Силни алергени

  • 7 451
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 379
Цитат на: Biby
Благодаря на всички за съветите!  bouquet


Мисля, че прочетох че даваш и банан - той също може да предизвика алегрия. Дано се оправите бързо и пиши какво ви е казал алерголога.

# 46
  • Мнения: 3 379
Цитат на: mama kenga
да не мислите, че съм ненормална и съм седнала ей така за спорта да се заяждам с майките на алергични деца.Просто установявам, че ако някой попита дали вече да въвежда някаква храна(подчертавам за неалергични деца) веднага му се отговаря - а недей още изчакай след 2 години това е силен алерген.и така почти за всичко чух, че е силен алерген.Мисля, че не може една храна да е  силен алерген по принцип, а всяка храна може да е алерген за конкретно дете.Май не мога да се обясня достатъчно ясно, но който иска ще разбере какво искам да кажа.


Не мисля, че някой може да даде списък на НЕАЛЕРГИЧНИТЕ храни, по простата причина, че различните деца реагират различно да храните.

На въпроса ти за захранването - по принцип не е много ясно едно дете дали е алергично или не ако не е яло дадената храна. Може да не е давало никакви признаци на алергия и изведнъж при уж безобидна нова храна да се изрине.

Колкото до късното въвеждане на по-опасните храни, то се прави поради факта, че имуноглобулинът, който отговаря за "фибтрирането" един вид при алегрични реакции, т.е. нещо като стена за алергените, се образува в необходимото за предпазване на организма количество чак след 5-ми месец, затова се и препоръчва въвеждането на по-известните като силни алергени храни след 8-ми месец

Ох, май не го обясних много добре, но мисля, че става ясно  Confused

# 47
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Цитат на: Biby
Цитат на: Julie
ОФФ

не знам от какво е
миналата седмица имаше обрив като екзема на краката


И малкия е с такъв обрив/екзема/ на крака Imp Даже започнаха и на други места по тялото да избиват.  Според лекарката било хранителна алергия. Обаче аз не съм давала алергизиращи храни. И не знам от какво е  33uu

Между другото, суровата круша алерген ли е Confused:

Моят има на гърдичките нещо като лишейчета/екземи на 2 места. Избиха преди 2 седмици и от тогава няма новопоявили се. Иначе още не съм го водила на лекар - другата седмица сме на консултация и ще използвам тогава да питам.
Ако някой знае нещо по въпроса - приемам съвети всякъкви.

# 48
  • Мнения: 18 542
Борис имаше такива като лишеи в следствие на алергията. Махнаха се сами за 1 седмица след като спряхме обикновената формула и минахме на Фризопеп - тоест бяха в следствие на алергията.

# 49
  • София
  • Мнения: 1 845
Извинявам се, но за какво са тези капки Зиртек и откога се дават?

# 50
  • София
  • Мнения: 1 845
И мен ме вълнуваше тази тема, но като за начало се интересувам най-вече какво трябва и не трябва да ям аз-още сме дребнички-на 1 месец- и започвам да се притеснявам за моя хранителен режим на кърмачка. Има ли храни, които трябва да избягвам-напричер преди няколко дни ядох мандарини, и сега се чудя дали обривът на Али не е от тях.
Дайте акъл, че съм много уплашена.

# 51
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Прочети това

# 52
  • Мнения: 6 029
Цитат на: marissha
Извинявам се, но за какво са тези капки Зиртек и откога се дават?


Зиртек е антихестаминов препарат, дава се само на деца с алергии, изписва ги ЛЕКАР

# 53
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Цитат на: cheta
Борис имаше такива като лишеи в следствие на алергията. Махнаха се сами за 1 седмица след като спряхме обикновената формула и минахме на Фризопеп - тоест бяха в следствие на алергията.

Ама тези се появиха преди около 2 седмици, а аз давам Омнео от 3 месеца вече?

# 54
  • Мнения: 3 927
Цитат на: mama kenga
да не мислите, че съм ненормална и съм седнала ей така за спорта да се заяждам с майките на алергични деца.Просто установявам, че ако някой попита дали вече да въвежда някаква храна(подчертавам за неалергични деца) веднага му се отговаря - а недей още изчакай след 2 години това е силен алерген.и така почти за всичко чух, че е силен алерген.Мисля, че не може една храна да е  силен алерген по принцип, а всяка храна може да е алерген за конкретно дете.Май не мога да се обясня достатъчно ясно, но който иска ще разбере какво искам да кажа.


мама кенга, абсолютно те разбирам!!!
и аз съм учудена как така почти всяка храна се обявява за алеррген?! хубаво, че си пуснала тема.....
оня ден се чудех за екзотиката и дали да дам кестен на бебка. мислех, че и той ще излезе "недобра" храна.....

аз също мисля, че всяка храна се отразява различно на различните деца. наша работа обаче е да внимаваме и следим за реакции....

# 55
  • Мнения: 1 517
Цитат на: mama kenga
Просто установявам, че ако някой попита дали вече да въвежда някаква храна(подчертавам за неалергични деца) веднага му се отговаря - а недей още изчакай след 2 години това е силен алерген.и така почти за всичко чух, че е силен алерген.

И аз затова все се страхувам да прибавям нови храни към менюто на бебка, въпреки че не е фамилно обременена. След като се престраша, установявам, че няма проблеми. Ето наскоро започнах с оплювания от почти всички жълтък, защото свекърва ми даде домашни яйца. Нямаше реакция, така че смятам да продължа, понеже той е и много ценна храна.

# 56
  • Мнения: 4 358
Цитат на: petty
И аз затова все се страхувам да прибавям нови храни към менюто на бебка, въпреки че не е фамилно обременена.

Не искам да плаша излишно никой! Идеята ми не е да кажа, че повечето храни са потенциални алергени, затова да се дават след две годинки!
Исках да кажа, че е добре новата храна да се съобразява с възрастта на детето - за мен е безумие да се даде жълтък на бебе на 4 месеца или кисело мляко на бебе на 1 месец (цитирам ви истински случаи). Не обвинявам майките, всяка си има определени възгледи и се убедих, че тези възгледи мнооого трудно да се променят.
Освен съобразяването с възрастта, добре е новите храни да се въвеждат постепенно. Пак ще кажа, че за мен е безумие да дадеш за първи път жълтък, краве сирене и сладко от малини в една седмица. За мен!

Не искам никого да агитирам, да плаша, да обиждам или да карам да прави нещо против своите възгледи. Искам само да споделя нашата история и ако мога да дам съвет как да бъде избегната при друго бебче, да си кажа мнението.
Във века на комуникациите и всекидневно заливащата ни информация нека се научим да мислим, да обработваме и отсяваме инфото, а не сляпо да следваме чуждите стъпки. Вие сте Майки на Вашето дете, а то е уникално и индивидуално. Само Вие можете да прецените как трябва да се храни Вашето дете и дори да предвидите кое ще му понесе и кое не. Природата ни е дала и разум, и майчин инстинкт... много се отплеснах  Wink

# 57
  • Мнения: 1 517
Цитат на: tedi_b
Исках да кажа, че е добре новата храна да се съобразява с възрастта на детето - за мен е безумие да се даде жълтък на бебе на 4 месеца или кисело мляко на бебе на 1 месец (цитирам ви истински случаи).

Разбира се, аз също се убедих, че е излишно да се дават други храни освен мляко преди 6 месеца, ако детето се развива добре. Но чак да е безумие, или пък да се отричат тези храни съвсем - не ми се струва правилно! Ами ако някоя майка, която не е знаела тези неща и е хранила "неправилно" детето си досега, а сега ги прочете - как ще се почувства? И на мен почва да ми става гадно, че давах плодови сокчета и пюрета, макар и от време на време (под влияние на майка ми) преди шестия месец!

# 58
  • Мнения: 6 029
Цитат на: petty
Цитат на: tedi_b
Исках да кажа, че е добре новата храна да се съобразява с възрастта на детето - за мен е безумие да се даде жълтък на бебе на 4 месеца или кисело мляко на бебе на 1 месец (цитирам ви истински случаи).

Разбира се, аз също се убедих, че е излишно да се дават други храни освен мляко преди 6 месеца, ако детето се развива добре. Но чак да е безумие, или пък да се отричат тези храни съвсем - не ми се струва правилно! Ами ако някоя майка, която не е знаела тези неща и е хранила "неправилно" детето си досега, а сега ги прочете - как ще се почувства? И на мен почва да ми става гадно, че давах плодови сокчета и пюрета (под влияние на майка ми) преди шестия месец!


ма нали нищо му няма на детето? какво се коркаш. аз захранвах Теди точно както не трябва. ама е жива нали:)

# 59
  • Мнения: 6 155
Цитат на: SZA
Цитат на: Biby
Благодаря на всички за съветите!  bouquet


Мисля, че прочетох че даваш и банан - той също може да предизвика алегрия. Дано се оправите бързо и пиши какво ви е казал алерголога.


Ходихме на алерголог и той потвърди, че е алергия, но неизвестно от какво Imp  Каза, че мога да давам картоф, морков, карфиол, тиква, ябълка, круша, дюла, каши , зехтин. Не трябва да давам зелените зеленчуци - грах, зелен боб, тиквички, спанак, също и боб, леща, масло, никакви подправки, банани, мъхести плодове /кайсия, праскова/, жълтък, кисело мляко, сирене. Ягоди, малини и др. - след 2год. възраст. Да пера само с бебешки прах за пране, никакъв омекотител. Къпане само с чиста вода или с хума. Никакви кремове и мазила. Предписа Зиртек и някакви кремове за мазане.
Дрехи - само памучни, никакви изкуствени и вълнени материи.
Еми, това е което се сещам за сега.
 newsm78

Общи условия

Активация на акаунт