КРУИЗИ /Тема 10/

  • 101 397
  • 755
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 276
Ех всички на круиз от Куба и аз искам, но скъпи самолетнин билети 🙁

# 151
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Ех всички на круиз от Куба и аз искам, но скъпи самолетнин билети 🙁
Съвсем скоро (и периодично) имаше промоция и цената беше под 300 Евро двупосочно (от Европа), та следи ги, ако имаш възможност да чакаш цена на билет, като изскочи, проверяваш круизите и така. Ние не се възползваме от ниската цена, защото няма как да чакам последен момент. Но, ако търсиш, намираш, особено ДО Варадеро има перфектни цени, поне 5 пъти за последните 6 месеца съм виждала цени в порядъка на 250 Евро, основно от Брюксел. От там до Хавана може да отиде човек с рейс. Следи ги(абонирана съм за fly4free), ще получаваш такива информации. И ще отидеш!

# 152
  • Мнения: 943
Ако спите във Венеция мога да кажа ние къде отседнахме и колата оставихме на техния паркинг безплатно
И защо не го кажете за всички тайна ли е?

# 153
  • Мнения: 943
Влизам само да ви кажа здрасти и отново чаоооо !!!

Преди малко пристигнахме от Венеция...А защо от Венеция, а не Пирея както беше първоначално ?
Както най-много обичам продължихме круиза с още 7 дни без да слизаме както следва...

1
Piraeus (Athens), Greece (15 Jul);
Mykonos, Greece (16 Jul);
Rhodes, Greece (17 Jul);
Chania, Crete (18 Jul);
Море
Sarande, Albania (20 Jul);
Море
Piraeus (Athens), Greece (22 Jul);
2
Piraeus (Athens), Greece (22 Jul);
Море
Argostoli (Kefallinia), Greece (24 Jul);
Море
Dubrovnik, Croatia (26 Jul);
Split, Croatia (27 Jul);
Venice, Italy (28 Jul );
(+1 Venice-disembark)

Имахме един ден бонус - нощувка на кораба във Венеция.
След това още две нощувки за кеф и днес полет обратно.
Круизът беше невероятен, затова и не ни се слизаше. Корабът беше фул, но имаше отказали се и се наместихме на изгодна цена.

Но в крайна сметка колата ни остана в Пирея и трябва да потеглим натам...Създаваме си умишлено подобни ситуации защото ни харесва.

Нямам възможност да отговоря както на лични, така и тук на въпросите ви, съжалявам.
Само ще кажа за последните тук...

Bled, можеш ли да ми кажеш относно визите за Куба - като си на круиз, който тръгва от Хавана, обикаля островите и се връща, 2 броя визи /туристически карти/ ли трябват. Това което пише като инфо в посолството е, че визата е с продължителност 30 дни /60, но със заверка/ и е еднократна. Това означава ли, че като напуснеш страната и отново влезеш, трябва още една. И още - нали отпадна вече изходната такса? Планираме круиз до Куба за декември...тези Кариби много ни харесаха след дългия круиз от Доменикнската република до Европа /през Гваделупа, Мартиника, Антигуа, Санта Лучия и Барбадос/...и сега все натам гледаме

Да, трябват две турист карти. Но това не е проблем...
Ако сте със самолети взимате и втората от летище.
Ако сте с круиз от кораба. Дори някои компании ги оставят в каютите преди слизане.

Здравейте!През септември ми предстои круиз от Венеция.Букнахме и паркинг за колата на круизния терминал.Знае ли някой колко далеч е от самото качване на кораба,защото знаете ,че багажа е голям ,а и пътуваме с децата и да се организираме от рано.Качвали сме се от Гунуа ,но там ни взеха колата направо преде мястото за качване на кораба, и после там ни я докараха.Ако някой е правил това във Венеция,моля да пише.Благодаря!Въщност ако някой ще пътува на този круиз -2-9 септември- Анкона,дубровник ,Миконос ,Санторинии т.н ще се радвам да сподели.Пътуваме в 2 деца на 13 и 10 години

Правим това многократно и съм писала често.
Ако сте резервирали правилния паркинг вътре в терминала ще е до кораба.
Не нужна резервация места винаги се намират когато сме паркирали вътре. И възможност за избиране на място.

Здравейте, отпадна ми едно пътуване и сега в последния момент се сетих, че искам круиз.
Периода е от началото на септември до 15 макс (детето тръгва на училище, но да кажем че ден-два мога да му спестя).
Искаше ми се Гръцките острови, но цената тръгва от 800евро нагоре, според мен не си заслужава.
Средиземноморските са ок, но пък аз вече съм била във всички градове по стандратните маршрути.
Карибите и Куба конкретно са ми екстра, но самолетните билети са безумно скъпи вече...

 Моля препоръчайте нещо  Hug

Има добри цени в момента за вашите дати около Канарите на топло. Провери Аида.
Също и гръцки острови, но не от Гърция.

Харесала съм си круиз с Costa NeoClasica - Малдиви, Шри Ланка и Индия през февруари. Някой има ли информация впечатления от кораба? от маршрута?

Корабът беше реновиран преди две години, но е от старите.
Круизът е прекрасен, но за него друг път.

В момента има изгодни оферти отново, гледах ги по време на пътуването. Потърсете. Нямам възможност да ги пускам.

Най евтин е паркинг до летището Флу 4 евро на ден и пакет за круизи
Била съм на Нео класика преди ремонта и не ми харесва
Пак да питам някой ще се качва ли Оазис на Роял?

# 154
  • Мнения: 40
Може ли координати на този паркинг до летището за 4 евро ? 

# 155
  • Мнения: 943
Може ли координати на този паркинг до летището за 4 евро ? 
Може пишеш в чичо гугъл Fly parking venezia и готово
Най отпред на тема Венеция също пише безброй възможности

# 156
  • Мнения: 40
Може ли координати на този паркинг до летището за 4 евро ? 
Може пишеш в чичо гугъл Fly parking venezia и готово
Най отпред на тема Венеция също пише безброй възможности
Благодаря много. Открих го.

# 157
  • Мнения: 943
Може ли координати на този паркинг до летището за 4 евро ? 
Може пишеш в чичо гугъл Fly parking venezia и готово
Най отпред на тема Венеция също пише безброй възможности
Благодаря много. Открих го.
В момента е на промоция

# 158
  • Пловдив
  • Мнения: 162
ПРОМОЦИЯ: 12 нощувки за 319 евро, трансантлантически круиз от Марсилия през Малага, Тенерифе, Барбадос и спира в Мартиник.

http://www.costacroisieres.fr/fr/details_croisiere/201712-XXX_PA … PA12171208.html#1

# 159
  • Мнения: 5 267
Търсех нещо в Гугъл и ми попадна (за пореден път) от форума най-много информация.
Страхотна тема Hug

Имам конкретен въпрос за Harmony of The Seas.
В блогове и форуми се коментират предимно курсовете декември - февруари. Дните, които предлагат през зимата, не отговарят на училищната ваканция на децата и само лятото евентуално бихме плавали. Обаче не е ли опасно в района на круз точно в този период?

Скрит текст:
Юли и Август правят следните курсове:
St. Maarten - San Juan, Puerto Rico - Labadee, Haiti
Labadee, Haiti - Falmouth, Jamaika -Cozumel, Mexiko
Nassau, Bahamas - Charlotte Amalie, St. Thomas - Philipsburg, St. Maarten

# 160
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Лилу, защо не провериш по сайтове за времето какво е в различните сезони на съответните места, така ще имаш най - достоверна информация. Иначе, лично мнение, никой не прави круиз, където и когато е опасно, точно напротив. Не бих имала колебания за опасност, по-скоро ако е извън сезон е възможно да не е толкова приятно времето, но иначе надали има място за притеснение. И, понеже мъж ми е влюбен в Хармони, откакто сме слезли от него все за него мисли, та го следи къде е по пристанищата непрекъснато. Ще го питам сега лятото дали е видял нещо подозрително. Онзи ден каза, че пак са събрали трите сестри от Оазис клас на едно пристанище, явно го правят периодично. Та, дано намериш информация, но не мисля, че би било опасно, не са луди, индустрия и кораб за милиарди и да ги закопаят с лека ръка. Няма как просто. И, завиждам ти за Хармони, прекрасна е!

# 161
  • Мнения: 5 267
Люба, благодаря! Единствено ме притеснява сезонът на ураганите; тръгват от Флорида. Въпреки че една позната е била веднъж с Роял през февруари и е имало силна буря, даже са се върнали. Благодаря предварително за информацията от мъжа ти, не се сещам кого да питам за летен круз в този район. Hug

Скрит текст:
Моят мъж не иска на кораб - всеки път ме разубеждава, но, откакто гледахме филм за Хармони миналата година, като че ли се понави.. малко. Ние сме на море в Испания в момента и видяхме онзи ден на пристанището Картагена кораба на Tui; децата пак повдигнаха въпроса и аз мисля да ковем желязото, докато е горещо Simple Smile

# 162
  • Мнения: 3 576
Аз имам малка промяна в плана и сега търся Карибски круиз, който да е с организирани полети от Европа.
Просто са безумно скъпи и сложни полетите до там, самия полет ми струва повече от круиза...

Дали знаете някоя агенция да го предлага?



# 163
  • Мнения: 266
Аз имам малка промяна в плана и сега търся Карибски круиз, който да е с организирани полети от Европа.
Просто са безумно скъпи и сложни полетите до там, самия полет ми струва повече от круиза...

Дали знаете някоя агенция да го предлага?




Разбира се, официалните представители на MSC и Costa предлагат с организирани полети от БГ и дори техен представител, но е може би малко по-скъпо. Обикновено излиза около 2000 Е на човек и е комбинирано с няколко дни престой в хотел, но не знам дали е редно да цитирам имена на фирми. Ние бяхме с такъв, организиран и сме много доволни.

# 164
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Аз имам малка промяна в плана и сега търся Карибски круиз, който да е с организирани полети от Европа.
Просто са безумно скъпи и сложни полетите до там, самия полет ми струва повече от круиза...

Дали знаете някоя агенция да го предлага?




Cruisenation имат с полети от ЮК, следи ги.
От българските "пакети" с полети съм виждала на инфокруизес, обаче са мнооогооо скъпи, не препоръчвам.
Пулмантур имат с полет от Испания, круизите до Кариби  с включени полети и напитки са 1000 Евро на човек (ПОЛЕТ обикновено от Мадрид) . Може да видиш при тях, в България на същата цена ги продават и блу сийс.
Немските туроператори-има ги на първа страница,  предлагат също често с полети от Германия. При тях се намират доста добри цени.

Общи условия

Активация на акаунт