Желанията, като подредим - към гнездото с надежда ще летим.

  • 105 724
  • 808
  •   1
Отговори
# 195
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709
SofiaV, така или иначе в новото училище ще ти кажат какво и кога ще трябва да им занесеш. И няма да се разминеш с носенето. Особено с удостоверението за преместване.
В София процедурата е малко тромава.
Но, все пак, децата са под 16 години и подлежат на задължително обучение. Водят се в едни регистри на определена страница, на определен ред и под определен номер. Та детето ти от едно редче в един регистър в едното училище трябва да премине на едно редче под един номер в другото училище, и училищата трябва да си разменят информацията чрез теб.  

# 196
  • Мнения: 14 133
Tsv, благодаря.
Амбър, всеки сам си решава кк кда подаде заявлението. Грешка и ние можем да направим.
Най-добре гледайте на сайта на приемащото училище или ги питайте по телефона за документите за записване.

# 197
  • София
  • Мнения: 9 558
Само се отбивам, че сувсем ви изпуснах.  bouquet

# 198
  • София
  • Мнения: 15 221
Подадените заявления на хартия в петък в нашето училище, днес сутринта са занесени в Ломоносов за обработка. Не знам колко човека ги обработват , но си мисля, че най-рано утре ще бъдат въведени в системата.

Това ми обясниха и на мен.  Peace
Днес подадохме заявлението в училище-гнездо. Утре сутринта всички събрани днес заявления ще бъдат занесени в "Ломоносов". Там ще въвеждат желанията. Вероятно ще мога да ги видя в профила на сина ми утре в края на деня или на следващия ден. Ако - не дай Боже - открия някаква грешка при въвеждането, ще има достатъчно време за реакция.

# 199
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
От училището при записването ще ви кажат.Навсякъде са доста любезни.

# 200
  • Мнения: 68
Ваче, с удоволствие! След като така мило молиш Simple Smile Да тръгнем от там, че на практика няма значение кой попълва данните в системата (по това всички сме единодушни). Остава да помислим къде вероятността за грешка е по-голяма. Очевидно при този, който трябва да въвежда данни за повече от едно дете. Какво става в случай, че има грешка? Майката отива и показва копие с печат и грешката се поправя. Да се върнем една стъпка назад! Има ли възможност грешката да бъде избегната? С голяма вероятност да! Ако сам родителят попълва заявлението в системата, грешка е много малко вероятно да допусне, дори и само заради факта, че няма да въвежда данни на още 500 деца. И така стигаме до въпроса, кое е по-рационално. Да отидем в гнездо, където вероятността от грешка е по-голяма и поправянето на тази грешка ще доведе до загуба на допълнително време, разкарване и нерви или да попълним сами заявленията. След това се питаме, а защо ни бутат от тук и там към гнездата? И си отговаряме: защото това е труд, който се заплаща. Хората, които го извършват имат интерес от повече заявления за обработка. Няма лошо! Разбира се, че трудът трябва да се заплаща! Дали вече е ясно? Ваче?

# 201
  • София
  • Мнения: 1 328
Понеже стана дума за здравно-профилактичните карти. От нашето училище върнаха на детето трите карти. В тях са описани имунизациите през периода. Казаха ни, че тези карти+тазгодишната трябва да се занесат в новото училище. Същото ни каза личният лекар, когато отидохме за профилактичен преглед и издаване на новата карта.

Ние мислихме, мислихме и ги изхвърлихме  Grinning

Видяхме, че има съответните през годините килограми и височина, но не и конкретни имунизации  Rolling Eyes
Никой не ни предупреди!

Мисля, че в тазгодишната може да се попълнят и няма да има проблем  newsm78

# 202
  • Мнения: 1 194
Да се запиша, че то ще дойде време за нова тема  Mr. Green
В петък подредихме, подадохме и...чакаме отново  Confused
Голямо чакане падна в тоз седми клас - първо матурите, после ключа с отговорите, резултати, класиране...

# 203
  • София
  • Мнения: 14 688
Ние приключихме  Laughing Laughing Laughing Детето изкара страхотен резултат в НГПИ и изпълни мечтата си. Изобщо няма да подаваме (дори за спорта) в училищата към МОН. При нас не искат т.нар. отпускно - само оригинала на удостоверението за 7 клас и медицинския картон от 7 клас.
Пожелавам на всички да влязат, където най-много искат.
Амбър, бързо възстановяване!

# 204
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709
the motherman, до миналата година всичко беше на хартия. Не знам колко грешки са били допуснати при въвеждането на информацията в системата. Даже тези, които въвеждат данните, правят доста проверки и могат да коригират, докато в онлайн регистрацията се оказа, че няма такава опция.
Какво ги направихте тези хора, които се занимават с тази дейност? Те го вършат от години.
И с това заплащане ... та това ли е най-големият проблем?

# 205
  • Мнения: 68
И мисля, че очевидно, ама все пак да вметна за Вачето: отивайки с вече подредени желания към гнездото, родителите на практика вече са попълнили заявленията без да допуснат грешка. Затова в първия си пост по този въпрос казах, че е алогично да се ходи по гнездата. Родителят подрежда желанията без грешка и с този вече подреден списък отива при някой, който може да допусне грешка. Ми алогично си е. Ама, аре да не бълвам повече глупости Laughing Живи, здрави! Успех и най-вече късмет   Laughing

# 206
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Подадохме документи по стария изпитан начин - на хартия, писани на ръка, в училище-гнездо. приемам го за част от кандидатстването  Laughing
Нямаше никакви хора. Отне ни час и половина, за да впишем 20 желания в 6-7 училища.
Първото обаче ни е приоритет и с надежда чакаме класиранията.

Номерът на заявлението от системата беше със 7 еднакви цифри. Помислих, че е нещо сгрешено  Mr. Green

# 207
  • Русе
  • Мнения: 11 919
  
   подадохме и забравихме вече. Още сутринта на 16. Сега само събирам информация. Хем искам да го приемат по първо желание, хем ще се радвам и на второ и на трето, които той предпочита. Те при нас задните желания са по-малко вероятни от първите.
Амбър, бързо възстановяване!
Скрит текст:
Спряхме тренировките заради състоянието и се насочваме към плуване най-вероятно, като първо минава на психологическа обработка от клуба по плуване. То пък и времето е едно никакво сега.Тепърва започват разправиите с клуб и федерация.   Светльо се е отдал на филми и музика.

# 208
  • Мнения: 68
the motherman, до миналата година всичко беше на хартия. Не знам колко грешки са били допуснати при въвеждането на информацията в системата. Даже тези, които въвеждат данните, правят доста проверки и могат да коригират, докато в онлайн регистрацията се оказа, че няма такава опция.
Какво ги направихте тези хора, които се занимават с тази дейност? Те го вършат от години.
И с това заплащане ... та това ли е най-големият проблем?
Не. Не е проблем изобщо. Тука друго се коментира, ама ти си пиши! Не пречиш.

# 209
  • София
  • Мнения: 18 043
motherman, всяко ново нещо  смущава този или онзи. И е само позитив, че имаш право на избор. А и колкото и странно да ти е, има хора, които нямат компютър у дома, не са наясно  как се работи с плаформата и всичко  това ги прави несигурни... Тоест логично или не, има си нужда и от гнездата за подаване на заявления на хартиен носител. И силно се съмнявам някой да плаща на тези хора на брой обработени заявления. Ако беше така, трябваше да задълбаеш още в конспирацията... Тоест школите ( и не само) бутат подаващите към гнездата, ама  би трябвало да ги талсакат тогава  към тези, в които са техните колеги, иначе къде  ще е далаверата.. hahaha

Общи условия

Активация на акаунт