Помогнете!

  • 3 812
  • 89
  •   1
Отговори
# 45
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Lana2004
2. Поза за спане-ами първите месеци може ли новородено да се сложи да спи по корем ConfusedЕстествено, че се слага на страни, или по гръб!
3. Разбирането за захранванетоза това вече писах
4. Инатливото отношение да не се вземата витамини за бременни че в БГ имало много плодове и зеленчуциНе е вярно!Витамини се пият масово Simple SmileФолиева киселина и витамини за бременни пих през цялата бременност!
5. Кога да се махнат памперсите
КОй заповядва кога да се махнат???Моето дете е още с памперс!!!!6. Предписването на всякакъв вид лекарства познати само в БГ -какво е това но-шпа?Кога се появи и стана модерно..Благодарение на "Но-шпа" ми спасиха бебето когато лежах в болница за задържане!Това е за отпускане на мускулатурата да се избегнат ранните контракции!!!!
7. Хломид и последствията-тук бях потресена от необразоваността даже на докторитеАми за хламидите прочети внимателно, има много статии Simple Smile
8. Амниоцентеза се прави само в София -другите да духат супатаНикой не са го спряли да си прави амниоцинтеза.за мен това е голяма глупост, но това е мое мнение!
9. И разбира наглото и безочливо отношение на медицинския персонал от санитарката до докторите, че понякога им благодарят Не е вярно!В много голяма грешка си!Аз и моите познати които родихме сме много доволни от отношението на персонала!
10.  Родилка на 27 се нарича възрастна първескиня -това е истина но е за малко хумор същоА това е голяма смешка Mr. GreenЗа възръстна първескиня, или за РИСКОВА бременност се води първескиня над 35г!
След като не си раждала в БГ защо пишеш такива неща?Някои хора само чакат да им се подаде пръст за да плюят по нещо българско!Ето, родила съм там и съм си гледала детето и ти казвам, че си с много погрешно мнение!!!!

# 46
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
ъъъ...пак се почна...
Бърди ти си същия кон с капаци като българските педиатри за които говориш. Говориш със същия придаден си лично авторитет като тях. Колко пъти ти обясних, че не е това начина да печели спор или привърженици за идеята. (идеите на които и аз съм привърженик, но ми се отщява като те чета)
И о, боже, 60 писма на ден с една майка!!!!! Да не би да даваш диагнози онлайн?!?!? А може би и лекарства изписваш?!? Да взема да пусна тема - "Помогнете!- Доктор се подвизава във форума като в клиника, изписва лекарства и дава диагнози!" Бърди - и това е опасно!!! Повтарям ти го от както влезе във форума с гръм и трясък.

Последна редакция: сб, 06 май 2006, 13:40 от yosarian

# 47
  • Мнения: 8 585
@yosarian

Защо е нужно да се захващащ пак с Д-р Birdie? Погледни в съседни форуми и ще намериш обилно това, за което "обвиняваш" мен. Твоят фанатизъм по отношение на ред неща е много по-опасен от моите мисли, споделяни на глас, защото е небалансиран и без аргументи.  Да почетем малко Форума за Кърменето?? Има ли например там глас майка, която не желае да кърми? Няма-всички в хор кряквате за миг. Това търпимост ли е?

Това че си пиша с редица майки съвсем не значи че писмата съдържат това, което ти си мислиш. Хората търсят съвет, подкрепа. Искат да споделят мисли. Много си далече от истината, за съжаление.

"Колко пъти ти обясних, че не е това начина да печели спор..."-нямам намерение да печеля спорове. Обясненията ти не ме касаят. Ако започна аз да ти обяснявам какви неща си изписала по въпросите на кърменето няма да ни стигне тема подобна на "Ваксините...".
Не ме интересува дали ще "забраниш" участието ми. Дал съм каквото мога и ...здраве. За никакъв "гръм и трясък" не става реч.

Ти и някой други лица сте "заформили" нещо като клика и не търпите нищо, което оспорва и опровергава Вашите "становища". Нито едно мнение! Затова и във форума за кърмене няма плурализъм и различни мнения-всичко се върти до безкрай с фанатизъм и упорство. Това не е ли отблъскващо?

# 48
  • Германия
  • Мнения: 8 099
прощавайте, взе да става малко hard  и off topic накрая   Thinking

# 49
  • Мнения: 8 585
Винаги така става накрая... . За съжаление...

# 50
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
@yosarian
Твоят фанатизъм по отношение на ред неща е много по-опасен от моите мисли, споделяни на глас, защото е небалансиран и без аргументи.  Да почетем малко Форума за Кърменето?? Има ли например там глас майка, която не желае да кърми? Няма-всички в хор кряквате за миг. Това търпимост ли е?

Това че си пиша с редица майки съвсем не значи че писмата съдържат това, което ти си мислиш. Хората търсят съвет, подкрепа. Искат да споделят мисли. Много си далече от истината, за съжаление.

"Колко пъти ти обясних, че не е това начина да печели спор..."-нямам намерение да печеля спорове. Обясненията ти не ме касаят. Ако започна аз да ти обяснявам какви неща си изписала по въпросите на кърменето няма да ни стигне тема подобна на "Ваксините...".
Не ме интересува дали ще "забраниш" участието ми. Дал съм каквото мога и ...здраве. За никакъв "гръм и трясък" не става реч.

Ти и някой други лица сте "заформили" нещо като клика и не търпите нищо, което оспорва и опровергава Вашите "становища". Нито едно мнение! Затова и във форума за кърмене няма плурализъм и различни мнения-всичко се върти до безкрай с фанатизъм и упорство. Това не е ли отблъскващо?
Аууу, изплаши ме:) Изнервил си се нещо:)
Цитат
Ако започна аз да ти обяснявам какви неща си изписала по въпросите на кърменето няма да ни стигне тема подобна на "Ваксините...".
Ми хайде де. Да видим какво точно съм писала там.
Но защо точно за кърменето? Ела в другия ми форум да си поприказваме. Обещавам ти плурализъм колкото щеш. Mr. Green

# 51
  • usa
  • Мнения: 2 113
Бърди ти си същия кон с капаци като българските педиатри за които говориш. Говориш със същия придаден си лично авторитет като тях. Колко пъти ти обясних, че не е това начина да печели спор или привърженици за идеята. (идеите на които и аз съм привърженик, но ми се отщява като те чета)

с това не мога да не се съглася. определено отблъсква разпространената сред българските лекари практика, която се забелязва и у доктор бърди, да плюят по колегите си. може да си напълно убеден, че някой лекар греши, но пробвай да помогнеш по друг начин, не чрез охулване на колегата/колегите. и като сме тръгнали да сравняваме практиките в българия и другите страни, хайде да споменем и тази. опитът ми в българия е, че поне 3/4 от лекарите, с които съм имала допир там, са намерили повод да обяснят колко са некадърни техни колеги. в щатите за 11 години съм чула само едно такова изказване и то беше от лекар българин практикуващ тук. един-единствен местен лекар си е позволил да изкаже негативно мнение за колега и то беше за личностните му качества, не за професионализма му и пак ми направи изключително лошо впечатление и повече не стъпих при него. та хубави идеи се опитваш да прокараш, бърди, но ако успееш да се отърсиш от маниера си да оплюваш колегите си, може би ще имаш по-голям успех.

# 52
  • Мнения: 7 091
Бърди, аз ей затова няма да се включа да пиша по темата:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=98119.new#new

Защото когато се опиташ да помогнеш с нещо или някаква информация, която хората просто НЕ ГИ ИНТЕРЕСУВА, ти казват че ги назидаваш( другите квалификации може да ги прочетеш на място). Може и да са прави, всеки гледа от собствената си камбанария, но определено аз няма да проявявам повече ентусиазъм да "образовам" ( ако това може да се нарече така разбира се) когото и да било за каквото и да било. Нека всеки живее според разбиранията си и според интересите си. Ако човек се интересува достатъчно много и има желание може да намери информация за всичко, но ако не се интересува и на тепсия да му я изнесеш- все тая.
Така че аз подкрепям Кейси.

Последна редакция: сб, 06 май 2006, 19:03 от Tandoori

# 53
  • Мнения: 934
В България определено има добри лекари, без съмнение - но е въпрос на късмет и връзки да попаднеш на такъв. Бърди е прав - СИСТЕМАТА е прогнила, това е факт! Примери много. ще дам само един. Може би понеже не съм раждала в България, не мога да проумея как така може да се приема за нормално да се 'плаща' за раждане в държавна болница. Е ми не мога! Тоя взимал толкова, оня взимал еди колко си... А като вземат, това задължава ли ги с нещо да свършат добра работа - не, разбира се. Пренебрегват ли други, 'неплащащи' пациентки - най-вероятно да. А ако възникне проблем, кой взема решения и кой носи отговорност - не се знае.

Хич да не ми обяснява някой как си е платил и е доволен, или не е и пак е доволен. Това са престъпни практики, кой знае защо приети за нормални.

Извинявайте за оффа - май много стана!

По въпроса за пишките - не знам защо на някои жени им става направо мания - ръцете ги сърби да дърпат пишки, и това е! Колкото повече дърпат, толкова по-вероятно да станат инфекции - което обаче води до още повече дърпане. Щото нали трябва да ги правиме мъже!
Да оставите пишките на децата, ей!  Naughty

# 54
  • Мнения: 650
Биляна, не се заяждай за да се доказваш-вземи всяка една от точките и иди провери за твое успокоение във форума че всички от БГ имат мнение казано от нашите доктори точно обратно на всички други извън БГ. Това за амнио-то го приемам лично-това наистина е една велика държава в която нямаш избор нали?  Ако амнио-то е глупост..., по добре за това си вземи думите назад! Доста повърхностно разсъждаваш по този въпрос. Тук не говорим за родилите в БГ или не-да не би на всички да ни имаш автобиографиите? А за хламидите аз нищо не знам аз споменах за Хломид и наистина ето къде излиза черното бяло-тук не видях на БГ преведена една сносна статия все еднопосочно специално намерени и ако толкова искаш да спориш иди потърси и преведи. Аз вече съм рабрала за какво става въпрос от личен опит. И не говоря за рискова бременност-махни си капаците да видиш как ще те наречат ако имаш първо дете на 27 години. Същият спор мога да направя и за БГ инженери ако това те интересува, както и за БГ лекари. И разбери това не е лично-ако с теб са се отнесли добре с другите 30 жени не са-тук говорим за масово отношение а не за единично, а и зависи какво разбираш под добро отношение. Продължаваи да риташ, но ити си навън Laughing да не би случано да си плащаш вноски и да отскачаш до Бг за прегледи при любимите доктори LaughingАз съм добре тук и не смятам да се възползвам никога вече от БГ здравна система. Иска ми се да няма пострадали и ми е мъчно че има хора без избор и неинформираност. А пък какво ето повечето момичета дават съвет всеки да прави каквото си иска и че никои не го интересува къде е истината и че могем да си пишем глупости и да отбягваме серизоните неща за да няма конфликти. В интерес на истината даже в този форум БГ доктори оплюха масата американски, което е типично те и себе си плюят. А ето забравих нещо да добавя в списъка
11. Ако имаш диоптър-раждаш секцио
На което моят доктор никои не наплю след като му зададох въпросът-само ме попита дали съм от източна европа и се засмя искрено.
Бърди, разбра кои е на твоя страна има светлинка че не всички са коне с капаци Laughing

# 55
  • Мнения: 8 585
Моят баща беше педиатър. В тежки времена.
Когато хората по селата спяха с животните на едно място и люлките се закачаха по тавана. Когато от дифтерия и полио умираха мнозина...
Той много искаше да чете, да учи нови неща,  да се среща с колеги, да пътува. В замяна му пъхаха тъпи руски учебници, и учебници на родни "светила".
Често ми казваше, че след прочутите учебници на проф. Попхристов/Рахамимов-"Болести на първото детство" (този учебник и днес е в моята библиотека в офиса ми, и се гордея с него 60 години след издаването му) и превода на "Педиатрията" на немският проф. Пфаундлер ( и двете от края на 40 те години) в България НЕ БЕ издаван нито един западен учебник по педиатрия за студенти. Може и някои професор да си бе купил такъв при някоя командировчица на запад, но си го четеше тайно в кабинета. В Университетите, в курсовете по педиатрия, се четяха безкрайните глупости на пълните с псевдо-наука руски учебници. За списания в оргинал и реч (за широка употреба).
За щастие излизаха наръчници, но бяха за специализанти и нямаха значение на основен учебник по педиатрия ЗА СТУДЕНТИ.
Най-големите в послевоенната Бг педиатрия бяха или немски възпитаници, или бяха специализирали в довоенните времена в изтъкнати болници на Запад, или бяха ученици на големите в Бг педиатрия от предвоенните времена (такъв ученик бе и Проф. Братанов например, който бе редактор (съавтор) на "Болестите на първото детство").
Фактически от края на 50-те години Бг педиатрия престана да съществува като независима специалност с тежест и мнение. Бе прекъсната връзката с велики школи (Немска, Френска, Зараждаща се Американска, Английската) за МАСОВАТА  част от Бг педиатри. Бедни, нещастни и подтиснати, те не можеха нито книга да си купят, нито списание да си поръчат. Това продължава и досега. За конгреси навън- и реч. В замяна на това-политизирана наука и безкрайни руски идиотий.
Крайно посредствени и "бледи" личности (като Драган Бобев) превърнаха специализирането на педиатрия в хазартно политическо начинание. Клики и клакьорчета "пръскаха" незнание, а самите те си се образоваха по Западен образец в части пътувания, но за ЛИЧНО ПОЛЗВАНЕ. След което си работеха по западен образец педиатрия в незаконните си частни кабинетчета.
За каква наука можеше да става въпрос (и педиатрия, в частност), щом като такива имена като проф. Киркович, доц. Перс(и)ядо Рахамимов бяха унижавани, обиждани и бе им забранено да водят занятия и да обучават студенти. Доц. Рахамимов бе първият инициатор за създаване на вид "неонатологично" звено преди 1940. Първият на Балканите и в Източна Европа, във времена когато  "другарчетата" от по на изток предлагаха да се отнемат децата от законните им семейства, за да се възпитават по- "идейно".
Проф. Киркович в последните си години за малко да му забранят да влиза в зданието на Университета...
И за да стане ясно какво е загубено, може да се каже един факт-когато богати българи посещаваха в довоенните времена Виена за консултации при проф. Епингер биваха връщани или апострофирани с репликата "Защо идвате тук, след като в София работи проф.Киркович? ".

За няколко десетилетия след 44 най-достойната и с потенциал педиатрична школа на Балканите бе превърната в жалък политически парцал. Такъв си и остава и днес, макар и да няма толкова връзка с политиката. Не е лично това заключение. Не касае никого персонално. Въпросът е в манталитета и НАЧИНА по който се действа, от момента когато си сложиш ръцете върху детето за преглед, до момента в който пишеш рецептата. Този подход е загубен завинаги-оттам идва колегиалността, толерантността, професионализма. Какво може да си кажете между "свои" щом като не говорите общ базов език? (не използвате, или не разполагате с растежни криви, например). Къде е личната обида в тази констатация?

За да стигнем до сегашното положение, когато видна доцентка  пише с протокол лечебни млека, на които родно на нея лице е официален дистрибутор, и които лечебни млека се плащат от държавата. Или на безумни алерголози, богатеещи срамно прилагайки абсурдни "схеми" (вижте фамозният клуб "Алергии" на дир.бг).

А иначе за шумни конгреси в НДК има пари и време. За обикновеният педиатър във Варна, Шумен,Пловдив, Монтана, Видин, Русе никой няма време, пари и търпение. Франкенштайн-а който създадоха с термина "личен лекар" сега ще им отреже клона на който се опитват да седнат. "Личният лекар" е края на всяка добра школа по която и да е специалност. Били педиатри? Защо да не си останат само такива?

Това е причината за сегашното положение. Дори и сега в университетите не са приети за официални "големи" учебници (Нелсън, Рудолф) или поне не са написани Български, съвременни, "в крак". Превеждат, но хаотично и без цел. Всеки се оправя "индивидуално".
Няма звена, в които да видите завеждащи 30-35 годишни, дошли от стабилни места на специализация. Няма да видите млади специализанти с хъс, кураж и професионализъм да работят педиатрия. Защото всичко над тях е гнило и то вмирисва всичко надолу! На какво могат да научат младите тези, които преподават педиатрия в Университетите ни? На Руска педиатрия орязана на части и съшита с "осъвременени" тези. Вижте учебниците и помагалата...

Тъжна Бг педиатрия.... Къде е личната обида в това заключение?

Не обобщавам-конкретизирам.
Простете, че се получи дълго и не по темите.
Това е най-вече за тези които НЕ могат да разберат Birdie и му приписват чужди мисли и думи.

Последна редакция: сб, 06 май 2006, 22:58 от Birdie

# 56
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Lana2004 ще си оставя "капаците", по-хубаво ми е с тях newsm53Отивам си при българските"къдъни", а вие тук с медицинското светило нищете мухлясалата БГ система newsm47

# 57
  • Мнения: 233
Lana2004
2. Поза за спане-ами първите месеци може ли новородено да се сложи да спи по корем ConfusedЕстествено, че се слага на страни, или по гръб!
3. Разбирането за захранванетоза това вече писах
4. Инатливото отношение да не се вземата витамини за бременни че в БГ имало много плодове и зеленчуциНе е вярно!Витамини се пият масово Simple SmileФолиева киселина и витамини за бременни пих през цялата бременност!
5. Кога да се махнат памперсите
КОй заповядва кога да се махнат???Моето дете е още с памперс!!!!6. Предписването на всякакъв вид лекарства познати само в БГ -какво е това но-шпа?Кога се появи и стана модерно..Благодарение на "Но-шпа" ми спасиха бебето когато лежах в болница за задържане!Това е за отпускане на мускулатурата да се избегнат ранните контракции!!!!
7. Хломид и последствията-тук бях потресена от необразоваността даже на докторитеАми за хламидите прочети внимателно, има много статии Simple Smile
8. Амниоцентеза се прави само в София -другите да духат супатаНикой не са го спряли да си прави амниоцинтеза.за мен това е голяма глупост, но това е мое мнение!
9. И разбира наглото и безочливо отношение на медицинския персонал от санитарката до докторите, че понякога им благодарят Не е вярно!В много голяма грешка си!Аз и моите познати които родихме сме много доволни от отношението на персонала!
10.  Родилка на 27 се нарича възрастна първескиня -това е истина но е за малко хумор същоА това е голяма смешка Mr. GreenЗа възръстна първескиня, или за РИСКОВА бременност се води първескиня над 35г!
След като не си раждала в БГ защо пишеш такива неща?Някои хора само чакат да им се подаде пръст за да плюят по нещо българско!Ето, родила съм там и съм си гледала детето и ти казвам, че си с много погрешно мнение!!!!

 
По-повърхностно и недостатъчно аргументирано опониране на нечие мнение не бях чела скоро! Shocked Shocked Shocked

Много, много жалко е, когато някой и отделил от времето си, за да внесе информация от личен опит, а друг така посредствено да плюе по него..............   newsm78

# 58
  • Мнения: 1 178
Birdie, поздравявам те за упоритостта по темата с Фимозата. Разбира се, че има полза от нея, дори и само една майка, да се е замислила и да не е допуснала това да случи на момченцето й. Следя темата от самото и начало и се радвам, че имаше доста постинги на размислили мами. Също така ме впечатли промяната в становището на доц. Бранков и статията му "Фимоза - мит и реалност". Това доказва, че промяна в педиатричната практика е възможна  Hug
Напълно подкрепям идята да се говори по темата, но не и да обвиняваме родителите. Те самите се предоверяват на педиатрите и сестрите (за мен това е най-големия абсурд, сестра да извършва такава ужасна манипулация).
Отдавна се каня да го направя, но сега отивам да сложа в подписа си линк към статията на доцента

# 59
  • Мнения: 8 585
Много се радвам на начинанието с подписите. Дава ми кураж и лично удовлетворение.

Общи условия

Активация на акаунт