За ползването на слинг

  • 2 158
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 1 877
мамите, които ползват, моля споделете колко ви улеснява слинга.
мисля, че малко мами ползват, понеже търсих да купя и само едно обаждане съм получила досега.
благодаря!

# 1
  • Мнения: 357
Днес си уших , но нещо ми се струва, че ще сплескам бебето вътре. Може би аз нещо не мога да я наглася хубаво, ще чакам когато е в настроение да пробвам пак.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 057
Улеснява ме страшно много. Докато бебето беше съвсем малко не съм го ползвала много, но след третия месец започнах да го разнасям навсякъде с мен в къщи и навън, когато излизахме за малко. Много е удобен, когато бебето е неспокойно (от няколко месеца доста често е раздразнителен) и трябва да го гушкам. Мятам го в слинга и така хем той доволен, че е до мама, хем на мен не ми тежи на ръцете.
Аз моя слинг го направих сама, според инструкции дадени ТУК.

# 3
  • Мнения: 35 961
мамите, които ползват, моля споделете колко ви улеснява слинга.
мисля, че малко мами ползват, понеже търсих да купя и само едно обаждане съм получила досега.
благодаря!

основната причина е, че ти държиш да е готов фабрично, поне както аз го разбрах - да не е "домашно" шит, а такива у нас на практика няма

# 4
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
стана ми интересно..
Слинга  западна цедилка ли е ?
Парче плат в което бебето виси почти като в хамак, но върху мама?
За що не кенгуру тогава? Като изключим че за дълго стоене в кенгуру трябва да се изчака...
Ако някой има желание да ме образова, ще съм благодарна!

# 5
  • Мнения: 35 961
образовам те  Mr. Green



http://www.yesmaamslings.com/positions.html
http://www.bundlesofluv.ca/help.html
http://www.take-care.com/baby/babysling.html
http://walkingrockfarm.com/sling.php
http://baby-carriers.babycatalog.com/baby-slings/original-baby-sling-99498

За що не кенгуру тогава? Като изключим че за дълго стоене в кенгуру трябва да се изчака...

в слинга може от самото раждане, използва се дълго /горе съм пуснала и линк с позициите/, разпределението на тежестта е много по-добро отколкото на кенгуру и това позволява носене на доста повече килограми, кърменето със слинг е много дискретно ... за това се сещам в 01.00 часа през нощта  Mr. Green

Последна редакция: пт, 05 май 2006, 01:13 от bubanka

# 6
  • Мнения: 3 760
В кенгуру на моята бебка и се протриват крачетата (тя е с много деликатна кожа) - 15-20минути мах може да се носи. Освен това се вижда, че има малко напрежение в гръбнака. В слинг тези проблеми липсват. Освен това (с моя слинг) тежестта на бебето е много равномерно разпределена и все едно съм бременна, а не с багаж  Laughing Моят слинг е полуеластичен плат с дължина 4,8м. Може да се вързва по 7 различни начина (, но за сега ползвам само два).

# 7
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
bubanka и Мъни,

Много ви благодаря!
Бях ги гледала подобни неща на времето, но в един момент ми връчиха едно кенгуру и така си остана...и така се носехме, докато не натежа доста.
Слинга изглежда много бебе- и мама-friendly.
Живот и здраве пак да ми трябва - слинг ще е Simple Smile

# 8
  • Мнения: 764
Слинга наистина е по-удобен от кенгурото,но за съжаление в БГ ги няма.Ако пък си поръчаш от чужбина имай предвид,че са около 80 долара,поне в Канада,ама пък са супер красиви. Peace

# 9
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Аз имам такъв.
Супер удобно нещо.
Много ме е яд, че го открих толкова късно!
Такъв съвсем спокойно можеш да си ушиеш и сама...или в някое ателие.
Няма нищо сложно.
Едно дълго, здраво парче плат...

# 10
  • В красивите ми сбъднати мечти!
  • Мнения: 166
Добре де ,ама кръста не ви ли заболява след 20-30 минутно носене?
Мен по принцип си ме боли кръста , като не го товаря пък да разнасям детенце така с часове просто не си го представям.

# 11
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Напротив.
Точно със слинга не боли кръста, защото тежестта се разпределя по-добре.
Все едно си бременна...

# 12
  • Мнения: 35 961
не, носила съм, с малки почивки, по 6-7 часа Simple Smile

# 13
  • Мнения: 2 332
не, носила съм, с малки почивки, по 6-7 часа Simple Smile
Иха... ей затова съм фен на слинга, мисля, живот и здраве, ако не мога да си намеря 2-ра употреба да занеса да ми ушият...

# 14
  • Мнения: 3 810
Писах някъде наскоро определение:
Многофункционален парцал. Hug
Най- удобното нещо за носе на малко, голямо, спящо и седящо дете.
Става и за постилане, завиване, арт шал на мама и забърсване на пода(това е добавка от мъжа ми).
Има само един шев от около 15см.
Чудя се на тези, които плащат за това. Thinking

# 15
  • Мнения: 3 491
Според мене не всяко бебе обича слинг. Аз тук в магазина пробвах с второто бебе заради големите хвалебствия, но то се разплака, като го сложих в слинга. И за други бебета съм чувала, че плачат. Кенгуро също не обичахме много. За моите бебета най-добра работа ми вършеше бебешката кошница/седалка/столче за колата. Там спяха през деня, там ги люлeeх, няма проблем да бъркаш манджа на котлона например, докато кошницата е на пода и люлeeш бебчо с крак. Кошницата за мене си остава най-великото изобретение!

# 16
  • Мнения: 3 810
Aми ако предположим че има два типа бебета-
такива които издържат да не са гушнати(така беше голямата ми щерка)
и други, които са по "глезени" и искат все да са на ръце(като сегашното ми "гевезе").
Е, за втория вид бебета- слинга е по удобен от кенгурото, защото детето стои на хълбока и
няма проблем да бъркаш манджа на котлона например,
и даже крака ти е свободен за да стъпваш с него Wink
Кенгурото стои отпред и бъркането на манджата е невъзможно.

# 17
  • Мнения: 1 425
Аз имам такъв.
Супер удобно нещо.
Много ме е яд, че го открих толкова късно!
Такъв съвсем спокойно можеш да си ушиеш и сама...или в някое ателие.
Няма нищо сложно.
Едно дълго, здраво парче плат...

И аз имам такъв на Дидимос и нямам търпение да го ползвам. Тук е много популярен, досега не съм виждала в друго да си разнасят бебетата.
Първо мислех да си ушия - всъщност майка ми да ми купи плат от България, но за съжаление тя не намери точно такъв и аз реших да си купя от www.ebay.de.

# 18
  • Мнения: 35 961
слингът е и въпрос на свикване на бебето с него
нормално е в магазина да не го хареса - трябва да свикне с него, а и сред хора, в новата среда, дори за малко - объркващо е, нови впечатления, ново ситуация  Peace
ако на бебо му харесва да го носиш на ръце и да се гушка в теб - почти е невъзможно да не му хареса в слинга Peace, особено ако използваш слинга от новородено
за готвенето и слинг - НЕ СИ ПРАВЕТЕ ЕКСПЕРИМЕНТИ! /важи и за кенгуруто/
ще ритне с крак или ще посегне с ръка и после ... #2gunfire, не ви го пожелавам  Praynig

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 849
Къде мога да намеря слинг в София и колко струва (горе-долу)?

# 20
  • Мнения: 3 810
за готвенето и слинг - НЕ СИ ПРАВЕТЕ ЕКСПЕРИМЕНТИ! /важи и за кенгуруто/
Писах го за да изтъкна още едно предимство... Outta Joint
Ох, ако мислиш че готвя кой знае колко... ooooh!
Кой ще стои пред компа?

# 21
  • Мнения: 22 887
Къде мога да намеря слинг в София и колко струва (горе-долу)?
В магазина на ДаНет.Ето какво ми отговорих от магазина преди месец.


Nalichnen kam momenta v ofisa ni e sling ot tozi tip
http://www.babyland-zeller.net/product_info.php?cPath=1_183&products_id=438
kato desena e sashtia ot snimkata. Sling-a e originalen i cenata mu e 75 lv.
Razpolagame s oshte edin vid sling ot tozi tip:
http://shopping.netsuite.com/s.nl/c.ACCT82262/sc.2/category.29/it.A/id.1454/.f
no e samo v razmer S
Ofisa ni se namira na ulica Fransis De Presanse 12A, koeto e ulichka
usporedna na bulevard Madrid (ot stranata na Oborishte). Na mqsto mojete da
razgledate nalichnoto. ne sme publikuvali snimki i opisania na slingovete
poradi edinichnite broiki s koito razpolagame.
Pozdravi !

# 22
  • Мнения: 660
А някой има ли идея къде в София мога да си намеря подходящи халки? Иска ми се да са метални. Това с връзването ми се струва по-неудобно.

# 23
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Халки има в магазинчето От игла до конец под колоните на Пиротска до кръстовището на Пиротска и бул.Ботев Peace Домашно шит слинг струва около 10лв, ако се ползва обикновено хасе - 90см от хасето (то си е с много подходяща ширина - 220см - и няма никакви излишъци) е около 5лв, халките са по 79ст, значи 1.40 за тях и шевът е още 3-4лв, зависи от шивачката Grinning Оскъпява се единствено ако се ползва по-джиджен плат - най-добре е памучен с около 10% синтетика, като е добре платът да е едноцветен или да няма опакова страна,защото тя се вижда при носенето.
Дребната нося в слинг от раждането й досега Grinning Няма нещо, което да не съм правила с бебе в слинг (изключвам готвенето!!!, защото е опасно) и няма място, където да съм ходила без слинг. Приспивам, успокоявам, кърмя, ходя си навсякъде, без да се вълнувам от градски транспорт и ограничения с колички - никакъв проблем не е да се носим по 4-5 часа (със смяна на позите). Изобщо - животоспасителен е Laughing
Между другото, няма бебе, което да не обича и да няма нужда да бъде носено - има просто бебета, които лесно могат да бъдат привикнати на алтернативи и да свикнат с тях - и такива, които упорито знаят кое е най-доброто за тях и си настояват да го получат Peace

# 24
  • Мнения: 3 491
Между другото, няма бебе, което да не обича и да няма нужда да бъде носено - има просто бебета, които лесно могат да бъдат привикнати на алтернативи и да свикнат с тях - и такива, които упорито знаят кое е най-доброто за тях и си настояват да го получат Peace
Точно това казвам и аз - че има бебета, които знаят какво е добро за тях и си го получават. И не разбирам защо трябва да ги бутаме насила там, където плачат, при положение, че те вече са си избрали алтернативата.
А що се отнася до носенето - има такива бебета, които не обичат, да, пък каквото ще да приказват Др.Сиърс и подобни (понякога се питам, дали тази нео-консервативна политика не защитава нечии финансови интереси  newsm78). Голямото ми момченце беше така като бебе. Затова пък обожаваше да е носен, като стана на 3 години. И в двата случай съм слушала интуицията си за това как да подхождам.
  Peace

Последна редакция: нд, 07 май 2006, 20:59 от блажка

# 25
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
И не разбирам защо трябва да ги бутаме насила там, където плачат, при положение, че те вече са си избрали алтернативата.  Peace

Не трябва.
Кой казва, че трябва?
Това е по желание.

Трудно се получава от първият път, ако бебето не е свикнало със слинга от раждането си, но от втория-третия, всичко си идва по местата.

# 26
  • Мнения: 373
В София може да се купи слинг! Само че жената, която ги шие, не ги продава по магазини, защото това би оскъпило допълнително слинга. Мисля, че дори си е пускала реклама в сайта, но не зная къде е. Но съм пробвала слинговете й и са наистина много удобни - а аз, понеже много държах на слинг, и съм пробвала какви ли не! Та тези са хем здрави, хем от разтеглив плат, ама все пак не твърде разтеглив! Аз много я похвалих, а не ви давам координати, но ако се интересувате, ще я намеря!
Слингът е нещо много добро и много удобно, но бебето може да не изпадне веднага във възторг от него - това е, защото и ние не се чувстваме много уверени в началото, а бебето усеща това, но после свиквате и е много хубаво. Не можем постоянно в слинг (някои могат), но е супер - и за вкъщи, и за навън (аз много носих в слинг второто си дете - и на корем, и на гръб, и на хълбок...)

# 27
  • Мнения: 94

Jabushka, ако няма да те затрудни намирането на координатите - напиши ги, когато ги намериш.

Мисля, че ще помогнеш на мамите, които искат да пробват слинг - аз съм от тях. Първото си дете изгледах в кенгуру и ми беше много удобно.

Някъде във форума имаше препратка към сайт с кройка (доколкото има такава), но не се наемам да шия или да поръчам на шивач, който не е шил слинг.

Благодаря предварително!

# 28
  • Мнения: 373
Непременно!
Ще я издиря!
(Разбира се, че слингът е нещо индивидуално, но аз какви ли не си поръчвах по интернет - разтегливи, от дебел плат като хамаци, всякакви, и изведнъж се оказа, че тази жена, хем в София, шие такива удобни!)

# 29
  • Мнения: 11 314
Mоя син утре навършва 3 г. А беше болен преди 2 месеца и много се киселеше. За да мога да свърша нещо из къщи извадих слинга, който Реза и Катя имат. Така го разнасях из къщи и хем той нагушен, хем аз си свърших работата. Това го казвам, за да знаете, че може и на толкова голяма възраст да се позлва успешно. Почти метър е и е 14 кг. Нямаше проблем да го мъкна 4-5 ч.

# 30
  • Мнения: 2 332
Непременно!
Ще я издиря!
(Разбира се, че слингът е нещо индивидуално, но аз какви ли не си поръчвах по интернет - разтегливи, от дебел плат като хамаци, всякакви, и изведнъж се оказа, че тази жена, хем в София, шие такива удобни!)
Моля те, като и откриеш координатите и ако решиш да пишеш на лични, а не в темата - пиши и на мен! Благодаря предварително!

# 31
  • Мнения: 373
Бих писала тук, в темата, така че всеки да може да получи информация! Но не можах да я открия из форумите, имам имейл адреса й и чакам да ми отговори!

# 32
  • Мнения: 373
Ето! Тя си няма сайт още, затова мога да ви дам нейният имейл адрес и телефон!
Казва се Светлана, имейл: lana_kudrjavceva@mail.ru, тел. 0887 830 756. Просто лично ще се уговорите!
Ако свърши работа, ще се радвам, за мен лично слингът е много добро изобретение (макар и не винаги приложимо) и за бебето, и за майката! Успех!   bouquet

# 33
  • Мнения: 2 332
Ето! Тя си няма сайт още, затова мога да ви дам нейният имейл адрес и телефон!
Казва се Светлана, имейл: lana_kudrjavceva@mail.ru, тел. 0887 830 756. Просто лично ще се уговорите!
Ако свърши работа, ще се радвам, за мен лично слингът е много добро изобретение (макар и не винаги приложимо) и за бебето, и за майката! Успех!   bouquet
Благодаря! Това е безценна информация!   bouquet

# 34
  • Мнения: 94
jabushka, и аз благодаря!

Тя със собствени платове ли работи или трябва да си си купил?
 И ако си спомняш, колко струва? Извинявай за въпросите, но малко предварителна подготовка Embarassed

Хубави, пролетни емоции!

# 35
  • Мнения: 373
Със собствени платове работи, не трябва да си си купувал! Точно там е цялата работа, че тя е такъв спец - или поне аз така реших - разбира кой плат е добър, кой не - аз например имах едни слинг, който беше ужасно разтеглив, и тя веднага ми обясни защо. А нейните хем са разтегливи, хем не се разтягат до безкрайност, и се получава една много добра комбинация, много е удобно. Освен това много ми харесват десените, които подбира! Така че слинговете при нея вече са готови, няма да трябва да чакате, просто да се видите и да си изберете! Предполагам, че бихте могли и да си поръчате, но плат да си изберете от нея, например! Или поне тя да ви препоръча или одобри подходящ плат! Нейните слингове засега са от тези, дето се увиват. Каза ми, че иска да шие и от тези с халките. Така че наистина е до договорка...
Ако мобилен ви е скъп, й пишете на имейл и така ще се разберете. Само че тя каза, че в момента няма интернет и си го проверява по-рядко. Затова и аз се забавих с отговора.
За цените - май вървят от 25 до 50 лв, в зависимост от големината, но за това е най-добре от нея да получите като информация!

Последна редакция: ср, 10 май 2006, 10:39 от jabushka

# 36
  • Мнения: 35 961
Нейните слингове засега са от тези, дето се увиват. Каза ми, че иска да шие и от тези с халките.

мдам, за тези с халките платът трябва да е точно обратното - неразтеглив  Peace

# 37
  • Мнения: 373
Нейните слингове засега са от тези, дето се увиват. Каза ми, че иска да шие и от тези с халките.

мдам, за тези с халките платът трябва да е точно обратното - неразтеглив  Peace

Ами тя май си разбира от работата...

А тя има идея - за онези, на които им е трудно да се обаждат на мобилен, биха могли да изпращат от интернет съобщение на мобилния й със заглавие "слинг" или нещо такова и в съобщението си да оставят домашния си телефон, а тя ще ги търси!

# 38
  • Мнения: 3 810
Абе, хора!Вие си знаете ама...
Ако мобилен ви е скъп, й пишете на имейл и така ще се разберете. За цените - май вървят от 25 до 50 лв, в зависимост от големината, но за това е най-добре от нея да получите като информация!
Ако мобилния ви е скъп: вземете си едно парче плат 2.00м на 70см.
А аз понеже съм дребна си го скъсих на 1.70м.
Може и хасе, може и от втора ръка(поне е прано и меко), една халка и няма да ви струва от 25 до 50 лв, а мнооого по- малко.
Ваша си работа пак, ама аз и по- горе писах: има само един шеф. За това пари ли се дават?
А вече измислих още едно определение за слинга- третата ми ръка! Hug

# 39
  • Мнения: 64
Да се включа и аз най - накрая!  Grinning
mimi_kir, аз си имам у дома шевна машина, не са ми вързани ръцете, ама се бях отказала да си шия слинг с халки.  Не можех да схвана как да го нагъна този плат и това си е! Колко пъти четох обясненията на Хедра и нищо! Реших да си купя от някого вече ушит, ама не можах да намеря такъв. Да не ви говоря халките как съм ги търсила! От малък град съм, обиколих всички железарии, а магазина в близкия голям град, дето ги имало тез халки пусти (не стига, че са по 2 лв. бройката), ами все затворен, като го проверя Close
Та може би щото не им се разправя на момичетата, затова искат да е готов.
Най - накрая и аз си намерих за първо време халки. Оказа се, че един дядо, ковач, който ми е съсед през 1 къща, кове халки (май ги ползвали за някакъв конски аксесоар  Mr. Green ). Е, купих ги и днес ще го шия този прословут слинг.
А относно обясненията не Хедра- оказа се, че те са си съвсем ясни  Wink . Само дето аз явно имам различен стил на учене от Хедра и ми трябваше да видя на картинка как става тази работа с нагъвките.  За тези, които са решили да си шият слинг (и ползват английски) има един сайт, който е пълен с всякакви страшно полезни съвети и идеи относно шиенето на слинга.
http://www.thebabywearer.com/lists/Sewing.htm
Благодаря ти, seaflower, за това, че го сподели с нас!
Благодарско и на теб, Хедра, че си пуснала такава полезна тема за шиенето на слинга с халки!  Peace

# 40
  • Мнения: 64
Всъщност това  е линк-а с подробните обяснения на различните
начини, по които се правят сгъвките при шиене на слинг с халки:
http://crafts.sleepingbaby.net/shoulders.html

Ако пък не можете да боравите с английски - вярвам, че картинките в този сайт много ще ви улеснят в шева. Успех!

# 41
  • Мнения: 373
Ами разбира се, че и така става! Който може и иска сам да си направи, най-добре! Просто не всеки може, има времето, и прочие всякакви... Аз, например, даже обичам да шия, но...

# 42
  • Мнения: 117
оооооо!Слингът е нещо страшно!Аз количка почти не ползвам!Особено по транспорт и т.н.Освен това в сравнение с кенгуруто, може да го ползваш доста повече време...в смисъл, че с кенгуру поне на мене ми беше доста тежко още като стана 6/7 кила...а така и до 13 почи=ти не ги усещаш.Освен това има различни начини на връзване-отпред, на гърба, легнало и т.н.Аз имам 2:единият си го направих сама(доколкото има нещо за правене, защото е просто плат), а другият си го взех н старо по евеу...излезе ми към 20 лв.Не се колебай!

Общи условия

Активация на акаунт