Приключено приятелство

  • 10 197
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 13
Неее, нямам в предвид да и се извиняваш. Просто можеш да я питаш каква е причината, за да не ти говори или пък да и обясниш какво се е случило. Пък ако не иска да говори отново с теб след опита ти за изясняване се замисли заслужава ли си да я наричаш "близка приятелка" и въобще каква приятелка ти е. Wink Wink

# 16
  • Мнения: 2 789
Проблемът е в това, че тя не знае, че сте най-добри приятелки.

# 17
  • Мнения: 32 085
Проблемът е в това, че тя не знае, че сте най-добри приятелки.
Joy Joy Joy
***

malina.n, как така не знаеш какво да кажеш? Тук знаеш, пък при нея не. Значи не сте приятелки. На приятели се казва всичко, а щом не знаеш...
Питаш я защо и ти се сърди?
Обясняваш и че си имала проблем онзи ден и затова не си се обадила. Толкова ли е трудно.
Абе общо взето детски истории.

# 18
  • Мнения: 488
А аз не разбирам как очакваш някой да се досети, че си имала проблеми и не ти р било до приказки. Аз чужди мисли не чета , на знам за другите , нито чакам някой да чете моите .

# 19
  • София
  • Мнения: 17 329
В случая тя нямаше откъде да знае какво ми се беше случило, но ако ми беше толкова добра приятелка, можеше да се досети, че вероятно има някаква основателна причина да я пренебрегна, защото не съм такъв човек, който ей така от нищото започва да игнорира и да не говори.

Ти шегуваш ли се  ooooh! ooooh! ooooh! Постъпила си кофти спрямо приятелката си, обаче тя е виновна, защото не ти е прочела мислите??
Представям си моята приятелка да знае, че ми предстои, да речем, изпит / лекарски преглед / дело / изследвания, изобщо нещо, което ми е важно, да ме види отдалече, само да ми махне и да се прибере. Ами много кофти ще ми стане, много. Най-вероятно това, което ще си помисля, е, че очевидно ми е приятелка само за маса, купон и иху-аху, а когато реално имам тежък момент и нужда от нея, предпочита да не се затормозява с грижите ми. Което всъщност и точно така е било в твоя случай де.
Та така, за мен си постъпила лошо, никак не приятелско и определено дължиш ако не извинение, то поне обяснение, защо си предпочела да се скатаеш в тежък момент. Щото за хахо-хихи приятели много.

# 20
  • Мнения: 5 577
В случая тя нямаше откъде да знае какво ми се беше случило, но ако ми беше толкова добра приятелка, можеше да се досети, че вероятно има някаква основателна причина да я пренебрегна, защото не съм такъв човек, който ей така от нищото започва да игнорира и да не говори.

Ти шегуваш ли се  ooooh! ooooh! ooooh! Постъпила си кофти спрямо приятелката си, обаче тя е виновна, защото не ти е прочела мислите??
Представям си моята приятелка да знае, че ми предстои, да речем, изпит / лекарски преглед / дело / изследвания, изобщо нещо, което ми е важно, да ме види отдалече, само да ми махне и да се прибере. Ами много кофти ще ми стане, много. Най-вероятно това, което ще си помисля, е, че очевидно ми е приятелка само за маса, купон и иху-аху, а когато реално имам тежък момент и нужда от нея, предпочита да не се затормозява с грижите ми. Което всъщност и точно така е било в твоя случай де.
Та така, за мен си постъпила лошо, никак не приятелско и определено дължиш ако не извинение, то поне обяснение, защо си предпочела да се скатаеш в тежък момент. Щото за хахо-хихи приятели много.

 Peace И аз съм на това мнение. Как така очакваш тя да ти чете мислите и да знае, че нещо ти се е случило? Според мен ти имаш по-голяма вина за създалата се ситуация.

# 21
  • Мнения: 6 918
Аз много мразя такива изпълнения, някой да чака да се сетя за нещо си, което той си мисли. Бившия ми мъж го правеше това постоянно и то и затова е бивш вече. Все нещо не се бях сетила и бях виновна, че не съм му прочела мислите.
Та ако за теб телепатията е условия за добро приятелство, а твоята приятелка не я владее наистина не мисля, че сте приятелки и има смисъл да продължавате да се правите на такива.

Иначе за мен е редно да й беше казала, че не се чувстваш добре и затова не можеш да разговаряш в момента. И сега най-логично ми се вижда просто да й обясниш какво се е случило и да изясните нещата.

# 22
  • Мнения: 1 383
+1

Каквото и да има трябва да се разговаря и изяснят нещата(особено пък във връзка с мъж,защото те са същества от друга планета образно казано).Трябва да има комуникация.Да не да се очаква,че другия е добре с интуицията, умее да чете мисли и има телепатични възможности....Защото примерно ти си ги усещала нещата и видиш ли трябвало и другия насреща да е като теб и той да се сещал...Ами не е така.

Ако имаш такива очаквания от хората около себе си рискуваш да си скапеш отношенията без причина bouquet...

# 23
  • Мнения: 2 498
Tи си тази,която си неглижирала приятелката във важен момент и за това тя е реагирала съответно и  ти е направила демонстрация.В този момент тя не е знаела,че имаш някакъв проблем.Напротив,очаквала е ти да проявиш внимания към нейния.Ако държиш на нея ,се изяснете в най-скоро време ,като започнеш с извинение. Може и тя да е на твоя акъл и да не приеме извиненията ти и до тук ще свършат отношенията  ви.Но поне ще знаеш,че си направила всичко възможно.

# 24
  • Мнения: 136
Днес я срещнах случайно на улицата и исках поне да я поздравя, но тя гледаше на другата страна и изобщо не се обърна към мен. Можеше да я извикам, но ме достраша, че няма да ме чуе и ще си продължи напред, без да се обърне към мен. Сега ме е страх даже да ида до тях или поне да й пиша, защото може да ми се скара, преди да съм се изказала...Sad

# 25
  • Мнения: 914
Абе ти да не си на 5 годинки, че те е страх, че ще ти се скара? Grinning А дори и да го направи, голяма работа....ще я изчакаш да свърши, обясняваш ѝ нещата и готово. Нали за това сте приятелки да се подкрепяте и разбирате. Добре, станало е някакво временно неразбирателство...колкото по-скоро се разреши, толкова по-добре.

# 26
  • София
  • Мнения: 24 839
Добре, но какво точно да й кажа? Ако започна да се извинявам, не означава ли, че признавам вина, каквато всъщност нямам? Възможно е да се чуди и тя какво става с мен, защото досега не сме изпадали в подобни ситуации. Приемам, че и двете не сме прави.

Не мисля, че и двете сте по равно не прави.
Ти си ѝ помахала, с което си демонстрирала, че я виждаш и поздравяваш.
Защо не си отишла да говориш по " нейния въпрос", би могло да я озадачи, но да се сърди до степен да те подмине като малка гара, хайде няма нужда!

Предполагам, че ако си завъртиш лентата назад в годините, ще откриеш, че е имало поне няколко сходни случаи, в които е минавало от теб, но не си го правила на въпрос, защото си приемала че това е приятелството.

В първия ти пост ми направиха впечатление фактите, които подкрепят мнението ми
- спряла е да те търси доста време преди случката
- разбрали сте се, че ще ти пише като има резултат, но не ти е писала.
- заема сърдита поза, без всъщност да сте се договаряли да се видите на другия ден и да говорите по проблема ѝ

За мен, тя просто е решила да те отсвири, а сега си е намерила предлога.

# 27
  • Мнения: 136
Преди не можехме да се видим освен ако не се уговорим, а сега, като сме скарани я засичам постоянно. На връщане пак я засякох и тя ми махна с ръка.Мислех си да й пиша, за да я питам защо се държи така, но се отказах.Не съм длъжна да гоня някой да му искам обяснение и да му се моля да ми бъде приятел. Wink

# 28
  • Мнения: 5 577
Как реши, че сте скарани? Тя се държи така, както и ти. Тя може да пусне абсолютно същата тема със същите аргументи. Пак казвам, според това, което разказваш, ти си стартирала с игнорирането, редно е ти да отидеш и да се изясниш.

# 29
  • Мнения: 136
Как реши, че сте скарани? Тя се държи така, както и ти. Тя може да пусне абсолютно същата тема със същите аргументи. Пак казвам, според това, което разказваш, ти си стартирала с игнорирането, редно е ти да отидеш и да се изясниш.

Реших, че сме скарани заради вчерашната случка, когато ме подмина, даже и не погледна към мен.Каза едно ,,здравейте'' и си седна на масата при нейната сестра.А пък днес ми маха... newsm78 Това ме озадачава в цялата ситуация...Защото ако не ми е сърдита и не сме скарани, а пък ме подминава, това говори още по-лошо за цялата ситуация. Peace

Общи условия

Активация на акаунт