"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 31

  • 61 222
  • 743
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 150
Проблеми с цикъла никога не съм имала. Винаги между 26-28 ден ми идва. Аз си стоя и чакам. Реално нямам много опции но предпочитам да се консултирам с лекар за да знам има ли бременност или не, просто защото неведението не е ОК.  Ние опити за бебе правим, точно зарди това и да стоя не е в моя стил. Благодаря отново Simple Smile
Здравей!
Когато ние започнахме бебеправене моя цикъл от 28 стана на 31дни Simple Smile стискам палци твоя да не се е преместил! Пиши ни!

# 271
  • Мнения: 5 468
Привет! Изненадващо,но и аз с казус.. По принцип съм с нередовен цикъл,от 2 години пия противозачатъчни,които спрях февруари. от тогава насам,цикъл на 28-30 дни без прескачания.. последен цикъл на 19 май,последен контакт без предпазване - 4 юни. На 13 следобяд забелязах ръждиво петънце и реших,че ми идва,вечерта няма и помен от цикъл. Случвало ми се е и преди да започне така,но след първото маркиране,в рамките на 8-12 часа си започва както си трябва...само дето вече минаха 48 часа,а още няма и помен от нищо... въпросът е колко още трябва да изчакам за кръвен тест и дали има вероятност да е нещо друго..(забавен цикъл,нещо на нервна почва) никакви неразположения,освен прорязване на 2 3 пъти от едната страна

Кръвен тест се прави най-рано 11 дни след овулация, а уринен-най-рано 12 дни. За най-сигурно изчакай да минат 14 дни след последния полов акт, който е бил на 4ти и направи тест.

# 272
  • Мнения: 21
Здравейте! Знам, че има много теми по този въпрос, но все пак искам да се посъветвам с вас. О ми свърши преди 1 седмица и 2 дена. От 3 дена започна да ми прилошава отначало си мислих, че е от горещините, но никога до сега не ми е било така. Започна да ми прилошава също от кафето сутрин и от сварено месо за манджата която приготвям, и никога не съм се чувствала така. Вечер дори една малка ракия не мога да изпия за компания на мъжа си както преди. С моят мъж наистина опитваме за бебе от 9 месеца, но без успех. Има време за теста да си го направя, но не знам дали ако го направя по рано ще  ми отчете правилно. Ако може помогнете ми със съветче! 
Мерси.

# 273
  • Мнения: 1 019
Много е рано за тест 9 дни след ову, но не и невъзможно. Зависи от теста и зависи от Количеството ЧХГ в урината ти. Аз съм имала + тест 9 дни след ову, но чертичката беше изключително бледа и по-скоро беше плод на въображение ми, но се потвърди с всеки следващ ден.

# 274
  • Мнения: 5
Здравейте,имам няколко запитвания. Не съм сигурна дали въпросът е за тази тема , но неможах да намеря по подходяща... Така, преди седмица имах съмнения, че съм бременна имах някой нормални симптоми,като повръщане и дори не ми дойде на очакваната дата. Направих си тест за бременност и се оказа отрицателен,малко се разочаровах,но си казах че може да пробвам пак, и първият път като забременях със синът ми, първия тест беше отрицателен. За съжаление вечерта същия ден ми прицапа (вчера) 🙂,а днес е слабо кръвотечението,но го има, това което ме притеснява обаче е че кръвта, не е тъмно червена,както обикновено , а светла и ярко червена, не розова или както там други са я описвали. Мисълта ми е възможно ли е да съм бременна или да имам някакъв проблем с хормони? Благодаря предварително. 😊

# 275
  • Мнения: 150
Здравейте,имам няколко запитвания. Не съм сигурна дали въпросът е за тази тема , но неможах да намеря по подходяща... Така, преди седмица имах съмнения, че съм бременна имах някой нормални симптоми,като повръщане и дори не ми дойде на очакваната дата. Направих си тест за бременност и се оказа отрицателен,малко се разочаровах,но си казах че може да пробвам пак, и първият път като забременях със синът ми, първия тест беше отрицателен. За съжаление вечерта същия ден ми прицапа (вчера) 🙂,а днес е слабо кръвотечението,но го има, това което ме притеснява обаче е че кръвта, не е тъмно червена,както обикновено , а светла и ярко червена, не розова или както там други са я описвали. Мисълта ми е възможно ли е да съм бременна или да имам някакъв проблем с хормони? Благодаря предварително. 😊
Аз бях така миналата година, оказа се, че съм била бременна. Кръвотечението при мен спря след около 2 3 дни. За съжаление имах спонтанен след това. Съмнявах се и за извън маточна... според мен, ако не ти върви както по принцип, може да минеш през лекар. Аз до колкото зная, ярката кръв не е на лошо, би трябвяло да показва, че всичко е наред. Но не препоръчвам да ми се доверяваш за това, тук има жени, които знаят доста повече от мен! Изчакай да чуеш тяхното мнение

# 276
  • София
  • Мнения: 7 645
според мен всичко е ок и не си бременна оскъдния цикъл може да е и от лиоса на овулация

# 277
  • Мнения: 150
И докато съм на тази тема, днес би трябвало да настъпи О при мен, но разбира се, я няма (теста беше отрицателен) и се съмнявам, че е подранила този месец. Ако помня правилно последната М беше от 31.05 до 04.06, случвало се е и преди да влизам в О първите 4дни след М (рядко, но тогава я следях чрез генеколог) Имахме полов контакт на 5, 6, и 8ми. Не съм си записала кой ден точно, но малко след 8ми имах едно ярко червено петно, след забърсване (повечето време лежа, в момента не работя)
Рано е да пробвам за тестовете, а преглед тук е трудно да се назначи без закъснение. Предполагам, че не съм бременна, и сигурно съм права. Но страха след спонтанен аборт, (защото тогава пак мислех, че не съм а се оказа, че съм) е доста голям и по-скоро се пеитеснявам, да не изпусна нещо пак отколкито да не съм :/

# 278
  • Мнения: 1 019
Оскъдният цикъл не означава непременно липса на овулация. Да не уплашиш сега момичето. Моят цикъл е по 2-3 капки на ден и съм го споменавала на колко ли не доктора... всички са на мнение, 1 капка кръв да има, цикъл си е Simple Smile и въпреки това си овулирах всеки месец преди да забременея  Simple Smile успех, момиче Simple Smile

# 279
  • София
  • Мнения: 7 645
о аз спрямо предния пост за аборт и извън маточна, даже си мисля, че я успокоявам Simple Smile
аз съм имала оскъден и без и със О

# 280
  • Мнения: 1 019
Хахах да, не е много успокоителен, да нека й пожелаем всичко да е наред, но и все пак сте прави, редно е и да знае възможното обяснения за такъв тип кървене, които вие споменахте Simple Smile

# 281
  • Мнения: 150
Не съм целяла да я стресна Sad Много се извинявам, ако въпреки това се е случило!

А някой по моя пост?  Embarassed

# 282
  • England
  • Мнения: 216
Аз също съм с един спонтанен аборт и тогава ми беше бледо розово зацапването. Днес съм цял ден с едно ръждиво (никакво едно такова) и в понеделник отивам на лекар. Изчетох много и мненията са различни един казва има бременност друг не. Незнам какво да мисля.
 Желая успех на всички, които чакат като мен двете чертички.

# 283
  • Мнения: 21
Здравейте, извинявам се предварително, ако темата не е за тук, но не знаех къде другаде да попитам. Confused
   В календарчето ми за МЦ, има отбелязан ден на овулация и гледам точно тогава и денят преди и след да се въздържам от полов живот, но има и още няколко дни отбелязани като среден шанс за забременяване и се случи тогава да съм интимна с приятеля ми(това е било преди около 14 дни). Цикълът ми закъсня, по принцип с течение на годините ми стана доста редовен и винаги идва на 28 ден, с редки изключения ден по- рано, сега дойде на 31ви ден и то доста странно. Следобед усетих болка в корема не нетърпима или много остра, но имах работа навън за по-дълго и реших да пия хапче преди болката да е станала по- силна и нетърпима, след няма и 10 мин. вече не усещах никаква болка и досега вече 7 часа по-късно нямам никакви болки в корема ( странното в случая е, че при моят цикъл първия ден е винаги много болезнен, случвало се е да не мога да стана от болка, и много обилен или казано по- събрано имам болезнена менструация ), другото необичайно е, че след 3 часа през които бях навън по превръзката имах съвсем незабележимо петно, а по салфетката "цикълът" ми беше бледо розов и все още не е текнало така да се каже и няма промяна. Въпросът ми няма да е тип гадателки, дали съм бременна, а е мога ли да си направя тест в това състояние като уж ми е дошло или трябва да изчакам да спре бледорозовото течение? Благодаря предварително  Wink

# 284
  • Мнения: 3
Здравейте,
през май с моята половинка започнахме бебеправенето и сега трябваше да ми дойде на 09.06, но ми закъснява вече 4ти ден.
На датата на очаквания цикъл си направих лентов тест за бременност, но беше отрицателен (не знам дали не беше прекалено рано).
А сега симптомите...
От седмицата и нещо съм постоянно изморена и дори, когато мога спя на обяд, което не е типично за мен. Също така ходя често до тоалетната по малка нужда, също необичайно за мен. Постоянно ми се иска да си хапна нещо и ям повече от нормалното, а и съм супер нервна. Усещам леки болки ниско в корема, но за кратко и после все едно не е било.
Та се чудя има ли някакъв вариант да съм забременяла и то от първия път, защото такова чудо ми е малко странно да ми се случи или пък си въобразявам всичко. А и то отрицателен тест... направо не знам.


Аз подкрепям за кръвния, а защо не си вземеш касета... Аз правих и двата теста, лентата ми беше с много бледа черта, а касетата с плътни, просто пробвай друг вид тест поне има огромен избор ( не ти препоръчвам престо, имам много познати с лоши отзиви) За симптоми може и да е малко рано... При мен се появи гадене чак в 7г.с. и то главно от лекарства, сега дори имам непоносимост към любими мои храни... Изчакайте още ден два и направете с първа урина, съм търпение и спокойствие!

Здравейте,
много Ви благодаря за бързите отговори и се извинявам за забавянето от моя страна, но тези дни беше някаква лудница.
Чинно изчаках да мине една седмица от закъсняването на цикъла и тази сутрин си направих тест и направо не мога да повярвам, но показа две чертички!!! Изненадах половинката рано-рано и то на датата от годишнината ни. Grin
След първият отрицателен тест и лекото разочарование, моят съвет е просто да изчакваме, защото иначе се получава паника (от личен опит вече).
Стискам палци на всички мами да видят втората чертичка скоро!

Общи условия

Активация на акаунт