Отново за тийнейджърите, скуката, селфитата и слободията

  • 62 288
  • 890
  •   1
Отговори
# 885
  • Мнения: 30 802
А ако знаят, че усещането е фалшиво? Тогава какво възприемат? Дали наистина им се струва чак толкова реално, ако се намеси и мислене?

Много е трудно наистина да вкараш в рамки възприятието и да знаеш точно какво се случва. Винаги има по нещичко извън сценария.

# 886
  • София
  • Мнения: 62 595
Ето, тук вече го  удряш на големите локуми.
Когато ставаш "жертва" на зрителна илюзия, към момента на възприятието за теб е съвсем истинска, нищо че после си наясно, че е илюзия и дори могат да ти обяснят или самата ти да знаеш дори механизма на илюзията и измаменото възприятие. В момента на възприятието нямаш размишления на високо ниво "да, ама аз знам, че е илюзия". И като знаеш какво? Пак се хващаш, защото "очите лъжат". Ама не лъжат само очите на ниво сензор, а още няколко процеса и материя след тях. Пък и да вкараш мисленето е все тая, макар да изглежда почти като развоение - едната половина се опитва да каже на другата половина, че тая работа не е читава.
Ми, хората го хващат в рамки, най-атрактивен пример са илюзионистите - те са от най-сериозните потребители на научните резултати в областта на зрителното възприятие. Другите са художниците, дизайнерите, инженерите.

# 887
  • Мнения: 30 802
А, някои хора са джедаи, не се ловят на всяка илюзия.

# 888
  • София
  • Мнения: 62 595
не знам, но на практика би било странно. Плътта е слаба.

# 889
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Що не си направите една тема двечките? Андариел, като стигнеш до диагноза се обади.  Laughing

# 890
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
На мен пък диалогът на Андариел и Сирен ми е много интересен  Peace

Общи условия

Активация на акаунт