Избор на прахосмукачка- 2

  • 113 115
  • 785
  •   1
Отговори
# 255
  • Пловдив
  • Мнения: 3 563
Здравейте дами,
от две години ползвам Philips с контейнер.
Но сравнена с Zelmer, който имах 6 години преди това, не съм доволна. Основното ѝ предимство е това, че е по-лека и по тиха и до там.
Но както и да е, за две години ползване в момента не дърпа добре, не знам защо от някъде губи вакуум. Смених вътрешния постоянен филтър, но има една пружинка, която е на контейнера и подозирам, че от там не уплътнява добре. И чистенето е мисия невъзможна. Мощността и на всмукване е като на детска играчка. А контейнера не е консуматив, за да го сменя.

Оглеждам се за нова, и попаднах на тази.
https://www.tehnomix.bg/prahosmukachka-miele-blizzard-cx1-red-powerline-skrf3

Някой с впечатления от нея?

# 256
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 813
Хепа филтъра на изходящия въздух сменян ли е /ако има/? На моята, въпреки че изглеждаше чист, като го смених, имаше съществена разлика във всмукателната мощност.

# 257
  • Пловдив
  • Мнения: 3 563
Отзад стоят само едни дунапренчета и филтър като кърпичка.

# 258
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 813
Евентуално да се изперат или сменят? Може да помогне.

# 259
  • Пловдив
  • Мнения: 3 563
Ох, не знам.
Изглеждат толкова малковажни. Ще пробвам и това, но ще сменя и хепа филтъра, който е на някоко месеца.
Оригиналният беше на около 2 години когато го смених и разликата беше огромна, възможно ли е този толкова бързо да се износи.

# 260
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 813
Не би следвало. Моят хепа също изкара близо 2,5 години, че и повече. Евентуално ако нещо материалът е друг, знам ли. То вече човек всичко може да очаква.

# 261
  • Мнения: 356
Търся мнения за Philips FC6404 / 01 PowerPro Aqua 3-в-1. Ако някой я има моля да сподели.


Закупихте ли я , доволни ли сте?

# 262
  • София
  • Мнения: 3 687
Аз си купих ROWENTA RO3786EA-  ползвах я само два пъти и ще я сменям с PHILIPS FC9330/09
Купих я най вече заради турбо четката и многото накрайници,но се оказа че няма да ги ползвам
*турбо четката така ми оплита космите ,че после не мога да ги махна
*контейнера се чисти ужасно трудно-като махнеш вътрешното нещо и изпада всичкия боклук с него-трябва ти огромна кофа за да я изчистиш
*най -големия минус за мен е че духа отпред- в моя случай аз работя с дясната ръка и ми духа направо в гърба- от вчера съм схваната ужасно
затова сега си купих PHILIPS FC9330/09- има само четка TriActive която ми върши прекрасна работа за три килима и ламинат- всичко обира- за какво ми е турбото/ косъм не остана по килимите/
* контейнера се чисти много по лесно
*духа отзад- хахахха
PHILIPS FC9330/09 е малко по шумна от  ROWENTA RO3786EA въпреки че са с еднакви показатели, но ми казаха че това се дължи на по-голямия контейнер- но не ми е проблем аз съм на първия етаж
http://www.technopolis.bg/bg/Bagless-vacuumcleaners/Vacuum-clean … RO3786EA/p/818346

https://www.emag.bg/prahosmukachka-bez-torba-philips-powerpro-co … 999e4e97e6859094e

Последна редакция: пн, 23 апр 2018, 17:10 от vnd

# 263
  • Мнения: 847
Пфууу добре,че се отказах от Ровентата по съвет тук в темата!

# 264
  • Мнения: 960
Здравейте дами,
от две години ползвам Philips с контейнер.
Но сравнена с Zelmer, който имах 6 години преди това, не съм доволна. Основното ѝ предимство е това, че е по-лека и по тиха и до там.
Но както и да е, за две години ползване в момента не дърпа добре, не знам защо от някъде губи вакуум. Смених вътрешния постоянен филтър, но има една пружинка, която е на контейнера и подозирам, че от там не уплътнява добре. И чистенето е мисия невъзможна. Мощността и на всмукване е като на детска играчка. А контейнера не е консуматив, за да го сменя.

Оглеждам се за нова, и попаднах на тази.
https://www.tehnomix.bg/prahosmukachka-miele-blizzard-cx1-red-powerline-skrf3

Някой с впечатления от нея?
ако имах бюджета нямаше да се замислям и щях да си купя нея

Иначе и аз със питане сега съм се спряла на една на https://www.philips.bg/c-p/FC6162_02/powerpro-duo-2-in-1-handsti … yclone-technology  някой да я има. Отзиви

# 265
  • Варна
  • Мнения: 448
vnd
тест период ли имаше Ровента , как я върна ?
Питам зашото и аз много се нервя на контенейнера и начина му на почистване , но за да стигна до този извод естествено е ползвана прахомукачката , а моята нямаше тест период когато я взех , модела е 3798 (този месец беше)
колкото и да я почиствам личи си че е ползвана .

# 266
  • Мнения: 601
Аз 600 лв за прахосмукачка, която не чисти сама не бих дала. За тези пари има прахосмукачки-роботи. Ти си се сляеш навън, а тя си чисти Simple Smile

# 267
  • София
  • Мнения: 3 687
vnd
тест период ли имаше Ровента , как я върна ?
Питам зашото и аз много се нервя на контенейнера и начина му на почистване , но за да стигна до този извод естествено е ползвана прахомукачката , а моята нямаше тест период когато я взех , модела е 3798 (този месец беше)
колкото и да я почиствам личи си че е ползвана .
Да с 60 дни тест период от Технополис.Аз я купих преди 15 дни беше на промоция 179 лв.много исках именно нея( без много да прочета) и цвета ми пасна на интериора...хахахаха
Но не можах да превазмогна че ми духа в гърба.....Върнах я лесно само с оглед да не е счупено нещо и дали работи...но реално си е нова ползвана е 2-3 пъти

# 268
  • Мнения: 113
Здравейте, някой има ли Rowenta AIR force light RH6543WH
https://catalogues.metro-group.com/metro-blghariia/nekhranitelni … toki-1/page/12-13
интересно ми е дали някой има впечатления от нея, дали е като на филипс. Благодаря предварително Simple Smile

# 269
  • Мнения: 417
Здравейте,

Доста съм ви чела, но до сега не съм коментирала по темата. Вече мога да се включа с преки впечатления.
Тъй като сме с куче с дълъг косъм, който доста се скубе, исках да си взема вертикална прахосмукачка, с батерия, но от доста време не се наканвах, тъй като знам, че са доста слаби. Обмислях и варианта за робот.
Бюджета ми беше около 250лв, но един ден свекърва ми ми вкара мухата за Дайсън като най-добри.. В началото бях малко на контра заради цената.. видях, че ги има в Техномаркет (2 пъти по-скъпи отколкото в Англия), и реших да рискувам и да поръчам..
Е, честно ви казвам, не знам как съм живяла без нея до сега! Хаха.. Много лека, маневрена, доста мощна, като за този тип прахосмукачки... Има и още една по-висока степен на мощност и ако се използва, пада батерията по-бързо. Другия плюс е почистването на контейнера (доста е малък), се случва с едно издърпване на бутон и съдържанието се изсипва.
Аз съм с модел V7, който се предполага, че трябва да издърва около 30 минс, но за сега не съм стигала до 30 минутно почистване, доста по-бързо се справям. Наистина страхотно попадение и бих препоръчала на всички с подобни изисквания за бързо и лесно почистване на дома да я изпробват, заслужава си инвестицията.

П.С. Ама че реклама им направих на Дайсъните, ама заслужават си хората.

Общи условия

Активация на акаунт