Отговори
  • Мнения: 7
Приятели, прибирайки се от кафе в Студентски град забелязах голям парадокс и го заснех и качих в YouTube а именно клошари ровещи ч коша за боклук и слагащи намереното в Мерцедес, с който се придвижваха... Това е страхотно явно България наистина се оправи вече.. Grinning Ето линк на видеото заснето и качено от мен заслужава си да се види Grinning https://www.youtube.com/watch?v=YpZZ7DVOSAw

# 1
  • София
  • Мнения: 16 070
Няма лошо да просперираме.
Като гледам Мерцедеса е от абитурентския ми бал. Едва ли струва повече от 900 лв.
Карат го докато върви и после го мятат за скраб. Колко такива таралясници са ми минали през ръцете  без да съм клошар.
По кофите ровят и хора с постоянен адрес. Мой съсед в Дианабад има подобен бизнес с 2 -3 бусчета. Наел е хора, събират разни пластмаси и подобни.
Явно добре си живее, дъщеря му учи в Англия.

# 2
  • Мнения: 506
А и още един конкурент се забелязва накрая Simple Smile

# 3
  • Мнения: 7
Караш ме да се замсиля дали и аз ако закъсам да не тръгна с джипа ми по кофите... събира много дето се вика един тон бутилки си е 800 лева, кой шеф ти ги дава на днешно време Grinning

# 4
  • Майничка
  • Мнения: 12 592
Бутилки не, но повечето антикварни магазини се снабдяват точно от боклукчийските казани и бригадите, които разчистват тавани и мазета. Доскоро в бизнеса бяха основно мургави, но вече не е така.

# 5
  • Мнения: 7
Така си е и аз съм чувал, че по таваните, мазетата и боклукчийските кофи са намирани много ценни неща така да се каже... хората изхвърлят и забравят какво ли не...

# 6
  • зад кестените
  • Мнения: 795
Така си е и аз съм чувал, че по таваните, мазетата и боклукчийските кофи са намирани много ценни неща така да се каже... хората изхвърлят и забравят какво ли не...

Така е !А една позната така си бе изхвърлила и пръстена.Взела да готви и докато месела кюфтаците си свалила халката.После прилежно събрала яйчените черупки, лучените люспи в пликче и отивайки да пазарува в кварталното магазинче  го метнала в контейнера.Чак в магазина се сетила каква я е свършила.Бегом после до контейнера,намерила си пликчето  разпиляно до него, но без следа от пръстена.Някой след нея е прегледал явно.

# 7
  • Мнения: 7
Ха ха явно клошарите не намират само коричка хляб в кофите Grinning Някой може да си изхвърли диамантения пръстен и здравей живот Grinning

# 8
  • Мнения: 506
като лотария е таз работа.

# 9
  • Мнения: 5 060
Аз ще ги похваля. Simple Smile
По-добре да бачкат в кофите за боклук, отколкото в домовете ни и празните къщи в селата. Видно е, че си оправят сметките, щом са спестили 500 лв. за автомобил.

# 10
  • Мнения: 2 495
Днес един ровещ в кофите внимателно стискаше/опипваше една декоративна възглавница от кофата -да няма някое съкровище в нея.Явно  стават такива неща.

# 11
  • Мнения: 89
Така си е и аз съм чувал, че по таваните, мазетата и боклукчийските кофи са намирани много ценни неща така да се каже... хората изхвърлят и забравят какво ли не...

Така е !А една позната така си бе изхвърлила и пръстена.Взела да готви и докато месела кюфтаците си свалила халката.После прилежно събрала яйчените черупки, лучените люспи в пликче и отивайки да пазарува в кварталното магазинче  го метнала в контейнера.Чак в магазина се сетила каква я е свършила.Бегом после до контейнера,намерила си пликчето  разпиляно до него, но без следа от пръстена.Някой след нея е прегледал явно.
Аз имам по-колоритен случей от твоята приятелка. Преди години живеех в Бургас и през уикенда прескачахме до курортите на плаж. С моя приятелка и детето й отидохме до Лозенец. Тя носеше по два пръстена на всеки пръст , някои с камъни някои не , но всичките златни , мъжа й някакъв заможен турчин. Тя никога не влизаше във водата с тях. Носеше и тънко синджирче с кръстче. И един ден сваля тя всичките 19-20 пръстена и ги нанизва на синджирчето. Дава ги на 5 годишния си син и влиза във водата , излиза , къде са ми пръстените "Ами мамо аз зарових в пясъка цигарите ти , очилата , плажното мляко , моята играчка и твоите играчки ... повече не се намериха , но мой приятел , който беше спасител на същия плаж седмица по-късно ми каза , че негов колега минавал сутринта с металодетектор , явно намерил нещо защото напуснал още същия ден и заминал за София.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 328
рови в кофите, не в дома ми.
ако ще и с Бентли да се придвижва.

какъв е парадоксът?

# 13
  • Мнения: 506
Очевидно факта че има кола, което предполага и ГО + преглед + бензин, което не смятаме, че е възможно бидейки човек ровещ по кофите, но пък явно е възможно.
И автора залага на факта че е Мерцедес, което не е много важно щото не е скъп Мерцедес.

# 14
  • София
  • Мнения: 16 070
Мерцедеса може да е дизел, нафта да искаш.
А мой познат си кара такси - дизел с мазнина от фритюрници.
Жена му работи в заведение и я събират   ежедневно.

Общи условия

Активация на акаунт