Избор на прахосмукачка- 2

  • 113 194
  • 785
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 765
Дами, и аз, след изчитане на темата, избрах Philips FC9334/09!!! Няма грешка! Страхотна е, а и ни излезе доста изгодно с код за намаление за лоялен клиент на e-mag - 228 лева.  За всички, които още се чудят, препоръчвам с две ръце!
Сега ме замислихте. Аз съм решила да си взема с воден филтър, но самите прахосмукачки ми изглеждат много обемни и тежки. Имаме куче, което оставя страшно много косми след себе си и не искам самият уред да хвърля и той прах след себе си, както сега с торбата. Казвате, че с Philips FC9334/09 няма да имам този проблем, така ли? Филтърът е надежден, според Вас? Благодаря Simple Smile

# 241
  • Мнения: X
Вземи си LAVOR, аз с такава преоткрих чистенето. Тези масовите които се продават хем побират малко, хем не са мощни, хем са скъпи, хем не могат да работят с вода. Но все пак въпрос на избор Simple Smile

# 242
  • Мнения: 765
Вземи си LAVOR, аз с такава преоткрих чистенето. Тези масовите които се продават хем побират малко, хем не са мощни, хем са скъпи, хем не могат да работят с вода. Но все пак въпрос на избор Simple Smile
Интересно предложение. Благодаря Simple Smile

# 243
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 333
Здравейте! И ние гледаме за прахосмукачка, че сега временно ползваме чужда.

Прочетох последните страници от темата и видях, че сте много доволни от Philips. Бихте ли ми казали тази https://www.technomarket.bg/prahosmukachki/philips-fc9729-09-09158194 с какво е по-добра от https://www.technomarket.bg/prahosmukachki/philips-fc9331-09-09155173 и https://zora.bg/product/fc933409-1? Заслужава ли си по-високата цена? Доколкото виждам в описанието, няма турбо четка.

# 244
  • София
  • Мнения: 2 958
  Първата е с по-голям контейнер и малко по-тиха. Аз заложих на последната и не съжалявам, а сега е и на доста добра цена, чак малко ме е яд, че дадох зор на мъжкото тяло вкъщи да побърза Simple Smile Между втората и третата единствената разлика е, че втората няма турбочетка, но аз така и не я ползвам тази турбо четка, стандартната четка е страхотна сама по себе си. Прецени дали ти трябва наистина турбо четка.

# 245
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 333
Благодаря за бързия отговор, джуджанка  bouquet
В момента намирам първата 9729/09 с 35 лв. по-скъпа от 9334 и затова се чудя... Иначе аз съм с дълга коса, килими все още нямаме, но ще слагаме със сигурност. Котката засега си остава при нашите, та на този етап май не ми трябва турбо четка. По принцип тя е необходима за по-рошави килими и дългокосмести любимци, нали така?

# 246
  • Мнения: 1 339
Ами реално и TriActive накрайника се справя идеално с космите, може и без турбо четка. Тя е за невярващите като мене, дето искат да се убедят лично върши или не върши работа, нужен ли е или не.
Защо гледаш обаче в Техномаркет, където са високите цени?

# 247
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 333
И аз съм Тома Неверни Simple Smile
А линковете са примерни, иначе сравнявам навсякъде цените.
А консумативите на тези 3 модела Филипс какви са и колко често се сменят? Не намирам информация какви са, за да им видя цените. Дори в сайта на Филипс не пише  newsm78


Редактирам: видях комплект аксесоари за подмяна за моделите 9333 и 9334. За третия само не намирам.

# 248
  • Мнения: 1 339
И аз съм Тома Неверни Simple Smile
А линковете са примерни, иначе сравнявам навсякъде цените.
А консумативите на тези 3 модела Филипс какви са и колко често се сменят? Не намирам информация какви са, за да им видя цените. Дори в сайта на Филипс не пише  newsm78


Редактирам: видях комплект аксесоари за подмяна за моделите 9333 и 9334. За третия само не намирам.

Едни и същи трябва да са за тези модели без торбички. Веднъж годишно се сменят, през останалото време се мият.

# 249
  • Мнения: 847
Първият модел/червената/ е малко по безшумен,по-голям обем на контейнера и е с Хепа филтър 10,друг клас е,затова е и най-скъп!
Модел 93331 няма турбо четка,но всички други показатели са А-за прах,за килими и паркет,вкл.ААА за ен.ефективност-според мен е най-добрия от трите,освен ако не държите много на турбо четката!

# 250
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 333
Благодаря ви, момичета!
Dkoki, не бях разглеждала 9331, сега и нея ще погледна. Тя с какъв филтър е?

# 251
  • Мнения: 847
Тя е без хепа филтър!Има миеш се филтър против алергии,който се подменя на 1-2 год.в зависимост от употребата на самата прахосм.Изходящия на мотора също се измива!

# 252
  • Мнения: 847
Тук в сайта на Филипс са дадени на картинката и трите класа прахосмукачки:Ултимат,Експерт и Компакт-последните са най-масови и с най-приемлива цена!Гаранцията е 5 години на всички модели!:
https://www.philips.bg/c-m-ho/vacuum-cleaners/bagless-vacuum-cleaners-l

# 253
  • София
  • Мнения: 13 209
Да ви кажа за филтрите. Много ги проучвах преди да купя Филипс с Циклон 6. Филтрите, които се сменят са 2 - един до контейнера и един на изхода. Този на изхода се замърсява бавно и не е толкова важен като подменящ се консуматив. Обаче този до контейнера е добре да е миещ се, защото се замърсява много. На Циклоните с по-ниски номера бяха от този тип:



Това е гофрирана хартия, която е промазана с нещо. При Ровентите, които гледах всички бяха от най-обикновена хартия, които при мокрене се разваляли. При Филипс стояха по-скоро като плат, отколкото като хартия. Съответно пишеше, че могат да се мият. Но от опита на дъщеря ми не посмяхме да вземем с такъв филтър, защото прахолякът се набива в "хармониката" и може да се почисти само с клечки, бъркайки във всяка гънка. Затова и везните наклониха към Циклон 6 (още по-голям номер е още по-добре, но вече ставаха съвсем скъпи). При тях филтърът наистина е миещ се. В същата такава пластмаса е, но е нещо като вата, която е между две пластмасови мрежички. Мия го на чешмата като слагам дори и веро. Мисля, че повече от година стана откакто я купихме и филтърът продължава да е като нов. Е, посивял е малко, но пропуска идеално струята. На изхода е от гофрираните и в интерес на истината, досега не съм го сваляла да видя какво е положението. Може би е за почистване.

Съветът ми е да погледнете какъв е филтърът до контейнера. При нас разликата с по-евтиния модел беше около 60 лв, но мисля, че бързо ще я стопя като не се налага да купувам често филтри. А у нас въздухът е много мръсен (централен софийски булевард с много движение) + 3 котки. Със сигурност смяната на обикновения филтър щеше да е повече от 1 път годишно.  Wink

# 254
  • Варна
  • Мнения: 448
Здравейте
този модел ползва ли някой от вас , днес в Технополис консултантката ми го предлагаше , докато се чудих станах свидетел на две продадени в рамките на минути .
Загледах и един Филипс , не помня точно кой модел но цената беше 329 лв това помня Simple Smile , филтъра беше точно като този който показва Таня67 , което веднага ме отказа , хартия тип хармоника ....
та за този модел питам Simple Smile :

https://www.emag.bg/prahosmukachka-bez-torba-rowenta-compact-pow … bo-/pd/DYWDQKBBM/

Общи условия

Активация на акаунт