Гримиране – идеи и техники (Тема № 68)

  • 101 309
  • 753
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 1 424
Есмералда,има цвят,да.Ще направя няколко проби през почивните дни Grinning

# 421
  • София
  • Мнения: 9 475
Радвам се винаги, когато красиви лица изпълват темата! Hug

Пацолина, прекрасна си! Ти сиси готова за сватбата! Направо обличай шаферската рокля! Hug
Да не забравиш снимки после да ни покажеш! Peace

Имаш най-добрият арсенал от гримова артилерия, така,че няма как да не ти се получи!
Пудрата на Шанел е най-хубавата за мен! Peace

# 422
  • Мнения: 257
Малко ни в клин, ни в ръкав се включвам, но... следя темата пасивно.

Ния Кирилова, имаш невероятни очи и страхотни, гъсти вежди. Дано не се получи като непоискан съвет, и дано не се обидиш; но мисля, че следната промяна във формата на веждите би се отразила прекрасно и би подчертала очите ти още повече:

# 423
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Момичета, идвам възторжено да похваля този винилов лип глос:



Ето и линк към серията https://www.esteelauder.com/product/649/42671/product-catalog/ma … color#/shade/Burn

По данни от сайта - хидратиращи, средно покритие, винилов финиш, лак ефект. И действително - покритието е много добро, има стъклен ефект, и е много трайно. От сутринта до момента  няма осезаема промяна.

Не лепне!

Скрит текст:

Последна редакция: пн, 21 авг 2017, 12:10 от a.l.e.n.a

# 424
  • Мнения: 978
Здравейте , момичета ! Тъй като не съм много напред с гримирането се обръщам към вас със молба. Искам да си очертая скулите така че да ми изглежда лицето по-слабо в тази част и не знам руж ли трябва да си взема , хайлайтър или друго нещо за леко очертаване . Прилагам снимки за да покажа какъв ефект търся.

Скрит текст:



Така по този начин леко  загатнато . Ако можете да ми кажете как се нарича този цвят , не е като при обикновените ружове - цвят праскова а към бежовото е май..
Благодаря предварително ! Flowers Hibiscus

# 425
  • Мнения: 7 568
Контур се нарича. Трябва ти контурираща пудра.

# 426
  • Мнения: 257
Това не е руж, а контурирано лице - контурът винаги е в кафявите тонове.

Продават се както кафеникави пудри за контуриране, така и кремообразни продукти. Давам пример:

Скрит текст:



Често продуктите в тази категория са двустранни, имат един светъл и един тъмен цвят. Тъмният цвят се слага точно под скулата, а светлият - точно над нея. Между тях се слага ружът (розов) и всичко това се разнася и прелива добре. Това кара скулата да изпъкне по показания от теб начин. Ако искаш да останеш бронзова, може да пропуснеш розовия руж, но пак всичко трябва да е добре разнесено.

Най-доброто решение е да отидеш в козметичен магазин за консултация. В зависимост от ценовия ти праг, може да е Sephora или DM. Реално точно тази част няма голямо значение, тъй като е важно само да знаеш какво търсиш. Още един съвет - внимавай кафявият продукт да не червенее прекалено, тъй като такъв контур седи странно на лицето - все едно си се намазала с морков. Също е важно да не е прекалено студен (млечен) подтон, защото тогава пък седи "кално". Гледай просто да бъде сравнително неутрален спрямо цвета на кожата ти, ако искаш да постигнеш точно този ефект, който ни показваш.

Ако избереш да си купиш кремообразен продукт за контуриране, можеш да го нанасяш с пръсти. Но ако си купиш контурираще пудра, е добре да имаш и подходяща четка. Най-добрият вариант е да е не много дебела и леко скосена - за да може да се нанесе продуктът прецизно. Също е важно да е достатъчно пухкава, за да можеш да разнесеш продукта добре и да няма груби линии по лицето. Ако не ти се инвестира или занимава да избираш различни четки, просто си вземи двустранна четка или две еднакви и не много големи четки за руж. С едната може да нанасяш контура, а с другата - светлия цвят и/или ружа.

Скрит текст:

# 427
  • Мнения: 978
Благодаря момичета! 😍
Можете ли да ми покажете четките за контуриране какво представляват?

# 428
  • Мнения: 257
Виж последния скрит текст в предния ми коментар. Wink

С горната половина се контурира, а с долната се нанася руж (ако ползваш руж). Но като цяло горната половина също може да се ползва за руж, а не само за контуриране. Стига да ти е удобно Simple Smile

# 429
  • София
  • Мнения: 162

Така изглеждат скосените четки  за прахообразен контур (избрах произволна снмка , точно тази не съм я ползвала) има и други варианти и форми . Попитай като отидеш в магазина  за да прецениш каква би ти била най-удобна. Аз те съветвам да започнеш с  прахообразен продукт, тъй като е по-лесен за работа и по-подходящ за начинаещи.

# 430
  • Мнения: 7 568
Тази ми е любима четка за контур. Формата е супер удобна.


https://www.google.bg/search?q=real+techniques+contour+brush& … rc=Sh7kCv0t_POuyM:

Кажи с какъв бюджет разполагаш, за да мога да те ориентирам за продукти и четки.

# 431
  • Мнения: 978
Благодаря  много! 😊
 Разполагам с не повече от 60 -70 лв. Заглеждам на Мак контуриращите пудри, но не знам дали сте ги използвали и дали са качествени.
Има и друг момент..тъй като не ползвам ФДТ или други оцветяващи кремове..дали ще е проблем да използвам само контуриращият продукт.Навсякъде където съм срещала слагат ФДТ и след него контурирането.

# 432
  • Мнения: 257
Не, няма да е проблем, но имай предвид, че трайността на контуриращия продукт ще е по-малка така. Фон дьо тенът и основата под него помагат на ружа и контура да изпъкнат като цвят и да се задържат през целия ден.

Иначе с такъв бюджет спокойно можеш да си купиш контурираща пудра от марката на Сефора (тяхната си), както и нелоша четка - или от тях, или от марката на Real Techniques.

В София ли живееш? Ако не - с какви магазини разполагаш наоколо?

# 433
  • Мнения: 978
Във Враца , но скоро се местя в София.Около мен има Лагуна, в която със сигурност има сефора и мак. И на конкретни магазини в София съм пак съгласна.😊

# 434
  • Мнения: 2 491
Във Враца съм ходила преди 2 години в Лагуна няма Сефора или Мак.
Абсурд е Сефора и Мак в един магазин.
Мисля,че имаше Ести Лаудер да не те подведа, но провери.

Общи условия

Активация на акаунт