На колене с ръцете горе

  • 6 876
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Потресена съм! Направо не знам какво да кажа... Знаете ли, това не е първият такъв случай, който чета тук за отношение на възпитателки към деца в ясли, детски градини. И когато чета подобни истории си мисля следното: "Добре, че все пак не живеем в комунизма когато подобни прояви също е имало, но тогава да се повдигне дебат и да има гласност по подобни теми е бил чист абсурд!" Сега все пак можем да говорим, да пишем за тези хора, да знаем къде да даваме децата си... Това е огромна привилегия, осъзнавам го! Затова, не трябва да мълчим. Лени, браво за темата! Пиши какво се случва по-нататък..

И още нещо, макар то да звучи първично, но ще го кажа... Мисля си, как не ги е страх подобни възпитателки, все пак детето може да е роднина на някоя мутра или някой по-избухлив татко. Я да я видим тогава таз' госпожица. Не съм привърженик на метода "Око за око, зъб за зъб", обаче честно ви казвам - в безсилието си пред Инсепкторат, Агенция за Закрила на Детето и т.н, ще оправдая всеки родител , който защитава детето си и ако чуя , че въпросната госпожица някой я е пресрещнал в тъмното и и е хвърлил един пердах няма да се възмутя. С техните методи, по техните глави. Сори, такава е реалноста.

Една колежка ми разправяше за нейна позната от Пловдив, чието дете 3 пъти се прибира вкъщи обезводнено, защото в градината не им давали вода! На въпроса: "Защо не сте давали вода на детето?", учителката отговаря: "Аз да ви приличам на чешма?" Shocked Shocked Shocked

# 31
  • Мнения: 7 263
Цитат
Една колежка ми разправяше за нейна позната от Пловдив, чието дете 3 пъти се прибира вкъщи обезводнено, защото в градината не им давали вода! На въпроса: "Защо не сте давали вода на детето?", учителката отговаря: "Аз да ви приличам на чешма?" Shocked Shocked Shocked

Да има и такива изцепки - не давали вода на децата за да не се напикавали  #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy

И точно защото за тези неща се говори малко - да не кажа не се говори въобще на висок глас - исках тази /макар и гадничка / история да добие нужната гластност, поне родителите ще си имат едно наум.
Лошото е че в бюрокрацията решенията се отлагат във времето до безкрай и нищо чудно въпросната госпожица да се пенсионира без дори да е наказана официално Thinking Thinking #Cussing out #Cussing out

# 32
  • Мнения: 694
Е аз такова нещо не бих търпяла. Тези "жени" са за разтрел. Аз избягвам да си наказвам детето, а някоя си там госпожа да си позволява, а не просто това не може да стане.

И на мен ми допада идеята да се направи един черен списък с градините и по точно госпожите в тях, за да бъдем по внимателни къде ни отиват децата.

# 33
  • Мнения: 7 263
Ами тук подхванахме една тема но никой друг не се включи!
Да се надяваме че това значи че г-ца Петкова е единствения срам за професията си!
Лично аз такова чудо в 3 градини не съм видяла newsm78 newsm78 #Crazy #Crazy
Дано пък да е някакъв изолиран случай

# 34
  • Мнения: 8 917
Най-добре да се съберете няколко родители и да информирате агенцията за закрила на детето.Ако не я накажат по-добре сменете градината. #2gunfire
Peace
Такава не бих търпяла и за половин ден до детето ми Close

# 35
  • Мнения: 4 737
Когато дъщеря ми ходеше на детска градина имах подобен случай, с тази разлика,че г-жата си позволяваше да я скубе, защото седяла в леглото с отворени очи, когато другите деца вече спяли. Не се и замислих, тогава работех в доста престижна медия и всички в градината го знаеха. Отидох при директорката още същия ден и заявих, че ако въпросната г-жа не си получи заслуженото административно или каквото и да е друго наказание, първия ми репортаж още на следващия ден в национален ефир ще бъде за " квалифицирания персонал " в подопечното и детско заведение, също така и заявех, че ще подам жалба в Регионалния инспекторат по образованието. Мога да кажа, че след този ми разговор нито някой си позволи да посегне на дететео ми, нито да го обиди по какъвто и да е начин. Аз също мисля,че в такива ситуации последното нещо, което трябва да се направи е да се мълчи! Друг е въпроса, че хора със слаби нерви нямат работа с деца!

# 36
  • Мнения: 8 917
хора със слаби нерви нямат работа с деца!
Peace

# 37
  • Мнения: 7 263
Цитат
Цитат
хора със слаби нерви нямат работа с деца!
Peace

Определено!
Преди половин година една позната ми разказваше, че в Англия например в детските градини работят само млади и неомъжени момичета.

# 38
  • София
  • Мнения: 7 242
Цитат
Цитат
хора със слаби нерви нямат работа с деца!
Peace

Определено!
Преди половин година една позната ми разказваше, че в Англия например в детските градини работят само млади и неомъжени момичета.
Така е! В последната ДГ на Цвети всички са такива - млади момичета. Детето в началото беше много учудено, че никой не се кара и не крещи.
Моя позната, учителка в ДГ, ми е разказвала, как колежката й настъпва и щипе тайно децата /да няма свидетели/. Така те и да се оплачат, може и да не им повярват. Всеки би очаквал от възрастен човек по-скоро шамар.

# 39
  • Мнения: 4 737
Моя позната, учителка в ДГ, ми е разказвала, как колежката й настъпва и щипе тайно децата /да няма свидетели/
Това е отвратително! Ама кой знае какви други неща стават там...децата сигурно ги е доста страх да споделят абсолютно всичко, като знае,че на другия ден може да го чака нещо още по-лошо....Възрастните г-жи се амортизират така да се каже и е по-добре да ги сменят овреме да не страдат дечицата

# 40
  • Мнения: 3 405
Такова отношение е недопустимо. Травмите ще си кажат думата след време, в пубертета, или в по-късна възраст и тогава общественото мнение ще е против децата и техните родители. А виновника - ненаказан.
Децата ни имат правилна преценка за справедливостта, но някои просто ги е страх да се оплачат, че са били несправедливи с тях.
Мястото на такава персона не е в детска градина :naughty;

Възрастните г-жи се амортизират така да се каже и е по-добре да ги сменят овреме да не страдат дечицата

Не е точно така, има по-възрастни учителки, които са обожавани от децата Peace За добрия човек не е важно на колко години е, а злия и на 20 години е зъл.
Аз имам лош спомен от детската градина: дойде млада, засукана "другарка" и превърна групата ни в казарма. Веднъж не ме пусна да отида до тоалетната, но аз отидох, за да не се напишкам. Тя ме наказа за непослушание Cry
Беше залепила устата на едно момченце с тиксо, защото говореше.  #Cussing outТова се случи в далечната 1979 г., когато съм била в предучилищна, т.е. 6 годишна.
Никога няма да забравя колко бяхме щастливи, когато нашата другарка се върна, а другата си тръгна Hug

За щастие при моето дете сме нямали такива проблемни госпожи Peace

# 41
  • Мнения: 479
Направете възражение за поведението на госпожата пред самата нея, после говорете и с директорката на въпросното ОДЗ, ако тя не предприеме нищо, тогава се оплачете в Районния  Инспекторат по Образованието.
 

Аз също смятам, че трябва първо да се обсъди със самата госпожа. Да й се обърне внимание, че е 2006 г., а не 1984 г. Ако това не даде резултат, тогава при директора на детскта. Лошото е, че понякога такива госпожи са протежирани от директорите и оплакванията там не променят много нещата.

# 42
  • Мнения: 7 263
Цитат
Моя позната, учителка в ДГ, ми е разказвала, как колежката й настъпва и щипе тайно децата /да няма свидетели/
Това е отвратително! Ама кой знае какви други неща стават там...децата сигурно ги е доста страх да споделят абсолютно всичко, като знае,че на другия ден може да го чака нещо още по-лошо....Възрастните г-жи се амортизират така да се каже и е по-добре да ги сменят овреме да не страдат дечицата
[/quote]


Това за щипането и настъпването има и други разновидности - бе човак ако е злобен и гаден - какво ли няма да му роди главата. #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Иначе аз смятам че, не възрастта е определяща. Нашите госпожи са около 40-47 годишни, тоест колкото въпросната госпожица. Но просто са супер и са толкова печени.
Признавам ги един път щом можаха да се справят с моите диваци.
При това со кротце со благо  Hug Hug Hug без подобни йезуитски методи за възпитание.
Най-голямото наказание при тях е - примерно детето да седне до нея и да не говори - 10 минути  hahaha hahaha hahaha.
И до ден днешен бих дала мило и драго да видя особено малкия си синковец в тази роля. Но факат е, че при тях  се получава. Той слуша много в градината госпожите го обичат, а и той тях също.
Навън е доста по-див.

# 43
  • на североизток
  • Мнения: 285
Меко казано съм възмутена от прочетеното Twisted Evil.Моят син още е на ясла. Не съм забелязала да е изнервен и т.н...........
По отношение на това, което си написала - как може такова нещо.Предприемете някакви действия. Не си мисля, че трябва да допускаме да се отнасят така с децата ни Stop
Още едно доказателство за това в каккъв абсурд живеем...............Социална политика........повече деца..............
Защо става така?

# 44
  • Мнения: 5 877
Да говориш първо с госпожата има един недостатък - предполага се, че ако тя каже "да, добре, няма вече така", детето остава при нея. А аз не бих искала да оставя детето си, след като базисно съм спряла да имам доверие на тази жена. Откъде да знам дали няма да намери по-подмолни начини да тормози децата? Явно морални задръжки няма.
Освен това въпросното действие не е за молба "ама недейте вече така", а си е за наказание, при това сериозно.

Общи условия

Активация на акаунт