Глиган или кифла - Summer edition 2017

  • 454 584
  • 6 005
  •   1
Отговори
# 5 370
  • Мнения: 22 036
Знам че изискват грижи животните. Аз имах куче преди да срещна ММ. Гледахме си го 16 години но почина от старост. След това имах котка, но като заживяхме със съпруга ми я взе бившата ми съквартирантка.
Опитвам се да използвам двата като довод. Големи я само го врънкай за куче, но е непреклонен. Казва че кучето или котката били за в двора а ние живеем в апартамент. Наистина не мога да се представя какво ще стане ако взема животинче и го поставя пред свършен факт.

Аз поставих родителите си пред свършрн факт с котката. Майка ми не понасяше идеята за животно в апартамент. Баща ми беше на нейното мнение, докато не донесох косматата топка. Стигна се майка ми да каже или аз или котката, ама и аз и баща ми се запънахме. Е, познай, кой най-много се привърза към котака Simple Smile.  Когато се изнесох от нашите, в мое жилище, не ми дадоха да си го взема. То бяха обяснения, как аз съм млада, ще ходя по купони, как ще страда ако е сам в къщи, как няма да ми стигат парите да му купувам храна (аз изкарвах доста по това време).
Накрая и сълзи имаше, защото не стига, че и аз се изнасям, ами и другото им дете искам да взема Simple Smile.

# 5 371
  • Мнения: 690
Подобна е ситуацията с майка ми. Тя не искаше да взимаме животно докато не взехме кучето. Още незнам как се нави на времето. И наистина то си стана като член от нашето семейство. Много ми беше тежко като си отиде.
Но мисля че в мм ми ситуацията е по друга. Още като гаджета идваше в квартирата ми и винаги мрънкаш за котката, че имало косми навсякъде. Затова незнам дали би променил решението си. Може би някой ден наистина ако заживеем в къща ще си вземем животинка.

# 5 372
  • Мнения: 2 016
Аз имам котка, обожавам котки и принципно много обичам животни.
И като малка сме гледали коте в къщи,  драма и аз съм имала с майка ми заради това, но в крайна сметка се примирява, какво да прави.
А лятото на почивка като сте има ли кой да се грижи за животното ви в къщи?
Аз имам жена, която  всеки ден чисти  и храни котенцето ни  когато ни няма.
Знам, че кучетата ги водят на плаж и по хотелите ги вземат, но аз не бих си стресирала така любимеца.

# 5 373
  • Мнения: 690
Аз имам котка, обожавам котки и принципно много обичам животни.
И като малка сме гледали коте в къщи,  драма и аз съм имала с майка ми заради това, но в крайна сметка се примирява, какво да прави.
А лятото на почивка като сте има ли кой да се грижи за животното ви в къщи?
Аз имам жена, която  всеки ден чисти  и храни котенцето ни  когато ни няма.
Знам, че кучетата ги водят на плаж и по хотелите ги вземат, но аз не бих си стресирала така любимеца.
А нямаш ли възможност при някакъв близък да го оставяш докато ви няма. Наистина от познати, които имат кучета знам че е голям стрес за кучето да го оставяш по хотели и подобни.

# 5 374
  • Мнения: 2 592
Според мен по-голям стрес за кучето е ако остане само в къщи за дълго време, отколкото ако го вземеш със себе си на почивка

# 5 375
  • Мнения: 3 371
И моята майка навремето беше поставена пред свършен факт, след това отгледа няколко кучета дори.
Аз не си представям живота без куче, котка имам на двора  само.
Много трудно се организира гледането на кучетата ми когато ме няма, защото според мен коренно се различава от отглеждането на котка. Искат извеждане, освен това сами не обичат да стоят, не става само д а им смениш водата и дадеш храна. Отделно едната има проблем с храненето.

Когато и където може ги влача с мен навсякъде.


  

# 5 376
  • Мнения: 22 036
Аз имам котка, обожавам котки и принципно много обичам животни.
И като малка сме гледали коте в къщи,  драма и аз съм имала с майка ми заради това, но в крайна сметка се примирява, какво да прави.
А лятото на почивка като сте има ли кой да се грижи за животното ви в къщи?
Аз имам жена, която  всеки ден чисти  и храни котенцето ни  когато ни няма.
Знам, че кучетата ги водят на плаж и по хотелите ги вземат, но аз не бих си стресирала така любимеца.
А нямаш ли възможност при някакъв близък да го оставяш докато ви няма. Наистина от познати, които имат кучета знам че е голям стрес за кучето да го оставяш по хотели и подобни.

Е тя не го оставя на хотел, а го храни жена. Котките са си ок да се отглеждат и от съседи. Аз гледах котката на съседите. Моето куче съм оставяла на баща ми, а другото на племенничката. Живяха в нас с гаджето и и се бяха справили супер. Преди това, сестрата на съседът я гледа. Сега ще я гледа баща и, когато замина догодина.

# 5 377
  • Мнения: 2 016
Кое да оставя при близък,Чочи, котето ли?
Аз нямам куче, май не си ме разбрала правилно.Stuck Out Tongue Winking Eye

# 5 378
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
А лятото на почивка като сте има ли кой да се грижи за животното ви в къщи?
Аз имам жена, която  всеки ден чисти  и храни котенцето ни когато ни няма.
Знам, че кучетата ги водят на плаж и по хотелите ги вземат, но аз не бих си стресирала така любимеца.
И какво толкова чисти, когато ви няма, всеки ден?
Наши приятели си бях взели котката на морето. Чувстваше се прекрасно и като у дома си в студиото им.

# 5 379
  • Мнения: 2 016
Чисти косми, тоалетна, храни го, проветрява, как какво, има си  нужда за по час на ден  да минава.

# 5 380
  • Мнения: 22 036
...
А лятото на почивка като сте има ли кой да се грижи за животното ви в къщи?
Аз имам жена, която  всеки ден чисти  и храни котенцето ни когато ни няма.
Знам, че кучетата ги водят на плаж и по хотелите ги вземат, но аз не бих си стресирала така любимеца.
И какво толкова чисти, когато ви няма, всеки ден?
Наши приятели си бях взели котката на морето. Чувстваше се прекрасно и като у дома си в студиото им.

19 години гледахме котака и да, чувства се приятно на всякъде, но транспортирането е "Оле мале".

Майка ми на гарата в София го беше изпуснала и късмет, че цял клас деца са били там и го бяха заклещили и хванали.

# 5 381
  • Мнения: 690
Според мен по-голям стрес за кучето е ако остане само в къщи за дълго време, отколкото ако го вземеш със себе си на почивка
Аз имах в предвид кучешките хотели, не да вимаш кучетос теб на почивка.

# 5 382
  • Мнения: 12 473
Моето куче е голямо и в малко хотели го пускат..(
Което е адска тъпня, защото е супер кротка, възпитана и звук не издава (за разлика от малките породи, които ги толерират).
Съсед, роднина, приятел или в краен случай - кучешки хотел.
Ша, не се бях сетила чистатчката да я помоля за това..Wink Танкс за идеята!

# 5 383
  • Мнения: 690
Кое да оставя при близък,Чочи, котето ли?
Аз нямам куче, май не си ме разбрала правилно.Stuck Out Tongue Winking Eye
Да котето. Незнам дали му е ок само. Аз моята котка я оставях при нашите когато ходех на почивка. Винаги си мислих че няма да се чувства добре само. Дори и да идва някой веднъж на ден да го храни.

# 5 384
  • Мнения: 14 654
Постави го пред свършрн факт или ползвай децата, ако нямате, изчакай Simple Smile. Моят бивш, не искаше да взимаме второ куче, не защото не обича, а защото трудно преживя смъртта на първото.

Има разлика дали човекът обича животни или не може да ги понася. Да поставиш някого пред свършен факт върви само в първия случай, защото идеята да животно у дома не му е чужда, във втория ще те изхвърли заедно с животното, така че тези съвети може да се окажат малко опасни Wink

Общи условия

Активация на акаунт