Защо да е лошо, че много искам да уча?

  • 14 690
  • 131
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 76
Я не им се връзвай и ги отсвирвай. На моята дъщеря все това повтарям:"Спри да влизаш в обяснителен режим! Обяснение почти на никого на този свят не дължиш."

Мисля и аз да последвам съвета, който си дала на дъщеря ти. bouquet След като споделих тук и прочетох коментарите, осъзнах, че наистина това не е кой знае какво.  bouquet

# 31
  • Мнения: 11 427
Хех ама че си дечко. Искаш бабите да те похвалят колко си добричка и прилежна ученичка  Mr. Green

Не ти е нужно тяхното одобрение за начина по който живееш, нито градиш ценностната си ситема спрямо техните разбирания.

Аз бих ги изгаврила, но все пак имам зад гърба си достатъчно години и самочувстие, за да не приемам подобни простотии. Най-малкото бих споменала, че няма да ги послушам за да не свърша като клюкарка на пейката пред блока, но това съм си аз. Мога да поема подобна конфронтация и евентуално скарване. Обикновено спират да ми говорят за няколко години  Laughing

Хората постоянно ще ти дават акъл - как да учиш, кога да си хванеш гадже, кога е време да се ожениш, кога вече времето ти изтича за първо, второ, амнайсто дете, кога ти е време да се издигаш в кариерата и т.н. Това е психологичен елемент в съпоставката между хората и желание за доминиране и отчасти контрол. Прецени и избери осмислено как да реагираш в подобни ситуации. Аз съм по-рязка и директно казвам, че нямам нужда от подобни съвети.

# 32
  • Мнения: 76
Така е, дечко съм си... Laughing
По принцип сте прави , но ето примерно днес баща ми едва ли не ми вдигна скандал , че някаква махленска клюкарка го питала какво толкова съм преживяла , че съм публикувала тъжни неща във фейсбук. А аз отдавна публикувах неща, които са видими само за приятели. Вероятно е попаднала на постове отпреди сто години още като бях ученичка. И щяла да ме разнася сега цялата околност.   Ами честно казано , не ми пука особено кой ще ми обсъжда публикациите, щом според тях фейсбук е показател за това как живее даден човек. Да не говорим , че от няколко дни съм си изтрила профила. Мисълта ми е, че се изумявам как може хорското мнение и клюките да имат такова влияние и да им се придава толкова важност .

# 33
  • Мнения: X
Мисълта ми е, че се изумявам как може хорското мнение и клюките да имат такова влияние и да им се придава толкова важност .
Те имат точно толкова влияние и важност, колкото ти им придадеш. Помисли за момент дали ти пука какво мнение имам за теб точно аз или някоя друга съфорумка? С какво баба Пенка е по-различна, че мнението и да има каквото и да е значение?

# 34
  • Мнения: 76
Мисълта ми е, че се изумявам как може хорското мнение и клюките да имат такова влияние и да им се придава толкова важност .
Те имат точно толкова влияние и важност, колкото ти им придадеш. Помисли за момент дали ти пука какво мнение имам за теб точно аз или някоя друга съфорумка? С какво баба Пенка е по-различна, че мнението и да има каквото и да е значение?
Не знам и аз това питам. Според мен май никакво! Но ето, че баща ми психясва заради някакви публикации Laughing

# 35
  • Мнения: X
Да психясва. На бащите това им е работата.

# 36
  • Мнения: 11 427
Опасявам се, че цялото семейство робувате на това какво ще кажат хората. А хората н казват икога нещо хубаво.
Ако това е начин на мислене с който си отрасла то ще ти е много трудно да го пребориш. Но ето едно предизвикателство за теб като за умно момиче - говори със себе си, разсъждавай и разглеждай емоциите и мислите си докато го надсмогнеш и преодолееш.

Ето ти един пример - за малките деца да им кажеш "бебе" е невероятна обида. За теб също е било така. После обаче си порастла и осъзнала, че това няма защо да те засяга. Разбираш ли  Hug

# 37
  • Мнения: 76
Опасявам се, че цялото семейство робувате на това какво ще кажат хората. А хората н казват икога нещо хубаво.
Ако това е начин на мислене с който си отрасла то ще ти е много трудно да го пребориш. Но ето едно предизвикателство за теб като за умно момиче - говори със себе си, разсъждавай и разглеждай емоциите и мислите си докато го надсмогнеш и преодолееш.

Ето ти един пример - за малките деца да им кажеш "бебе" е невероятна обида. За теб също е било така. После обаче си порастла и осъзнала, че това няма защо да те засяга. Разбираш ли  Hug

Да, разбирам те. Hug Мисля, че мога да го превъзмогна.

# 38
  • Мнения: 76
Да психясва. На бащите това им е работата.

Ама той понякога за някакви пълни глупости се ядосва. Като сега примерно или че някоя си рокля много къса му се виждала (а аз не ходя с много къси!) и как щели да ме гледат мъжете и това не е ли предизвикателно... Ужас! Crossing Arms Това не е по темата, но да си го излея, така или иначе съм почнала Laughing Иначе е много готин и добър човек, ама когато се отнася до нещо, свързано със сестра ми, започва да психясва... Laughing

# 39
  • Мнения: X
Именно. На бащите част от работата е да психясват по дъщерите си. А на дъщерите- да пускат от едното ухо през другото. Имам и чудна илюстрация на това как бащите психясват по дъщерите си. Виж на снимките как бащата на момичето, което беше дама на сина ми на абитуриентския бал, гледа Говендър Мой е се чуди да го застреля ли или да не го прави пред свидетели.
https://scontent.fsof3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/582263_320598114 … 9&oe=59A3A005
https://scontent.fsof3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/576979_320598318 … d&oe=59DD87C1

# 40
  • Мнения: 2 650
 Yoanna__, на теб май просто ти се говори с някой...независимо за какво и с кого Simple Smile
Уиш, страхотен ти е говендера,  бащата на  девойката според мен говори с поглед - отърви ме от говендерката моля, на теб разчитам  Mr. Green

Последна редакция: вт, 13 юни 2017, 22:43 от ЗАНДАЛИ

# 41
  • Мнения: 76
Именно. На бащите част от работата е да психясват по дъщерите си. А на дъщерите- да пускат от едното ухо през другото. Имам и чудна илюстрация на това как бащите психясват по дъщерите си. Виж на снимките как бащата на момичето, което беше дама на сина ми на абитуриентския бал, гледа Говендър Мой е се чуди да го застреля ли или да не го прави пред свидетели.
https://scontent.fsof3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/582263_320598114 … 9&oe=59A3A005
https://scontent.fsof3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/576979_320598318 … d&oe=59DD87C1


 hahaha hahaha rotfImbo rotfImbo rotfImbo

Наистина е така. Joy Това е като онзи виц.
Синът: ,,Тате, имам си гадже!'' , бащата: ,,Супер, браво!''. Дъщерята: ,,Тате, имам си гадже.'' , бащата: ,,Ей сега отивам за пушката''. Laughing

# 42
  • Мнения: 18 777
Не е лошо, че много учиш. Просто изглежда скучно, както си го описала, все едно само това правиш  Mr. Green И сигурно хората се чудят как не си умряла от скука  Mr. Green

На мен ученето винаги ми е било помежду другото, но никога основна цел в живота. В този смисъл това, че имам магистърска степен и сега не ме грее особено, просто си имам диплома в едно чекмедже и толкова. И никога не съм го имала за "развитие", а просто за една задължителна част от живота. Безинтересна (за мен конкретно).

# 43
  • Мнения: 1 309
Именно. На бащите част от работата е да психясват по дъщерите си. А на дъщерите- да пускат от едното ухо през другото. Имам и чудна илюстрация на това как бащите психясват по дъщерите си. Виж на снимките как бащата на момичето, което беше дама на сина ми на абитуриентския бал, гледа Говендър Мой е се чуди да го застреля ли или да не го прави пред свидетели.
https://scontent.fsof3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/582263_320598114 … 9&oe=59A3A005
https://scontent.fsof3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/576979_320598318 … d&oe=59DD87C1

Не че е по темата, но според мен човекът си харесва сина ти. Хич не му е страшен погледът, напротив.
Йоана, не отделяш ли много време за форума? За един ден две теми от теб чета. Не ми пречи, ако искам няма да те чета. Но се замислих.

# 44
  • Мнения: 11 427
На мен ученето винаги ми е било помежду другото, но никога основна цел в живота. В този смисъл това, че имам магистърска степен и сега не ме грее особено, просто си имам диплома в едно чекмедже и толкова. И никога не съм го имала за "развитие", а просто за една задължителна част от живота. Безинтересна (за мен конкретно).

Моля да не се чете поста ми като опит за заяждане.  Peace
 
Но не ти ли е хрумвало, че след като имаш знания придобити между другото, без полагане на усилия и старание за напредване и овладяване в материята то е ясно, че дипломата няма да послужи?
Наличието на диплома не прави никого специалист със знания. Трябва учене и полагане на усилие.

Общи условия

Активация на акаунт