Начални училища в Пловдив - тема 2

  • 90 621
  • 734
  •   1
Отговори
# 105
  • Пловдив
  • Мнения: 1 215
Оф, и на мен така ми се струва. А аз всъщност не отговарям на този критерий баш, от допълнителните събирам точки. Голяма тъпота. И като знам, че защото послушах мъжа си да си сменям адресната регистрация и да не ми е в Пловдив, а да ми е на друго място, бяс ме хваща. ПиснА ми вече. И като знам как накрая нищо няма значение, а колко познаваш директора, съвсем падам.

Това последното изречение ме разби... Да не искаш да кажеш, че дори и да отговаряш на критериите, ако не познаваш директора на даденото училище, няма да приемат детето?

# 106
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709
С електронното класиране това с познаването на директора няма да играе много голяма роля... освен ако не е записване след като са приключили всички класирания или малко след началото на учебната година.
Или познаване не само с директора, но и с някой над него. Wink

# 107
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
По-скоро последното. Понякога при такива познанства паралелките доста увеличават размерите си  Laughing
Но всичко е след официалното електронно класиране.

# 108
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Офф, то 'щото пък не може да се манипулира Joy

# 109
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Ами не се манипулира. Поне засега.

# 110
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Ми не знам... Познавам начални учители, в някое от желаните училища, казаха, че, ами приемането е с "връзки". Точки, работи, няма значение. И са го казвали между другото, не че някой е питал, а  е нямало причина да лъжат. Как става и дали лично аз не мога да си го представя. 

# 111
  • Пловдив
  • Мнения: 996
Много се вживявате с тези връзки. Всичко може да се манипулира. Голяма работа. Колко от 60 деца ще влязат с връзки? Гледайте вашето да събере точки. Все пак, всичко се изчислява електронно.
Аз толкова надежди, толкова изчисления...и се оказва, че ако приемат и малкото в училището на батко му, ще трябва да ги водя в различни сгради, на достатъчно разстояние една от друга. Просто местят част от децата от начален курс при големите, че нямало място за всички. А аз избирах....умувах....уж да ми се улесни воденето... Всичко е до късмет.
Може би там, където приемат детето, ще е по-добре от там, където сме си мислили, че искаме Simple Smile

# 112
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Ами не се манипулира. Поне засега.
Няма нещо, което да не може да се манипулира - лично знам за два случая Smirk

# 113
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Знам случаи за скриване на истината от страна на родителите и никой не си е направил труда да провери. Имам предвид пишат, че живеят на даден адрес, а те не са го помирисвали. Или не казват от кога са регистрирани. Поне от училищата това не се проверява. Но за манипулиране на системата дори и нямам идея как би могло да стане. А много ми се иска да го разбера, и то не за приемане на ученици, а за неприемане на някои  Laughing

# 114
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
за единият случай не знам подробности, но за вторият именно директорката е дала гаранция за прием на детето, още преди да стартира системата Simple Smile
Въпросното дете и в кварталното училище не знам биха ли го приели с толкова точки... Е, сега е записано именно в желаното училище (доста наплив имаше там, между другото), за което имаха гаранции от директорката.

# 115
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709
Като са попълнили това, което директорката им е казала или директорката е въвела данните на детето така че да набере необходимия брой точки, става. И съответно не е правила проверка на адресни регистрации, месторабота на родител и т.н. Но това не означава, че някой се е намесил в самата система и е променял нещо в нея. Различно е.

# 116
  • Мнения: 2
Цитат на: dundi73
[b
[/b]link=topic=982577.msg35826254#msg35826254 date=1510580871]
 А какво се случва, ако училището не просъществува или детето по някаква причина реши да се върне в "нормално" училище? Ще получат ли децата свидетелство за завършено начално образование? Имат ли оценки и на какъв принцип се поставят?

След като имат лиценз от МОН, преминаването от един вид училище в друг не би трябвало да е проблем.
Здравейте на всички. аз съм нов потребител и влизам с няколко въпроса за училища за първокласници,  но и от личен опит да споделя за Слънчев лъч-аз отписах децата си оттам след 10дневен престой и нямаше проблем документално. Те бяха в ПГ там.

# 117
  • Мнения: 2
Здравейте. Имам едно питане- ако майката е безработна много точки ли се губят. Изобщо ще ми позволи ли електронната система да подам заявление? На всичкото отгоре трите ми желания не са в район..
Благодаря

# 118
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709
Детето при всички положения трябва да бъде записано в първи клас. Имаш право на 5 желания, та след първите три, си сложи училище от района.

# 119
  • Мнения: 424
За много години! Бъдете живи и здрави! Да ви питам кога започва електронното записване за училище?

Общи условия

Активация на акаунт