На море в Гърция 2017 - II

  • 132 034
  • 834
  •   1
Отговори
# 810
  • София
  • Мнения: 15 232
Моля, препоръчайте ми симпатична таверна в Кавала. Имаме една нощувка заради ранния ферибот. Ще отседнем в стария град  - тук.

# 811
  • Мнения: 2 532
Здравейте Hug
Гледам, че вече сте на 55та страница! Не знам дали мога да пиша тук! Но ще се пробвам .
До сега, само веднъж съм била на море в Гърция, през 2002  Flushed на Халкидиките,  естествено Grinning
Мисля, да отидем за няколко дни, към края на август.
Какво бихте ми препоръчали? Ще ми се да е някъде с белите къщтчки със синя дограма:heart_eyes: да има хубав плаж  и таверни с морска храна.
Може да е хотел, или къщичка под наем.
Ще ви бъда много благодарна, ако ми препоръчате нещо, наистина,  красиво и качествено Kissing Heart

# 812
  • Мнения: 4 292
Моля, препоръчайте ми симпатична таверна в Кавала. Имаме една нощувка заради ранния ферибот. Ще отседнем в стария град  - тук.
Balaouro ти препоръчвам. Бяхме скоро, чудесна храна, семпла обстановка, до морето е. Там са наредени няколко.
https://www.google.gr/maps/place/Balaouro/@40.938361,24.4182727,2024m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x0:0xc25dec9a970467a0!8m2!3d40.9421582!4d24.4251616?hl=el
Не знам защо не ми е активен линка. Като го напишеш в Мапса излиза.

# 813
  • Мнения: 237
Моля, препоръчайте ми симпатична таверна в Кавала. Имаме една нощувка заради ранния ферибот. Ще отседнем в стария град  - тук.
Vivi,хотела има ли безплатен паркинг?

# 814
  • Мнения: 6
Здравейте на всички момичета, много бих се радвала ако някой сподели мнения за Kampantais Luxury Apartments на Фанари.Имаме резервация в средата на август. Благодаря ви.

# 815
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 413
Тази година бяхме края на юни край Никити. Градския плаж не е много лош, но има повечко камъни и не ми хареса особено. Ние ходихме най-много на Castri beach, който е на около 4-5 км. от Никити, а също на плажа на Псакудия и в Ормос Панагиас.
Никити е много приятно градче.
В края на юни / ние пристигнахме на 24.06. / водата вече беше топла, а последните дни на почивката ни даже много топла, особено след обяд - даже не разхлаждаше в жегата.

# 816
  • Пловдив
  • Мнения: 1 384
Здравейте на всички момичета, много бих се радвала ако някой сподели мнения за Kampantais Luxury Apartments на Фанари.Имаме резервация в средата на август. Благодаря ви.

Преди 2 години бяхме отседнали там. Апартаментите са хубави. Нашият беше голям с 2 спални, хол с кухня, баня и тоалетна. Апартаментите се намират на един завой. Някои от тях са с изглед към морето. Собственикът говори малко български, но се разбирахме добре. Плажът, който е близо до апартаментите, посещавахме по-рядко. Имаше няколко сламени чадъра, които се ползват безплатно. При влизане в морето е доста каменисто, по-навътре как е не мога да кажа, понеже аз не плувам и стоях на плитко. На хубав плаж ходехме с колата за около 3-4 минути.

# 817
  • София
  • Мнения: 15 232
Zoi, благодаря ти!  Hug
alisa77 , има паркинг, но е платен - 5 евро на ден.

# 818
  • Мнения: 790
Момичета, лейди Кайлис е решила да отиде на разходка с Лодка от Парга до Паксос и Антипаксос.
Миналата година пропуснахме круиза, но местните агенции ни препоръчаха Марко Поло, като кораб, който качва максимум 80човека, за да не се чувстват като сардини в консерва.
Тези линкове намирам -

  това

и  това



# 819
  • Мнения: 393
Ще пътуваме от Бургас до Палерос, пътя е дълъг и съм запазила една нощувка в Метеора /в центъра на град Каламбака/ Хотел Edelweiss. Според вас заслужава ли се да се отседне там или има някое по-интересно местенце по пътя, което може да се види?

Не знам кога ще пътувате, но Метеора ти е на път за Палерос и е добро решение. Разстоянието е доста от София до Палерос е около 650 км., а при Вас ще е повече. В Каламбака, където ще отседнете  има ателие и магазин за изографисване на икони. В Палерос е тихо и спокойно. На центъра на селото има таверни, а главната им улица е точно на морето.
От Палерос можете да отидете до Лефкада.

# 820
  • Мнения: 131
Здравейте, ще съм благодарна ако споделите мнения за хотел FILOSXENIA ISMAROS HOTEL - Марония.
Наложи се да организираме отпуската в последния момент. Един от вариантите е настаняване в този хотел, но не успях да открия мнения за него.

# 821
  • Мнения: 796
Може ли някой да ми препоръча хотел или студио в Уранополи на прилични цени, примерно до около 60-70 евро на вечер?

# 822
  • Мнения: 1 669
Момичета, лейди Кайлис е решила да отиде на разходка с Лодка от Парга до Паксос и Антипаксос.
Миналата година пропуснахме круиза, но местните агенции ни препоръчаха Марко Поло, като кораб, който качва максимум 80човека, за да не се чувстват като сардини в консерва.
Тези линкове намирам -

  това

и  това




[/quotе]


Благодаря, Тай.
Ние вчера намерихме подобен кораб тук, в Амудиа. Качват максимум 93 човека. Тръгва тук и минава през Парга, после през пещерите. За плуване спира 2 часа на Вотуми и 2 часа разходка в Гайос. Не отива обаче до Логос и Лакка.
Ще покажа на ММ и твоите линкове и ще решим, ще пиша утре, ако успеем да се качим.

# 823
  • София
  • Мнения: 216
До Логос и Лакка ходи корабче Vicky - F2 от Парга, но доколкото знам, само вторник, четвъртък и събота. През другите дни прави  маршрута на другите корабчета. Все пак може да ги питате по телефона - http://www.vicky-f2.gr/en/index.html
Предпочитам го пред другите, защото е по-голям и има сянка на долната и средната палуба. Ние обикновено отиваме в 9 часа (час по-рано), за да можем да си изберем места за сядане. Другите корита - Капитан Хук и Марко Поло са по-малки и пренаселени.

Последна редакция: нд, 23 юли 2017, 09:12 от bibi_2

# 824
  • Мнения: 339
Savichh, благодаря, точно това е идеята ни - да обикаляме плажовете на Лефкада. Палерос избрахме за настаняване единствено, защото хотела ми допадна много и офертата ми се стори изгодна. На 27август ще пътуваме до 3-4септември /навръщане може би ще разделим пътя и ще нощуваме някъде по средата на пътя, но още не съм избрала къде/. Надявам се в този период времето да е достатъчно топло за плаж.
Някой наясно ли е как стои въпроса в Гърция относно пътуването на деца в столчета - до колко години е задължително? Моите са на 9 и половина и на 7, но са високи и сме махнали столчетата, защото като седят на тях главите им стигат до тавана.

Общи условия

Активация на акаунт