Операция на щитовидната жлеза -13

  • 50 364
  • 758
  •   1
Отговори
# 705
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Утре ми е първото изследване след операцията на ТАТ,  TSH  и тиреоглобулин. Да попитам то е ясно, че е на гладно, но дали трябва да си пия еутирокс или да изчакам след изследването?

След изследването трябва да изпиеш хапчето.

# 706
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
И мен ме карат да не пия хапчето преди изследването.Вземат ти кръв сутринта и веднага след това си изпиваш Еутирокса.
Стискам палци за хубави изследвания.

# 707
  • Мнения: 234
Много се надявам да са хубави, но тази доза едва ли ми е достатъчна. Мисля, че тепърва ще експериментираме с микрограмите. Но все пак човек се надява всичко да е наред. Каква трябва да е стойността на тиреоглобулин? Имам в предвид в какви граници и ако е завишен означава ли че има лоши клетки някъде?

# 708
  • Мнения: 894
Атина, мисля че е  още рано за теб да е достигнал оптималните стойности след операцията, освен това имаш остатъци от жлезата, които остават сред хирургичната намеса и те също произвеждат тг. А взимането на кръв е на гладно и преди хапчето.

# 709
  • Мнения: 234
Аз щях да ходя на изследване следващата седмица, но на 18 в понеделник имам час за др Хаджиева и трябва да и представя тези изследвания. Сестрата, с която говорих ми искаше блокчета от операцията. Аника, ти мисля беше ходила при нея. Там правят ли някакви други изследвания или на база тези които и нося изказва мнение.

# 710
  • Мнения: 894
Не, отиваш с всички документи - епикризи и изследвания и тя ще те консултира. Ако прецени, че иска нещо допълнително, ще ти каже, но се съмнявам да ти иска блокчетата, за да си ги носиш на допълнителна езспертиза някъде.

# 711
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Не, отиваш с всички документи - епикризи и изследвания и тя ще те консултира. Ако прецени, че иска нещо допълнително, ще ти каже, но се съмнявам да ти иска блокчетата, за да си ги носиш на допълнителна езспертиза някъде.

Иска ги, иска ги. Категорично ми беше заявила, че на друг освен на Терзиев вяра няма. А и да ти кажа една проверка в повече е по-добре.
Атина само на документи преглежда, но може да даде препоръки.
Докато не вкараш ТСХ в ниски стойности и да мине малко време е възможно тиреглоболина да ти е завишен, няма да се шашкаш. Аз 3-4 месеца нагаждах хормон.

# 712
  • Мнения: 894
Аз преди да ида при нея ги бях занесла на втора лаборатория по мое желание, Терзиев не знам кой е, той не ми е гледал блокчета и не го е споменавала. Предполагам че ще те инструктира, ако иска от теб блокчета ти да ги гледа специално някой, ти и да ги носиш със себе си на прегледа на 18 следобед файда няма (където преглежда няма лаборатория да речем). Тя ще ти отговори подробно на всички въпроси, не се притеснявай.

# 713
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Аз преди да ида при нея ги бях занесла на втора лаборатория по мое желание, Терзиев не знам кой е, той не ми е гледал блокчета и не го е споменавала. Предполагам че ще те инструктира, ако иска от теб блокчета ти да ги гледа специално някой, ти и да ги носиш със себе си на прегледа на 18 следобед файда няма (където преглежда няма лаборатория да речем). Тя ще ти отговори подробно на всички въпроси, не се притеснявай.

На мен сестрата ми беше обяснила първо през Терзиев да мина и с резултата на преглед. Терзиев е началника на патологията в ИСУЛ(поне тогава). Но пък и тя тогава преглеждаше там.

# 714
  • Мнения: 234
Часът ми е за 15.30 ч. едва ли ще има патолог, който да ги види тези блокчета, а нямам възможност да остана. С двете деца малко трудно ми е оставането в София. А ако има остатъци от жлезата как се процедира да се унищожат.

# 715
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Часът ми е за 15.30 ч. едва ли ще има патолог, който да ги види тези блокчета, а нямам възможност да остана. С двете деца малко трудно ми е оставането в София. А ако има остатъци от жлезата как се процедира да се унищожат.

Унищожаването е с йод Simple Smile . Ще си караш
 с тях, питай Алекса има си половин жлеза дори Grinning

Ако не са ти казали предварително за блокчетата, хич не ги мъкни, може вече да не процедира така.
Мен ме бяха предупредили месец преди прегледа.

# 716
  • Мнения: 234
Първо сестрата ми каза носи си ги, а днес когато и звънях допълнително ми каза, че не трябвало. И аз незнам какво да правя. Но май ще ги взема, че ако ги поиска докторката няма да има какво да представя. Ще си взема изследванията и епикризата. Нямам правен ехограф след като е отстранена жлезата. Дали ще иска?

# 717
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Първо сестрата ми каза носи си ги, а днес когато и звънях допълнително ми каза, че не трябвало. И аз незнам какво да правя. Но май ще ги взема, че ако ги поиска докторката няма да има какво да представя. Ще си взема изследванията и епикризата. Нямам правен ехограф след като е отстранена жлезата. Дали ще иска?


Май рано още, месец мина ли от операцията?

# 718
  • Мнения: 234
Да мина, беше на 7 август. Още рано ли е?  Дано да са добри резултатите, но малко се съмнявам.

# 719
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Да мина, беше на 7 август. Още рано ли е?  Дано да са добри резултатите, но малко се съмнявам.

Абе спокойно, моите показатели сега ги гледам март месец, демек 3 месеца след операцията тиреоглоболина ми е бил 8.60. Хайде аз тогава не бях пила месец Ел тироксин и е било нормално да е малко по-нагоре, но е доста над нормите,април като съм почнала да пия редовно хормона е Тг е паднал на 2.23, май Тг-0.47.

Общи условия

Активация на акаунт