За ползването на слинг

  • 2 162
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 332
Непременно!
Ще я издиря!
(Разбира се, че слингът е нещо индивидуално, но аз какви ли не си поръчвах по интернет - разтегливи, от дебел плат като хамаци, всякакви, и изведнъж се оказа, че тази жена, хем в София, шие такива удобни!)
Моля те, като и откриеш координатите и ако решиш да пишеш на лични, а не в темата - пиши и на мен! Благодаря предварително!

# 31
  • Мнения: 373
Бих писала тук, в темата, така че всеки да може да получи информация! Но не можах да я открия из форумите, имам имейл адреса й и чакам да ми отговори!

# 32
  • Мнения: 373
Ето! Тя си няма сайт още, затова мога да ви дам нейният имейл адрес и телефон!
Казва се Светлана, имейл: lana_kudrjavceva@mail.ru, тел. 0887 830 756. Просто лично ще се уговорите!
Ако свърши работа, ще се радвам, за мен лично слингът е много добро изобретение (макар и не винаги приложимо) и за бебето, и за майката! Успех!   bouquet

# 33
  • Мнения: 2 332
Ето! Тя си няма сайт още, затова мога да ви дам нейният имейл адрес и телефон!
Казва се Светлана, имейл: lana_kudrjavceva@mail.ru, тел. 0887 830 756. Просто лично ще се уговорите!
Ако свърши работа, ще се радвам, за мен лично слингът е много добро изобретение (макар и не винаги приложимо) и за бебето, и за майката! Успех!   bouquet
Благодаря! Това е безценна информация!   bouquet

# 34
  • Мнения: 94
jabushka, и аз благодаря!

Тя със собствени платове ли работи или трябва да си си купил?
 И ако си спомняш, колко струва? Извинявай за въпросите, но малко предварителна подготовка Embarassed

Хубави, пролетни емоции!

# 35
  • Мнения: 373
Със собствени платове работи, не трябва да си си купувал! Точно там е цялата работа, че тя е такъв спец - или поне аз така реших - разбира кой плат е добър, кой не - аз например имах едни слинг, който беше ужасно разтеглив, и тя веднага ми обясни защо. А нейните хем са разтегливи, хем не се разтягат до безкрайност, и се получава една много добра комбинация, много е удобно. Освен това много ми харесват десените, които подбира! Така че слинговете при нея вече са готови, няма да трябва да чакате, просто да се видите и да си изберете! Предполагам, че бихте могли и да си поръчате, но плат да си изберете от нея, например! Или поне тя да ви препоръча или одобри подходящ плат! Нейните слингове засега са от тези, дето се увиват. Каза ми, че иска да шие и от тези с халките. Така че наистина е до договорка...
Ако мобилен ви е скъп, й пишете на имейл и така ще се разберете. Само че тя каза, че в момента няма интернет и си го проверява по-рядко. Затова и аз се забавих с отговора.
За цените - май вървят от 25 до 50 лв, в зависимост от големината, но за това е най-добре от нея да получите като информация!

Последна редакция: ср, 10 май 2006, 10:39 от jabushka

# 36
  • Мнения: 35 971
Нейните слингове засега са от тези, дето се увиват. Каза ми, че иска да шие и от тези с халките.

мдам, за тези с халките платът трябва да е точно обратното - неразтеглив  Peace

# 37
  • Мнения: 373
Нейните слингове засега са от тези, дето се увиват. Каза ми, че иска да шие и от тези с халките.

мдам, за тези с халките платът трябва да е точно обратното - неразтеглив  Peace

Ами тя май си разбира от работата...

А тя има идея - за онези, на които им е трудно да се обаждат на мобилен, биха могли да изпращат от интернет съобщение на мобилния й със заглавие "слинг" или нещо такова и в съобщението си да оставят домашния си телефон, а тя ще ги търси!

# 38
  • Мнения: 3 810
Абе, хора!Вие си знаете ама...
Ако мобилен ви е скъп, й пишете на имейл и така ще се разберете. За цените - май вървят от 25 до 50 лв, в зависимост от големината, но за това е най-добре от нея да получите като информация!
Ако мобилния ви е скъп: вземете си едно парче плат 2.00м на 70см.
А аз понеже съм дребна си го скъсих на 1.70м.
Може и хасе, може и от втора ръка(поне е прано и меко), една халка и няма да ви струва от 25 до 50 лв, а мнооого по- малко.
Ваша си работа пак, ама аз и по- горе писах: има само един шеф. За това пари ли се дават?
А вече измислих още едно определение за слинга- третата ми ръка! Hug

# 39
  • Мнения: 64
Да се включа и аз най - накрая!  Grinning
mimi_kir, аз си имам у дома шевна машина, не са ми вързани ръцете, ама се бях отказала да си шия слинг с халки.  Не можех да схвана как да го нагъна този плат и това си е! Колко пъти четох обясненията на Хедра и нищо! Реших да си купя от някого вече ушит, ама не можах да намеря такъв. Да не ви говоря халките как съм ги търсила! От малък град съм, обиколих всички железарии, а магазина в близкия голям град, дето ги имало тез халки пусти (не стига, че са по 2 лв. бройката), ами все затворен, като го проверя Close
Та може би щото не им се разправя на момичетата, затова искат да е готов.
Най - накрая и аз си намерих за първо време халки. Оказа се, че един дядо, ковач, който ми е съсед през 1 къща, кове халки (май ги ползвали за някакъв конски аксесоар  Mr. Green ). Е, купих ги и днес ще го шия този прословут слинг.
А относно обясненията не Хедра- оказа се, че те са си съвсем ясни  Wink . Само дето аз явно имам различен стил на учене от Хедра и ми трябваше да видя на картинка как става тази работа с нагъвките.  За тези, които са решили да си шият слинг (и ползват английски) има един сайт, който е пълен с всякакви страшно полезни съвети и идеи относно шиенето на слинга.
http://www.thebabywearer.com/lists/Sewing.htm
Благодаря ти, seaflower, за това, че го сподели с нас!
Благодарско и на теб, Хедра, че си пуснала такава полезна тема за шиенето на слинга с халки!  Peace

# 40
  • Мнения: 64
Всъщност това  е линк-а с подробните обяснения на различните
начини, по които се правят сгъвките при шиене на слинг с халки:
http://crafts.sleepingbaby.net/shoulders.html

Ако пък не можете да боравите с английски - вярвам, че картинките в този сайт много ще ви улеснят в шева. Успех!

# 41
  • Мнения: 373
Ами разбира се, че и така става! Който може и иска сам да си направи, най-добре! Просто не всеки може, има времето, и прочие всякакви... Аз, например, даже обичам да шия, но...

# 42
  • Мнения: 117
оооооо!Слингът е нещо страшно!Аз количка почти не ползвам!Особено по транспорт и т.н.Освен това в сравнение с кенгуруто, може да го ползваш доста повече време...в смисъл, че с кенгуру поне на мене ми беше доста тежко още като стана 6/7 кила...а така и до 13 почи=ти не ги усещаш.Освен това има различни начини на връзване-отпред, на гърба, легнало и т.н.Аз имам 2:единият си го направих сама(доколкото има нещо за правене, защото е просто плат), а другият си го взех н старо по евеу...излезе ми към 20 лв.Не се колебай!

Общи условия

Активация на акаунт