Десети клас 2017/18 - тема 77

  • 83 405
  • 736
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 1 053
Моята сега е за месец във Франция – вчера направи една седмица откак замина. Идва си на 1 юни, а французойката пристига на 3-ти и ще е тук до края на юни. Миналата година ходи за 2 седмици. Сега е в тази част на Франция, която е близко до немската граница и вече 2 пъти ходили до Германия. На девойката сестра и учела в Брюксел, та и до там щели да ходят някой от уикендите. Ние също ще организираме културно-масова програма. Ще ползваме състезанията на малката и ще ги водим с нас до Пловдив и морето.

И тя вече не иска да идва с нас, когато сме на почивка в България. Миналогодишното море беше голяма мъка. Предлагах и тази година да ходи с приятелки на море, но пък нейните приятелки не ги пускат родителите им. Единствено за чужбина идва с нас без подканяне.

Мен догодина ме чака 7-класна одисея с малкото диване, което колкото е умно, толкова е диво и своенравно, та от сега дишам дълбоко и събирам сили. В момента ако щете ми вярвайте, не минава ден без да ми вдигне кръвното за нещо и почти не мога проведа нормален разговор с нея без да се скараме на финала.

HAPPY стискам силно палци терапията да е успешна!

# 646
  • Мнения: 48 029
Благодаря, дано
И ние имахме гостенка за седмица, много сладка девойка ни се падна и се сприятелиха Simple Smile
Съчувствам за седми клас, на малкия толкова не му се учи, а на мен не ми се занимава, че се изкушавам да го зарежа да си чупи главата...за капак голямата не знае с какво й се занимава, след като завърши...честно, отчаяла съм се Simple Smile  Имаме още две години, но ще отлетят като миг. Сега в училищата си са като в един пашкул, хич не мислят за бъдещето. Много се кефя на вашите деца, какви планове имат и как ги следват

# 647
  • Мнения: 1 271
При моя младеж ваксината се отменя докато мине сенната хрема, значи към края на лятото.
Ще трябва да търся трайно лечение на тази алергия и за него и за баща му, голяма мъка е тази година.
Моя малкия каквото той си е решил това прави, миналата седмица се уговорих с една девойка от занималнята в която ходеше да отиде и да решават задачи за два часа. Не отишъл, звъня му, нямал време и ми затвори телефона, баща му се обади, и на него казал, че нямал време. Всички домашни бяха направени по-рано точно защото щеше да решава задачи.
Цяла вечер се обяснявахме, дано е чул нещо от всичко, което му казахме.
Брат му беше изумен, взе да ми обяснява как трябвало да съм по ангажирана с дребния, и да не го оставяме да се измъква така, защото щял да се провали. А ние не сме го оставили една вечер без да проверим домашните, сам се подготвя, но проверяваме и коригираме ако се налага.
Повече се притеснявам за предстоящата одисея с бъдещия седмокласник от колкото с завършването на баткото.

И на мен ми се искаше това лято да отиде за 2 седмици на езиков курс във Франция, но програмирането надделя и няма да има време.
Не се справя както трябва с  френския, но си признавам че и не полага усилия

# 648
  • София
  • Мнения: 12 012
Аз нямам с какво да се похваля в училищно естество.
Интересът е само в спорта и отново е републикански шампион.
Дано скоро осъзнае, че трябва и да се учи.

# 649
  • София
  • Мнения: 39 822
змия, аз гледах някаква статия за Иккен.
Моят в края на месеца ще се бори за жълто коланче Simple Smile

Каката я кара леко.
Каза че била готова по всяко време за ваксината, но като опре до иглата ще запее друга песен.
Заради учителката няма вече абсолютно никакъв интерес към немския език.

# 650
  • София
  • Мнения: 12 012
https://www.sportal.bg/news.php?news=723292
Най-високият е моят.

# 651
  • Пловдив
  • Мнения: 9 735
Никога не е имало проблем с поставянето на ваксина. Едно боцване. Отиваме, боцкат я и приключваме.
То не знам нормален човек да обича инжекции, но се налага.
У нас учене е непознато действие. Задоволява се с чутото в час.
Да си прави сама сметката, голяма е вече. И да говоря, и да не говоря, вместо нея няма да седна да уча. Спрях да гледам какво прави детето на този или на онзи и да се терзая. И то доста отдавна.
Да сме живи и здрави, другото ще се нареди.

# 652
  • София
  • Мнения: 39 822
змия, браво на момчето.
Дани беше пуснала във фейса статия от Блиц - https://www.blitz.bg/sport/boyni/ikken-kompleksen-shampion-na-bl … ariya_400254.html
На снимката май е и един съученик на щерката.

# 653
  • София
  • Мнения: 3 612
змия, как пренебрежително споменаваш, че е станал републикански шампион младежът. Това си е сериозно постижение. Браво на него. Не може всички да са учени, важното е да си намерят призванието и да развиват талантите си.

♥ HAPPY ♥, охлювче , ние заедно ще борим седмокласната и 12то класната одисея. И моят дребосък го раздава много лежерно. Като знам брат му колко учеше, и четеше допълнително и задачи решаваше, а това кара помежду другото. То вярно, че и време не му остава много, че три пъти седмично са на тренировки преди училище, а другите два на английски, но и аз нямам същия ентусиазъм като с баткото да го ръчкам. Факт е, че се справя отлично в училище, учителите го хвалят и нямам причина да го дъвча, но знам че може да полага повече усилия и да няма никакви проблеми по-нагоре. Брат му от време на време се хваща за някой учебник и го препитва, та лъсват пропуски, но каквото такова. Да са ни живи и здрави.
Росен ще пътува в края на месеца за Германия за една седмица при второто партнерче. После малко училище и ние ще пътуваме, а като се приберем заминават с брат си на спортен лагер на морето до края на юли.Та ще му остане само август месец ваканция. Мислех и някаква работа да започне, но то за един месец къде да я търси и кой ще го наеме. Иначе все още не отказва да пътува с нас, дори на вилата като ходим му предлагаме ако иска да не идва с нас, но рядко отказва.

# 654
  • София
  • Мнения: 12 012
liani, той и през март стана републикански, но в друг стил. Сега през уикенда има следващо републиканско в други стилове. Още един уикенд по-късно има Световна купа в Будапеща.
Радвам се на успехите му, но не се радвам на спорта, който му харесва. Всеки път, когато го гледам, съм в прединфарктно състояние.

Силно се надявам, че ще му дойде акълът в главата и ще започне и да учи. Май не е отварял учебник тази година. Как успява да изкарва оценки не ми е ясно.

# 655
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 376
змия, поздравления за постиженията на младежа!
И аз се присъединявам към отбора за седмокласната одисея следващата учебна година. По-тежко ще ми е този път, но да видим.
Десетокласника се подготвя уж за няколко варианта след 12-ти клас, като има един предпочитан, но може и да размисли.

# 656
  • София
  • Мнения: 1 053
змия, поздравления за шампиона! Важното е, че има градивно занимание, което го държи далеч от други залитания и изкушения и сигурно го дисциплинира. Отделно си е много мъжко занимание Simple Smile

liani, все едно за моите говориш - колкото каката е академичен тип и учи като за световно, винаги е била много сериозна и е знаела какво иска, толкова малката не и пука, а е умна и много логичен и математически мозък. Добре, че след 4 клас отиде в математическа паралелка, че поне летвата е висока и скача според нея, защото иначе е амбициозна. Но ако не и е дадено нещо от училище, няма да си мръдне пръста да направи нещо допълнително. Състезателка е по спортни танци, ходи на състезания и ако питаш нея иска да става шампионка/треньорка по танци. Догодина направо не ми се мисли как ще съчетаваме всичко в 7 клас, защото ми заяви, че тя от танците няма да се откаже и ако трябва ще влачи сборниците и преразказите по състезания .... Никаква идея няма какво и се учи, докато каката си искаше нещо съвсем конкретно и сега си го учи с кеф.  Хубавото в цялата работа е, че покрай спорта е изградила такава психика, че не и мига окото пред изпитания и успява да запази страхотно самообладание в критични ситуации.

Между другото и аз установявам, че с второто дете много по-спокойно подхождам и като че ли вече не ми се занимава така активно, както с първото.



# 657
  • София
  • Мнения: 39 822
Аз съм с две ръце за спорта.
Моята щерка ходеше на плуване, но от няколко години тренира само на клавиатура.
На малкото се зарадвах повече на медала по шах, отколкото от таекуон-дото. Смешни са ми с всички тези подскоци, но има удари от които ми секва дъха.

# 658
  • Варна
  • Мнения: 6 880
Въпрос към пловдивчанки ако четат ... .
 Моята щерка заедно с още 5 приятелки искат да отидат в Пловдив на Капана фест 1-3 юни. Гледам някакво хотелче Хотел Тракарт Резиденс. Дали е удачно? хм, май там ви е циганската махала. Confused
Или някое друго бюджетно като за тях хотелче за 2 нощувки?
Нямам представа от града ... вечерта към 23 часа пристига влака, на коя фирма таксита да разчитат?

# 659
  • Пловдив
  • Мнения: 3 745
Flash*, хотела е близо до циганска махала, но за него може да се мине по главен булевард и изобщо да няма съприкосновение с братята. Освен това тези са “модерни”, цивилизовани, доколкото може изобщо да са такива. Все пак е централна част и такава от “Стария град”. Ако намерите, обаче някой друг (погледни хотел Стар), би било по- добре, ще ти е по- спокойно.  Защо не пуснеш поста в темата за Пловдив в “На пазар”- там със сигурност ще те насочат по- изчерпателно. Скоро се обсъждаха хотелчета в района на феста.

Змия, поздравления за постиженията! Пък колко е пораснааааал... Браво!!!

Общи условия

Активация на акаунт