Седми клас - Дишай спокойно! Иди! Реши! 16.05.2018 - 21.05-2017

  • 99 790
  • 919
  •   1
Отговори
# 735
  • В един зелен, неспирен поглед, там далеч...
  • Мнения: 943
Здравейте,
някой може ли да каже как се преобразуват точките от матурата в оценка?

# 736
  • София
  • Мнения: 5 055
Защо ми трябваше да сверяваме отговори - оказа се, че е сгрешил доста неща, в тезата не е споменал почти нищо от насоките... Около 50 точки на първи модул ги сметнахме. Може да изскочи и някой друг заек.

Приятна почивка на децата и успех в понеделник!

За тезата насоките са само примерни, не мисля, че добре написана теза с други ключови думи е проблем.
Дано някой се включи с мнение.

# 737
  • Мнения: 1 194
Успях да изчета всичко. Искам да споделя, че ми липсва стария дух на темата  Confused Тук си намирах сродни души да се оплача. Сега малко ми е психо-иху  Whistling
Сега да вляза в общия тон, за да не сърдя и аз модераторките  Hug
Волен има 3 сигурни грешки. Има някои от опорните точки на тезата, но не очаквам чудеса.Преразказите изобщо не са му силна страна, но пък е запомнил за мое учудване имената и на Пантата, и на Пангаров.
Лека завист проблесна в погледа му, когато му казах, че на неговата възраст знаех почти наизуст "Войната на таралежите". Даже докато бях бременна пак я четох. Може пък да е прихванал нещо тогава  Joy

# 738
  • София
  • Мнения: 337
Здравейте,
някой може ли да каже как се преобразуват точките от матурата в оценка?
Виж в първия пост на настоящата тема.

# 739
  • Мнения: 8 859
Влязох, за да изкажа възмущение от елементарния тест, правен сякаш за деца със забавено умствено развитие, но като прочетох назад.....ще подмина. Не знам какво им става на децата, все по-лесни тестове и все повече грешки, незнание, объркване.... Crazy Мислех си, че тази година са ми се паднали най-слабите ученици досега, но може би трябва да преосмисля дали съм права. Поне зрелостниците, които тази година са ми болшинството ученици, бяха на висота.
Пилците ще ги броим по-късно, като излязат резултати. Simple Smile
Успех на дечицата на математика. Може би ще е по-трудна, след лесния БЕЛ.

# 740
  • Мнения: 332
Успях да изчета всичко. Искам да споделя, че ми липсва стария дух на темата  Confused Тук си намирах сродни души да се оплача. Сега малко ми е психо-иху  Whistling
И на мен ми липсва, макар да не пиша много, но ви чета и се успокоявам, че не само моето е заплес.
Надявам се, че като свършат класиранията, темата ще си върне стария дух.
Даже докато бях бременна пак я четох. Може пък да е прихванал нещо тогава  Joy
От тогава ще да е запомнил.  Joy

# 741
  • София
  • Мнения: 15 281
Ън, ти пък направо влезе с бутонките. Дай по-леко. И без това родителите са достатъчно напрегнати, ама, викаш, да почваме с розовите хапчета отсега, щото това дето ни чака в понеделник ще е..... шок, кръв и ужас.  Crazy

# 742
  • Мнения: X
Влязох, за да изкажа възмущение от елементарния тест, правен сякаш за деца със забавено умствено развитие, но като прочетох назад.....ще подмина.
Значи твоите ученици ще са се справили блестящо.

# 743
  • София
  • Мнения: 6 002
Влязох, за да изкажа възмущение от елементарния тест, правен сякаш за деца със забавено умствено развитие, но като прочетох назад.....ще подмина. Не знам какво им става на децата, все по-лесни тестове и все повече грешки, незнание, объркване.... Crazy Мислех си, че тази година са ми се паднали най-слабите ученици досега, но може би трябва да преосмисля дали съм права. Поне зрелостниците, които тази година са ми болшинството ученици, бяха на висота.
Пилците ще ги броим по-късно, като излязат резултати. Simple Smile
Успех на дечицата на математика. Може би ще е по-трудна, след лесния БЕЛ.

Че тия деца да не си ги учим в къщи само ooooh! Пращаме ги на училище, плащаме уроци и школи при училищни преподаватели и пак родителите виновни, че децата са неграмотни. По-леко моля Naughty

# 744
  • Пловдив
  • Мнения: 9 748
 Vache, не намирам за нормално за толкова важно нещо като прочит на преразказ да се ползва радиоточка. Още по- малко да не са проверили дали се чува добре, а да минават и да питат. Ами то по- добре консултант да минава да чете. И така поставят децата в неравностойна ситуация. Защото в съседното училище примерно всичко е било свършено, както трябва. Ами утре и на НВО по чуждия език да им пуснат текста за слушане по радиоточката и да питат после дали някой е разбрал нещо.   ooooh!
За писането на белова с прескочена страница, няма да има проблем. Проверяващите не са зверове все пак.
Дидева, ти ровиш по разни места в нета, виждала ли си информация за брой анулирани работи при проверката? Ей така, информативно.
Ън, ще видиш, че тази година за пореден път резултатите ще бъдат плачевни. Тези тестове не се правят за децата, които се готвят, с тях трябва да се справят като за 3 и децата от последното селце в планината, и поне част от онези, чийто майчин език не е български. И да, ще имат грешки, докато ги учим да зубрят стилистични фигури и кой герой какво казал, като че ли това е най-важното.

# 745
  • Мнения: 332
Влязох, за да изкажа възмущение от елементарния тест, правен сякаш за деца със забавено умствено развитие, но като прочетох назад.....ще подмина. Не знам какво им става на децата, все по-лесни тестове и все повече грешки, незнание, объркване.... Crazy Мислех си, че тази година са ми се паднали най-слабите ученици досега, но може би трябва да преосмисля дали съм права.
Малко силно ми идва това определение и за елементарния тест и за децата "със забавено умствено развитие" и за незнанието, объркването ...  Shocked ама може пък и аз да съм объркана и не можеща да ги определям.  newsm78

# 746
  • София
  • Мнения: 5 055
Влязох, за да изкажа възмущение от елементарния тест, правен сякаш за деца със забавено умствено развитие, но като прочетох назад.....ще подмина. Не знам какво им става на децата, все по-лесни тестове и все повече грешки, незнание, объркване.... Crazy

Става им това:
1/ Стрес, напрежение, недоспиване, физическо неразположение;
2/ Разнопосочни (понякога противоречиви) насоки от учителите, напр. с тезата - един учител дал едни ключови думи, друг - други. Тогава една добре написана теза, но само с 1-2 от посочените в критериите думи ще донесе ли желаните 6 точки?
3/ Няма единство дори и за това кое какво е /сега разбрах например, че "Бай Ганьо" се наричало жанрово неопределено прозведение. Не знам дали това е общоприето. Разминавания за това кое е метонимия, синекдоха - в едно помагало пише едно, в друго - друго/;
4/ Субективизъм в оценяващите. Субективизъм и при децата. На въпроса да се посочат три характеристики на русалките може да се напише например:
Русалките са 1) тайнствени, 2) скромни, 3) прелестни същества. Това са  3 харакетристики. Но дали ще се дадат 3 точки за тях? Ако не - защо?
Не мисля, че децата са със забавено умствено развитие, но на този наистина лесен тест може ли и да не се получат викоки оценки заради теза, когато има малко общо с техните ключови думи, макар да е вярна, грамотна и добре аргументирана,  но не е по техните примерни насоки/?

Последна редакция: сб, 20 май 2017, 15:29 от Prizma

# 747
  • Мнения: X
Дидева, ти ровиш по разни места в нета, виждала ли си информация за брой анулирани работи при проверката?
Не ми е представлявало интерес. Знам само, че когато е нарушена анонимността на теста от първия модул или на писмената работа от втория модул, не се оценява модулът с нарушена анонимност. Модулът, който не е с нарушена анонимност, се оценява и за него се поставят брой точки.

# 748
  • Русе
  • Мнения: 11 926
Влязох, за да изкажа възмущение от елементарния тест, правен сякаш за деца със забавено умствено развитие, но като прочетох назад.....ще подмина.

    Тестът не беше елементарен. Ън изказването ти е неадекватно. Само това ще кажа.Мога да се аргументирам, но мисля, че не е необходимо.

# 749
  • Пловдив
  • Мнения: 9 748
Дидева, мерси. Просто ми е интересно, както и какво се счита за нарушаване на анонимността, освен да си напишеш името или да нарисуваш кошница с цветя на бланката.

Общи условия

Активация на акаунт