Пак за прохождането

  • 1 002
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 035
Първи крачки сама  - малко след като навърши годинка. После 1- 2 седмици се отпускаше  постепенно до все по-далечни обекти, но само вкъщи. Навън по-трудно се престраши да ходи сама и се държахме за ръчичка.
Миналата седмица се престраши и навън и направо започна да тича, съответно и аз след нея Crazy

# 16
  • Мнения: 219
Моето детенце започна да ходи с помощ/държейки се за ръка/, 16 дена преди да навърши годинка, на 1 год. и 15 дена за първи път направи самостоятелни крачки, но да си кажа откровено, съвсем стабилно и самостоятелно си ходеше на 1 год. и 4 месеца. Преди прохождането развиваше невероятна скорост пълзейки, за мен пълзенето е много полезно упражнение.
Общо взето няма правила кога прохождат, децата са доста индивидуални, виждала съм деца проходили и по-късно, без проблеми в развитието, разбира се, просто тогава им е дошло времето за прохождане.
Успешни първи стъпки Simple Smile

# 17
  • Мнения: 75
Момченцето ми проходи на 11 месеца, но изведнъж за 2 седмици изгуби интерес и продължи да лази. Но след това започна усилено да се упражнява и на първия рожден ден направихме прощапулник. Успех!

# 18
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Георги проходи на 10 месеца и 2-3 дни и след 2-3 седмици вече ходеше стабилно.

# 19
  • София
  • Мнения: 39 761
Дияна се изправи на 7м. Не можеше да лази хубаво, т.е. тя по-скоро плуваше по пода. Около годинката обикаляше целия апартамент подпряна с длани на стената, т.е. ходеше странично. Правила е по 1-2 стъпки, т.е. да се отлепи за едната стена и да се залепи за другата Simple Smile Навън ходеше в права посока, бутайки количка за кукли, аз само трябваше да завивам Simple Smile
На 14м проходи, но мама я изпусна и тя малко се стресна.
На 15м проходи напълно самостоятелно, като патенце, с ръчички настрани Simple Smile

# 20
  • Мнения: 83
Ние проходихме в края на 10м и до годинка ходехме стабилно. При всяко бебе е различно.

Общи условия

Активация на акаунт