акаунт