Желанията, като подредим - към гнездото с надежда ще летим.

  • 105 849
  • 808
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 13 217
Ако искаш да видиш къде биха те приели, достатъчно е да изчакаш първо класиране и да видиш статистиката на баловете.

Ама те не го правят да се пробват в коя гимназия в София биха ги приели, а за да тестват самата система  Grinning После като видят, че работи пускат реалното заявление  Wink
За кой град става въпрос ?
Има ли значение за кой? Не разбирам въпросът ти?

# 61
  • София
  • Мнения: 337
На мен цялата тая работа ми прозвуча като "очаквайте повече възможности за придвижване нагоре на второ класиране"  newsm78

# 62
  • Мнения: 10 593
Майка ми пък като ме попита как е минала при нас матурата и й обясних, как квесторите са разглеждали опаковките на храните, които са си били занесли децата, дали няма написани формули и т.н. ми каза, за една позната на която синът й също е имал матура и се похвалил че са им решили задачите. Това в провинцията разбира се. Такова дете ако кандидатства в системата за проба ще вземе като нищо мястото на някое, което е ходило цяла година по курсове и не е имало свободен ден и уикенд.
Въобще не е редно да им помагат в провинцията. Логиката им била да излезе в статистиката, че имат високи резултати, та и тези матури са вятър работа.

# 63
  • Мнения: X
Майка ми пък като ме попита как е минала при нас матурата и й обясних, как квесторите са разглеждали опаковките на храните, които са си били занесли децата, дали няма написани формули и т.н. ми каза, за една позната на която синът й също е имал матура и се похвалил че са им решили задачите. Това в провинцията разбира се.
Ама разбира се, че е в провинцията!  Joy В столицата всички са света вода ненапита.
Как точно са им решили задачите, като квесторите не могат да са учители по математика?
Скрит текст:
Преди месец се обзаложих със съфорумка, че темата за провинциалистчетата с висок бал, които крадат местата на трудолюбивите софиянчета ще излезе по някое време на дневен ред. Познах.  Mr. Green

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 9 736
Да бе, те в провинцията хубаво че някой им решава задачите ooooh! И деца не са ходили на уроци и школи.
Сигурно и на дъската са им разписали 23 и 24 задача.
Много ми е интересно с какви точки са тези децата, на които са им решили задачите.

# 65
  • Мнения: 357
Скрит текст:
Ако искаш да видиш къде биха те приели, достатъчно е да изчакаш първо класиране и да видиш статистиката на баловете.

Ама те не го правят да се пробват в коя гимназия в София биха ги приели, а за да тестват самата система  Grinning После като видят, че работи пускат реалното заявление  Wink
За кой град става въпрос ?
Има ли значение за кой? Не разбирам въпросът ти?
Ми стана ми любопитно откъде са  тези  ....... (ще се въздръжа да напиша определението .. засега) .  От  топ училищата на матурите ли са ? Голямо геройство са свършили, няма що. Изкарало някое дете малко по-голям бал и ще се прави на интересно .. виж те ме колко съм велико. Да са тренирали на демо версията, като мен. Аз пуснах повече от 10 заявления към различни РУО-та.
Затова и хумористично повдигнах тази тема преди ден-два , опитах се да покажа ,че всеки може да го направи и не е никакво  геройство, напротив дори и на едно дете и родителите му да докара притеснение до второ класиране е изключително  подло.

# 66
  • Мнения: 10 593
Може би не се изразих точно. Тези деца вероятно няма да отидат в столицата, Варна, Бургас или Пловдив, но нали и те си се борят за техните добри училища. А в случая с опитите онлайн, това вече пречи на всички. Не знам и не ме интересува какъв им е бала, не съм и пробвала да подавам онлайн за други градове. И не говоря за големите областни градове, където ситуацията е идентична, а за по-малък град.

# 67
  • Мнения: X
И не говоря за големите областни градове, където ситуацията е идентична, а за по-малък град.
Това не прави изказването ти по-вярно и по-малко обидно за много деца, които не са от София.

# 68
  • Мнения: 10 593
И не говоря за големите областни градове, където ситуацията е идентична, а за по-малък град.
Това не прави изказването ти по-вярно и по-малко обидно за много деца, които не са от София.
Извинявам се, не съобразих, че така излиза. Написах го по повод електронното подаване. Аз не бях се замисляла, че някой може да подава в различни РУО-та с цел да се "пробва". Не съм искала да обидя никой. Съжалявам Peace

# 69
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 492
Добре де, да речем че някой  подава за гимнацзиите в София, а реално няма намерение да се записва ако е приет на първо класиране някъде там, какво печели от това? Ще му се наложжи в родния си град да се явява на второ, а междувременно на първо класиране някой с по-нисък бал от неговия вече да е заел място напред и да се запише както си е по правилата до два дни от излизане на резултатите. Не рискува ли твърде много докато прави проби от типа добър ли е и колко точно?

# 70
  • Мнения: X
Добре де, да речем че някой  подава за гимнацзиите в София, а реално няма намерение да се записва ако е приет на първо класиране някъде там, какво печели от това? Ще му се наложжи в родния си град да се явява на второ, а междувременно на първо класиране някой с по-нисък бал от неговия вече да е заел място напред и да се запише както си е по правилата до два дни от излизане на резултатите. Не рискува ли твърде много докато прави проби от типа добър ли е и колко точно?
Защо да се явява на второ в родния си град? Спокойно може да е приет на първо класиране по първо желание и да се запише там.

# 71
  • Мнения: 10 593
Аз не визирам конкретно само София. На моя приятелка дъщеря й, например в Пловдив се "бори" за хубава гимназия. Ако някой е подал само за проба отнема шанса поне на първо класиране и тогава второто ще е решаващо.

Неговия резултат може да си е достатъчен за родния му град и да си бъде приет на първо класиране.

# 72
  • Мнения: 176
Добре де, нали ако те приемат на първо класиране, но не си доволен от приема трябва да отидеш във въпросното училище,в което си приет, за да подадеш заявление за второ класиране. Нали и за електронното подаване е така? Ако предположим, че подават заявления в друг град просто така за проба, но пък ги приемат не означава ли това, че трябва да се разкарват после до въпросното училище, за да участват на второ класиране?

# 73
  • Мнения: X
Добре де, нали ако те приемат на първо класиране, но не си доволен от приема трябва да отидеш във въпросното училище,в което си приет, за да подадеш заявление за второ класиране. Нали и за електронното подаване е така? Ако предположим, че подават заявления в друг град просто така за проба, но пък ги приемат не означава ли това, че трябва да се разкарват после до въпросното училище, за да участват на второ класиране?
Не, не означава. Щом е само за проба, значи класирането в тази област не ги интересува.

# 74
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 242
Нямаше ме днес и сега като се прибрах гледам нова тема , че и 5 страници навъртяни. Викам си изпуснах класирането . Сигурно е излязло. Mr. Green
И ние в отбора на провинциалистите с висок бал. Ще взема да го натисна да си признае кой му е решил задачите. Whistling ooooh!
Амбър , благодаря за темата.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт