Режим, НЕрежим, ние си се веселим - 90ДД и още нещо - 11

  • 38 991
  • 763
  •   1
Отговори
# 90
  • Русе
  • Мнения: 4 775
Деми   spoko fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed
Иринитко, ще изпратя цялата си положителна енергия на 30.05, дано всичко се нареди по най-добрия за теб начин  Hug
Сис, писахме преди 2-3 дни, май всички сме смъкнали грубо по около 1.5-2 кг за първите две седмици  newsm78 Аз лично се чувствам добре, имам чувство, че малко ми е намалял глада и се задоволявам с по-малко, но може и да си втълпявам  Joy
Чао до по-късно, отивам на скенар терапия

# 91
  • Мнения: 28 893
Момичета мерси за пожеланията! Вече съм в Родината!: )

# 92
  • Русе
  • Мнения: 4 775
Добре дошла, Миме 😀

# 93
  • Русе
  • Мнения: 8 802
ДобАр вечАаар,
Ох, криво ми е за Манчестър..... Confused След новините още повече.....

Деминка, мерси за страхотната музичка!  Heart Eyes

Утивам да зареждам Пена, ду тугаз да има Утчети,  Naughty


# 94
  • Мнения: 1 617
Джулс,
з - ябълка
о - домати, краставица, сирене
в - краставичка, пържена риба хек (тепърва!) и...ще видя какво още


Някъде между храненията прегреших с 2 тънички домашни палачинки - преди обяд със сладка, а следобяд със солена.

# 95
  • Русе
  • Мнения: 8 802
Аууу, де сте пиуета?  Whistling

На Емка, шеСС на релси, зарад палачинките.  Mr. Green
Емкеее,  Heart Eyes

# 96
  • София
  • Мнения: 2 009
Деси, радвам се, че е добре твоето момче Praynig много тъжно всичко около това поредно безумие
Деми, и моята положителна енергия е за вас Praynig
Иринита,  newsm78 клонинг ли ти предлага да ти направи  Hug Разбирам стремежите на човека да сложи кадърен човек, но сигурно и той си дава сметка, че така дълго няма да може да продължава Hug
спокойна нощ на всички Hug

# 97
  • Русе
  • Мнения: 4 775
Джулс, твойта Пенка ли е, не като на Мимето   newsm78 Joy Joy Joy
УтчетчИ
з - малко шунка+яйце+кафе, о - сандвич филе с кашкавал (не знам дали става за втората част на Южния бряг, май не  newsm78) + айрян, в - домати, чушки, моцарела и малко пушена сьомга

# 98
  • Мнения: 28 893
Мерси Деско! Simple Smile Сега ще режа чак салата, купихме по пътя розови домати, ноим си и гръцка оодправка!

# 99
  • Мнения: 5 418
Деми, стискам палци снахата да се оправи Praynig
Скрит текст:
С шефа май ще си играем на "Кой е по-инатливото магаре?". Не иска да си приеме подаръка, понеже не било честно спрямо мен. Струвало пари, той бил шеф, а аз негов подчинен и прочие. Иска да си го взема обратно, но ще има да си мечтае за това.

# 100
  • Мнения: 858
Загубих се малко, но много напрежение тези дни  Confused
МП влезе в болница от понеделник, за пълни иследвания, ехографи, профил и тн.
Жгмъцка, благодаря за темата  bouquet
мамаМия и другите  на който липсвах  Heart Eyes
Миме, прибра ли се  newsm78
Деми, стискам палци   Praynig
Иринка, много красива рожденичка беше и тортата е уау  Hug
Всички болни да оздравяват  Hug
Инджи, разбира се че ще се фотна, но дали ще стане роклята , тези три дни съм не режимна  Joy
На всички много  Hug
Ще ви чета подробно в четвъртък  bouquet

# 101
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 748
                          

          

                          



                      

Скрит текст:
Защо/то съм учител?!


              /Моите размисли, излети на няколко дъха/
Защото съм учител… приемам всеки един ден като битка, в която малките ми воини не само трябва да излязат победители, но и да станат по-знаещи, по-уверени и по-добри.
Защото съм учител… се боря всеки ден с досадната бумащина и най-приятното и лесно нещо е да вляза в класната стая и да проведа 4 или 5 учебни часа.
Защото съм учител… се ,,ровя“ из нормативни документи, ЗАКОНИ, сайтове, форуми и…, за да не пропусна нещо значимо и интересно, което бих могла да ползвам в работата си.
Защото съм учител… непрекъснато се обучавам и квалифицирам. Нали са ни нужни ,,квалификационни кредити“, за да съм ,,читав“ учител.
Защото съм учител… осъзнавам, че за управляващите ни все повече е важно ,,паничката“ отвън да е лустросана и привлекателна, а какво ще има в нея – няма значение!
Защото съм учител…, обидена от лъжливи обещания за по-,,привлекателен“ труд и по-достойно заплащане, никога не съм си позволила да пренеса негативните емоции в клас. Учителят винаги трябва да е в добро настроение и ако може – усмихнат!
Защото съм учител… проверявам по 3-4 комплекта тетрадки всеки ден и ако не ми стигне времето в училище, пренасям ги вкъщи.
Защото съм учител… не мога да изключа вечер телефона си, за да не пропусна някой важен разговор с родител. А така ми се иска да е тихо…
Защото съм учител…, когато приятелите ми ме попитат ,,Как са децата ти?“, без да се замисля, разказвам словоохотливо за моите ученици.
Защото съм учител… и приятелите ми са учители. И когато се съберем, уж за разпускане, говорим отново за тях – учениците ни.
Защото съм учител… имам щастието да обичам повече и да бъда обичана. В един момент имам не 2, а 26 деца.
Защото съм учител… и през ваканциите съм на ,,разположение“ на инспектората, за да сътворявам поредните отчети, планове или други там неща…
Защото съм учител… проверявам по два пъти на ден електронната си поща, за да не пропусна нещо ВАЖНО, което МОН, РУО или ръководството иска от мен да свърша до следващия ден или в по-лошия случай… до вчера.
Защото съм учител… ще бъда атестирана на всеки четири години. Кой е като мен! Но зная, че родителите на моите ученици няма да ме уважават само заради ЗАКОНА, който ги задължава.
Защото съм учител… не спя нощем от преумора и…, ако го направя, сънувам отново училищни коридори, класни стаи, тържества, уроци…
Защото съм учител… живея ,,достойно“ с недостойното ми възнаграждение, отсъдено от недостойни за уважение хора, които едва ли предполагат с какви предизвикателства се сблъскваме всеки един Божи ден и колко изобретателни трябва да бъдем, за да ни се получи!
А защо съм учител?
Защото не съм искала да бъда нещо друго. Защото, въпреки гореизложеното, чакам края на всяка ваканция, за да видя колко са пораснали моите деца в училище. Ако са нови, представям си ги… И преди да съм ги видяла, вече ги обичам!
Защото ги има тези детски очички, дето казват толкова много! Защото я има детската неподправена истина. Защото ги има детските обичащи сърчица.
Защото ние учителите сме най прегръщаните хора на тази земя. И както каза преди време една моя ученичка: Много се радвам, че си по-голяма от другите, защото едновременно можем да те прегръщаме няколко деца!
Защото съм учител… зная, че това не са само мои мисли, а на много други от нашата гилдия.
И да… Щастлива съм, че съм учител!
Стефка Василева

Скрит текст:
ЗА УЧИТЕЛЯ С ЛЮБОВ - СТЕФАН ПРОДЕВ

Шапки долу!
Не за знамето, не за химна, не за герба.
Шапки долу!
Не за президента, не за министрите, не за парламента.
Шапки долу!
Не за партиите, не за синдикатите, не за клубовете.
Шапки долу!
Не за армията, не за полицията, не за баретите.
Шапки долу!
Не за банките, не за фирмите, не за бизнеса.
Шапки долу!
Не за репресираните, не за реститутките, не за ликвидаторите.
Шапки долу!
Не за медиите, не за църквата, не за сектите.
Шапки долу!
Не за футбола, не за рока, не за модата.
Шапки долу!
Не за Европа, не за НАТО, не за Общността.
Шапки долу!
Не за долара, не за марката, не за лирата.
Шапки долу!
Не за нас, не за тях, не за другите.
Шапки долу!
За БЪЛГАРСКИЯ УЧИТЕЛ. За страдалеца. За човека, който създава човеци.
Шапки долу!
За твореца на знания. За онзи, който учи България да чете, да мисли, да търси. За нашия татко Песталоци.
Шапки долу!
За най-щедрия сред хората. И за един от най-бедните. За раздаващия себе си без отплата.
Шапки долу!
За носителя и пазителя на духа. За великия слуга на народа. За единствения вълшебник измежду нас.
Шапки долу!
За истинския родител на децата ни. За гладния, който ги храни. За добрия, невидял добро от никого.
Шапки долу!
За будителя без икона. За колегата на Славейков и Ботев. За вечно разпънатия между дълга и нуждата.
Шапки долу!
За патриота и общественика, притиснат от социалния кръст. Незачетен от онези, които е учил. Забравен и гонен от политици и кметове.
Шапки долу!
За този скромен, но голям човек, без който сме немислими. Без който България би осиротяла.
И би забравила словото, което я въздига.
Шапки долу!

Последна редакция: ср, 24 май 2017, 07:18 от ir74

# 102
  • Мнения: 2 087
    Добро утро,
Деска отговорно дете имаш, другото как да го коментирам - просто нямам думи.
Иринита дано професионалната ситуация се разреши по най-добрия за теб начин.Аз нямам нищо против да си по често в София.
Миме лек път към дома.
Сиси аз свалих 1,5 кг, но имах малко за сваляне.Доволна съм от Южния........
Честит празник на всички, аз днес имам годишнина от сватбата - 19 год.брак, но нещо не ми е особенно празнично.
Лек почивен ден на всички.

# 103
  • София
  • Мнения: 4 142
Добро утро и честит празник на всички учители, преподаватели и всички нас!
Ир, Деси, МамаМия, Ничия, честит празник момичета Hug


Деми, Heart Eyes Hug аз не разбрах, какво се е случило, но силно стискам палци и изпращам цялата си положителна енергия Hug
Иринитко, Hug  Heart Eyes Петя много  добре ти го е казала, спокойствие с пари не се купува. Стискам ти палци и вярвам, че нещата ще се наредят по  най - добрия начин за теб bouquet
Мими,  bouquet добре сте си дошли Hug
Джулка, Вики, Инджи, Стреличке, Адорейшънче, Ади, Курдов и всички, всички останали Hug
Мамексита Hug не виждам? Мамекс, де си Hug bouquet
Менюто за днес ми е страшно неясно  newsm78 на бал сме у Хюстън Mr. Green, но ще се опитам максимално да съм режимна. За утре се надявам от там да си купя евтини череши и плодовия да е моно череши.
Закуската е в тон с тази на Ир, прекрасен ден и весел празник на всички bouquet Hug



# 104
  • София
  • Мнения: 2 009
здравейте, милички Hug
Надявам се, че всички днес са по-здрави, по-усмихнати и по-добре от вчера Hug
Вангоби, благодаря Heart Eyes
Честит празник на всички Hug

аз съм напред с 2 сготвени манджи, и вече съм в настроение за почивка, но малката има други планове  Mr. Green
Исках да я разходя, но за тази цел ще са ни нужни плавници.
Дано денят ви е празничен, проповдигнат и да е слънчево на душичките Ви Hug

Общи условия

Активация на акаунт