Бродирана красота - тема 135

  • 105 059
  • 733
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 9 850
Мен не ме бива в напасването на цветове, затова карам по схема+ключ или директно комплект Simple Smile
Но затова хората сме различни и харесваме различни неща, иначе нямаше да има разнообразие Simple Smile

# 316
  • Мнения: X
Да покажа и аз етапче. От 9 страници имам 2 готови ушити. Май догодина по това време ще го завърша. Успявам да шия сутрин рано с кафето и вечер когато децата заспят. Ама да видим, може и по бързо да стане. Прекрасни неща показвате. Красота. Браво на вас Simple Smile

# 317
  • Мнения: 79
mama iasi, много е симпатична и сладунска "Ябълчица".
Детенце ще е много щастливо  babydust7

Пингвинче браво за усърдието, за мен такъв тип гоблени/картини /
са ми направо нереални , като изпълнение, респект!
Обещала съм едно танцуващо момиче и не смея да го започна  Rolling Eyes

Стана дума за напасването на цветовете и се сетих да питам врелите и кипелите  Heart Eyes
Искам да направя подарък за Госпожата на сина ми, завършва 4клас ,
нещо закачливо в рамка! Намерих едни миниатюрки 1во едно детски личица,
2ри с ръчички и 3ти един мишок учител с надпис " Тeacher №1", правили ли сте подобно!?
Благодаря предварително и хубав следобед  Flowers Sunflower


# 318
  • Казанлък
  • Мнения: 180
Да покажа и аз етапче. От 9 страници имам 2 готови ушити. Май догодина по това време ще го завърша. Успявам да шия сутрин рано с кафето и вечер когато децата заспят. Ама да видим, може и по бързо да стане. Прекрасни неща показвате. Красота. Браво на вас Simple Smile
А какво ще получи , не мога да позная, покажи моля Grinning

# 319
  • Мнения: X
elka52 би трябвало да се получи това Simple Smile

# 320
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 396
Добри - грешката ти е че си питала, шегувам се   Stop Нали за това са подаръците - да доставим радост.
Mishanta  - благодаря, но не можа да стане изненада, вижда ме какво правя вечер.
Пингвинче smile3501за търпението. Не ги долюбвам пейзажите, в смисъл - шиеш, шиеш, нищо не различаваш в началото но и да сбъркаш леко, няма да се разбере  Peace Докато при портретите всеки бод трябва да си е на мястото, но пък те увлича - ха ръка, ха устни, ха око да се покаже и така съм отнасяла до 3 часа посреднощ.

Вчера в едно Джъмбо/в нашия град нямаме/ намерих много видове рамки. И уж са с еднакви размери 13/18 се оказа, че "Ябълчица"  едва ще се побере в тая която взех  ooooh! Ама така е като питам дъщеря ми коя да взема.
В края на седмицата уж ще car003 та ще посетим друго Джъмбо. Така че ще имам рамки и за напред.

# 321
  • Мнения: X
На мен това ми е вторият гоблен в живота койтошия. Всъщност е първият който купих, но се изсилих много с него. Започнах го, оставих го и поръчах друг(пак пейзаж, но по елементарен), уших го и сега се върнах на него. За сега не мисля да купувам други, докато не го завърша този. После ще пробвам друг вид, я портрет, я кръстат бод, ще видим. Иначе да, иска си търпение и нервички. След 2-3 страници ще го щракна пак да покажа друг етап. А като го завърша ще занеса и другият готов гоблен, да ми ги рамкират едновременно и двата.

# 322
  • Мнения: 23
Здравейте Дами,
аз съм нова тук и в сравнение с Вас съм начинаеща и в сферата на гобленарството.Незнам дали моя въпрос е за тази тема, но ще си го задам тук.Имам няколко ушити гоблена, като най-сложният е Северното сияние, но не оригинала на Дим, а някаква българска разработка. И така реших, че искам да се хвърлям в дълбокото и да шия нещо сложно и с повече конци. До тук добре, но когато се разравих из форумите и О Боже - колко много фирми за гоблени и все много хубави. Изкам да питам като за първи сложен гоблен какво да избера - Дим, Ланарте, Haed и т.н. Толкова много изчетох и толкова много гоблена харесах, че цял живот няма да ми стигне да ги ушия. Моля дайте съвет с кое да почна, а и никога не съм шила кръсчета.

# 323
  • Мнения: 1 437
Здравейте момичета! Тази година мисля да си направя коледни топки за елхата. Купих някои неща, гледах и един клип в сайта на 8888 и имам един въпрос. На въпросния клип от едната страна слагат бродерията, а от другата плат. Вие така ли правите? Мисля дали да слагам плат или да има пак бродерия Thinking

# 324
  • Мнения: 1 661
Здравейте момичета, чета ви и се престраших да пиша.Имам един ушит малък гоблен и един голям започнат.Спрях да шия с раждането на детето, времето не стигаше за нищо, но имам желание да започна пак.Вечер виждам как кутията с гоблена ме вика.Ще рамкирам малки и ще го покажа, абсолютно елементарен е.И ще се опитам тоя големия да го свърша за Нова година, че все ми се искаше да е подарък.

И един въпрос.Някой шил ли е макове, да препоръчате красиви и на хубава марка.

# 325
  • Мнения: 3 961
Здравейте Дами,
аз съм нова тук и в сравнение с Вас съм начинаеща и в сферата на гобленарството.Незнам дали моя въпрос е за тази тема, но ще си го задам тук.Имам няколко ушити гоблена, като най-сложният е Северното сияние, но не оригинала на Дим, а някаква българска разработка. И така реших, че искам да се хвърлям в дълбокото и да шия нещо сложно и с повече конци. До тук добре, но когато се разравих из форумите и О Боже - колко много фирми за гоблени и все много хубави. Изкам да питам като за първи сложен гоблен какво да избера - Дим, Ланарте, Haed и т.н. Толкова много изчетох и толкова много гоблена харесах, че цял живот няма да ми стигне да ги ушия. Моля дайте съвет с кое да почна, а и никога не съм шила кръсчета.

Северното сияние с българска разработка беше ли наистина сложен - с полукръст, контур, френски възли? От изброените ти предлагам Дим.

И един въпрос.Някой шил ли е макове, да препоръчате красиви и на хубава марка.

На Лука-С ти препоръчвам маковете.

# 326
  • Мнения: 125
Здравейте момичета! Тази година мисля да си направя коледни топки за елхата. Купих някои неща, гледах и един клип в сайта на 8888 и имам един въпрос. На въпросния клип от едната страна слагат бродерията, а от другата плат. Вие така ли правите? Мисля дали да слагам плат или да има пак бродерия Thinking

    Здравейте момичета!Не съм писала отдавна в темата...Да отговоря на адашката.Аз съм направила много Коледни топки и яйца и отзад слагам едноцветен плат,но може и с две бродерии...струва ми се обаче,че вмъкването на панама от двете страни на топката  ще разшири доста процепа и след това ширита трудно ще се закрие.Ако имате още въпроси намерете ме във фб-Любомира Заркова и ми пишете...имам и групи за мини схеми,за изработка на всичко,което е с мини бродерия.
    Желая на всички успешен ден!
   Тази година още не съм сглобила всичко,което съм ушила,но ето снимка на една малка част от миналогодишните топки

  А това е една от на-красивите топки,които съм правила-от оригинален комплект на Дим

Последна редакция: пт, 20 окт 2017, 07:35 от bub.ka

# 327
  • Мнения: 23
Здравейте Дами,
аз съм нова тук и в сравнение с Вас съм начинаеща и в сферата на гобленарството.Незнам дали моя въпрос е за тази тема, но ще си го задам тук.Имам няколко ушити гоблена, като най-сложният е Северното сияние, но не оригинала на Дим, а някаква българска разработка. И така реших, че искам да се хвърлям в дълбокото и да шия нещо сложно и с повече конци. До тук добре, но когато се разравих из форумите и О Боже - колко много фирми за гоблени и все много хубави. Изкам да питам като за първи сложен гоблен какво да избера - Дим, Ланарте, Haed и т.н. Толкова много изчетох и толкова много гоблена харесах, че цял живот няма да ми стигне да ги ушия. Моля дайте съвет с кое да почна, а и никога не съм шила кръсчета.

Северното сияние с българска разработка беше ли наистина сложен - с полукръст, контур, френски възли? От изброените ти предлагам Дим.

И един въпрос.Някой шил ли е макове, да препоръчате красиви и на хубава марка.

На Лука-С ти препоръчвам маковете.

Северното сияние което ших го купих от гобленарска къща Румина, гобленов бод 1:4, звездите френски възел и контур. От къде купувате Дим. Исках да поръчам от Герика, но от тези, които харесах нямаха нито един наличен?

Последна редакция: пт, 20 окт 2017, 09:28 от ZoriDimova

# 328
  • Мнения: 1 661

На Лука-С ти препоръчвам маковете.

Благодаря!

# 329
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 396
Здравейте Дами,
аз съм нова тук и в сравнение с Вас съм начинаеща и в сферата на гобленарството.Незнам дали моя въпрос е за тази тема, но ще си го задам тук.Имам няколко ушити гоблена, като най-сложният е Северното сияние, но не оригинала на Дим, а някаква българска разработка. И така реших, че искам да се хвърлям в дълбокото и да шия нещо сложно и с повече конци. До тук добре, но когато се разравих из форумите и О Боже - колко много фирми за гоблени и все много хубави. Изкам да питам като за първи сложен гоблен какво да избера - Дим, Ланарте, Haed и т.н. Толкова много изчетох и толкова много гоблена харесах, че цял живот няма да ми стигне да ги ушия. Моля дайте съвет с кое да почна, а и никога не съм шила кръсчета.
newsm10 за решението ти. Аз съм за Дим, Ланарте, Vervaco - красота!!!. Не съм шила, и не бих шила нищо на Haed, но всеки си има вкус  Peace Не се плаши от кръстчетата, аз отдавна съм забравила гобленовия бод. Предпочим вече гоблените без фон, на изчистена панама.


buba.123 и ние/ние - заедно с дъщеря ми/ сме слагали за гръб на топките плат - дори сме купували  от 8888 парчета с коледни мотиви Wink

Общи условия

Активация на акаунт