WIZZ AIR - 26

  • 74 986
  • 736
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 738
Здравейте. Предстои ми пътуване за пръв път със самолет в понеделник  и имам няколко въпроса във връзка с това. Моля да ми отговорят в темата или на лични само хора, които няма против да помогнат, останалите просто да подминат въпросите ми, които сигурно са глупави, но наистина не ми е ясно, затова питам.
1. Могат ли да се носят дъвки, бонбони, солетки в кабинния багаж?
2. Може ли да се носи кокулин в ръчния багаж, тъй като при необходимост се взима по време на полета, или става само с рецепта?
3. Ще пътувам с голям салонен багаж, който ще бъде дамска чанта с документи и чанта с лаптоп, поставени в сакче. Въпросът ми е като вадя лаптопа, трябва ли да го вадя и от чантата за лаптоп?
4. Разбрах, че от летището мога да си купя неща, които ще бъдат сложени в запечатан плик. Въпросът ми е мога ли да си купя малка бутилка вода или сок, които да ползвам в самолета?
5. Понеже както казах, не съм пътувала със самолет досега, накратко след като си оставя чекирания багаж на гишето и тръгна към гейтовете, какво се случва? Видях, че може да се мине от двете страни на гишетата към гейтовете..
6. Ако сака ми се събира в мястото за малък багаж, може ли там да го сложа в самолета и мога ли да си взимам неща от там?

# 301
  • София
  • Мнения: 11 611
1. Да, може храна, но не трябва да е течна или полутечна ато течен шоколад например.
2. Може да си носиш кокулин.
3. Понякога може и да не се изкарват, но съм виждала и да искат, аз лично вадя изцяло техниката.
4. Само алкохол не е позволено да се пие на борда, вода и сокове, купени от летището, няма проблем.
5. Не съм била с чекиран багаж на Уиз, но предполагам е като на другите, даваш си багажа, виждаш на таблото или те ти казват на кой гейт и следваш стрелките към твоя гейт.
6. Можеш да си го сложиш под седалката и да си взимаш неща, ако не се събира, можеш да си извадиш дамската чанта и само нея да сложиш под седалката, а сакът - горе.

# 302
  • Мнения: 27 607
Благодаря bouquet Значи ще потърся мако по-голяма чанта за ръчния багаж Grinning
Днес от Уиз са ми изпратили 2 имейла- електронна фактура и вторият е с позволения багаж който мога да нося (т.е. за който съм заплатила). Интересно, че допълнителния брой "лична вещ" която върви с приорити бординг (за който съм платила) не е споменат НИКЪДЕ- нито в разпечатания билет, нито в този имейл... newsm78 Ще носим допълнително към ръчния багаж: малка раничка за детето, а за мен ще е моята дамска чанта- голяма е колкото позволените размери, но е мека, от мек шушлеков плат и няма да тъпча вътре неща, само телефон, документи, носни кърпички, малко храна. Ок ли е? Все пак, и раничката, и чантата ми са по-малко обемни от позволената чанта за лаптоп....
*happy*, водата закупена след проверката за сигурност мисля, че не се слага в запечатан плик. newsm78 Течностите които се слагат в запечатан плик преди проверката за сигурност трябва да са с обем до 100 мл като максимумът (ако не се лъжа) е до 1 литър общо. Но да потвърди някой друг, на мен не ми се е налагало да слагам нищо в запечатан плик досега.
От багажа можеш да си взимаш неща, но гледай да си го сложиш така, че да ти е под ръка. Аз пътувах няколко пъти до прозорец с малко дете, а багажа ми стюардесите го бяха сложили отгоре и не много наблизо при поне 2 полета Laughing
Лаптопа почти винаги са ме карали да го вадя от чантата и да го слагам в специален пластмасов контейнер (минава по лентата за проверка). Карали са ме също да отделям зарядното- а мисля, че и самата чанта искаха да се пусне по лентата за проверка... ooooh! Но такива са правилата.
Да попитам, ако случайно се разсея и забравя да купя вода от олетището- в самия самолет дават ли малко вода за пиене (примерно, има ли опция да си купя)? newsm78

# 303
  • София
  • Мнения: 11 611
В запечатан плик дават нещата, купени след проверка от Дюти фрийто.

На борда на уизеър могат да се купят доста неща, съответно и вода. При полет от България до страна с евро, може да се плаща в левове или евро, ето го и менюто:
https://wizzair.com/static/docs/default-source/downloadable-docu … 2e92ca960f349.pdf

# 304
  • Мнения: 151
Добър ден планирам екскурзия  и мисля да заплатя за голям кабинен багаж та моя въпрос е имали проблем ако е с колелца защото моя куфар се оказа с тези размери които показват у мисля с него да патувам също така дали мога да нося отделно примерно малка чантичка или всичко трябва да ми е в куфара също така телефона примерно тои можели да е в мен и дали в ръчния багаж мога да слагам всичко демек дрехи , обувки ,козметика която ще е в малки грамажи и:)

# 305
  • Мнения: 943
Добър ден планирам екскурзия  и мисля да заплатя за голям кабинен багаж та моя въпрос е имали проблем ако е с колелца защото моя куфар се оказа с тези размери които показват у мисля с него да патувам също така дали мога да нося отделно примерно малка чантичка или всичко трябва да ми е в куфара също така телефона примерно тои можели да е в мен и дали в ръчния багаж мога да слагам всичко демек дрехи , обувки ,козметика която ще е в малки грамажи и:)
Може.малката чанта вътре.Само един брой багаж.

# 306
  • Мнения: 101
Здравейте! Ще задам много тъп въпрос, но до сега не съм си организирала пътуване сама. Другата седмица ще отида до Варна със самолет - купих си билет онлайн и си го разпечатах миналата седмица. Няколко пъти получавам съобщение, че трябва да се чекирам онлайн, иначе на летището преди полета ще трябва да доплащам. Какво друго трябва да направя, освен разпечатването на билета?

# 307
  • София
  • Мнения: 6 690
Не знам какво си разпечатала, може би резервацията. Трябва и да се чекираш, и след това да разпечаташ билета, в сайта има опция check in, потърси и го направи, иначе чекирането на летището е доста скъпо, онлайн чекирането е безплатно.

# 308
  • Мнения: 1 315
Чекирането вече само и единствено през новата версия на сайта ли се прави?

# 309
  • Мнения: 964
Не знам какво си разпечатала, може би резервацията. Трябва и да се чекираш, и след това да разпечаташ билета, в сайта има опция check in, потърси и го направи, иначе чекирането на летището е доста скъпо, онлайн чекирането е безплатно.
Разпечатва се генерираната бордната карта.

# 310
  • Мнения: 964
Чекирането вече само и единствено през новата версия на сайта ли се прави?
Може през стария сайт, както и през мобилното приложение.

# 311
  • Мнения: 101
В сайта пише, че пътният план ми е потвърден. Това значи ли, че съм се чекирала?

# 312
  • Мнения: 27 607
В сайта пише, че пътният план ми е потвърден. Това значи ли, че съм се чекирала?
Мисля, че означава само, че полетът е платен. След чекирането дава номера/та на местата- изписани са отдясно. Тогава може да се разпечатат и бордните карти/билетите.
а да попитам, необходимо ли е след чекирането да правя нещо друго- да проверявам дали не са сменили часът на полета или да потвърждавам още нещо? newsm78

# 313
  • Мнения: 331
Живея в Париж и често ми се налага да пътувам София - Париж . Винаги пътувам с Wizz Air , доволна съм от цените  Peace

# 314
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 603
В сайта пише, че пътният план ми е потвърден. Това значи ли, че съм се чекирала?
Мисля, че означава само, че полетът е платен. След чекирането дава номера/та на местата- изписани са отдясно. Тогава може да се разпечатат и бордните карти/билетите.
а да попитам, необходимо ли е след чекирането да правя нещо друго- да проверявам дали не са сменили часът на полета или да потвърждавам още нещо? newsm78

След чекиране чакаш само датата на полета  Mr. Green По принцип ,ако има някакви промени изпращат мейли... Peace

Общи условия

Активация на акаунт