Не знам какво да правя вече...

  • 27 755
  • 139
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 37
Не одобрявам това, че толкова хора тука ми казват да прекратя връзката си с човека, който най-много обичам и сме заедно от почти 8 години...Най-лесно е да кажеш на някой - Заебавай, има и други мъже..!
Аз искам да си оправим отношенията и да сме си заедно, вече ако не се получи....
Той ще дойде при мен чак след 10 дена и направо вече не издържам. Искам да му кажа толкова неща, а по телефона не става.... като му кажа нещо мило, той се държи дистанцирано....не искам аз 10 дена да чакам и да се надявам, че като дойде при мен всичко ще бъде наред и нещата между нас ще тръгнат по мед и масло и че всичко ще се оправи, а вместо това като дойде да ми каже, че иска да прекратим....Това ще бъде разрушително за мен и цялото ми лято ще се провали. Искам още утре ако може да говорим на дълго и  широко за нещата...но знам че по телефона не се получава...А и той в момента е на работна вълна, не че това е някакъв проблем за разговор, но все пак аз се измъчвам и не мога да живея пълноценно живота си и само мисля и обмислям какво ще стане като дойде, вместо да се радвам на живота. Какво ще ме посъветвате, да го натискам ли по телефона да говорим или да устискам и като дойде направо? Проблема е , че повече не мога така. Не искам да има неизказани и неясни неща...

# 46
  • Мнения: 488
И на мен много неща не ми харесват , но това не ги променя . Само с искане от единия не става , за връзка трябват двама . Не се изяснявахме по телефона .

# 47
  • Мнения: 4 577
Според мен е по-добре да изчакаш да се видите. Това не е разговор за телефон. Но през тези дни много добре помисли и се опитай сама да си отговориш какво искаш от бъдещето. Искаш ли да имаш децами горе-долу кога, ако продължаваш със същата кариера и начин на живот, как си представяш да ги гледаш, да пътувате всички заедно и да ползвате детегледачки, да разчиташ на баби в България, да уседнеш? Ако приятелят ти иска да продължи с новата си професия и да не пътува с теб, това ще бъде ли ОК за теб? Какво би искала ти в този случай? Нормално е след седем години връзка и на около 30 да си задавате тези въпроси и да им отговаряте. Доколкото виждам, от споделенето той има отговори, но не и ти. Това са фундаментални неща за една връзка и само "обичаме се" и "то никой не знае какво ще се случи утре" не са достатъчни, за да продължите заедно. Мисля, че приятрлят ти очаква отговор точно на такива въпроси и ако ти ги нямаш, може да не му се рискува да продължи с теб.

# 48
  • Мнения: 37
И на мен много неща не ми харесват , но това не ги променя . Само с искане от единия не става , за връзка трябват двама . Не се изяснявахме по телефона .

Ами ще се постараеш да ги промениш, каквото зависи от теб! Wink

# 49
  • Мнения: 37
Според мен е по-добре да изчакаш да се видите. Това не е разговор за телефон. Но през тези дни много добре помисли и се опитай сама да си отговориш какво искаш от бъдещето. Искаш ли да имаш децами горе-долу кога, ако продължаваш със същата кариера и начин на живот, как си представяш да ги гледаш, да пътувате всички заедно и да ползвате детегледачки, да разчиташ на баби в България, да уседнеш? Ако приятелят ти иска да продължи с новата си професия и да не пътува с теб, това ще бъде ли ОК за теб? Какво би искала ти в този случай? Нормално е след седем години връзка и на около 30 да си задавате тези въпроси и да им отговаряте. Доколкото виждам, от споделенето той има отговори, но не и ти. Това са фундаментални неща за една връзка и само "обичаме се" и "то никой не знае какво ще се случи утре" не са достатъчни, за да продължите заедно. Мисля, че приятрлят ти очаква отговор точно на такива въпроси и ако ти ги нямаш, може да не му се рискува да продължи с теб.


Да, най-добре лично. По телефона също сме говорили по темата, той не ми казва, че не иска да е с мен, просто се колебае, заради различията, които настанаха и за които ви обясних. Но смятам, че като си поговорим кой какво иска от живота и какви са ни целите те се уточним вече.

# 50
  • Мнения: 482
Добре, четири страници вече, а никой не отбеляза това,което на мен ми боде очите. Авторката иска да продължат заедно по стария начин. Да попътуват още няколко години. Е, колко години имаш предвид?Точно? Авторката не е навита да ходи в чужбина сама, мъжът в ролята си на музикален партньор и липсва основно. Ясно е, че миналото няма да се върне, ясно е, че авторката успешно не желае да види това. Момиче, не ти казваме да се разделяте. Просто приеми, че оттук нататък ще е различно, и ти трябва да избереш - музиката или Него. И това е. А за дрехите - не се оплаквай никому, а просто си купи други, които да са ти по мярка.

Последна редакция: нд, 02 юли 2017, 17:51 от Зелена салата

# 51
  • София
  • Мнения: 24 839
Не одобрявам това, че толкова хора тука ми казват да прекратя връзката си с човека, който най-много обичам и сме заедно от почти 8 години...Най-лесно е да кажеш на някой - Заебавай, има и други мъже..!
Аз искам да си оправим отношенията и да сме си заедно, вече ако не се получи....
...........................
 Какво ще ме посъветвате, да го натискам ли по телефона да говорим или да устискам и като дойде направо? Проблема е , че повече не мога така. Не искам да има неизказани и неясни неща...

Каквото и да те посъветваме, ти ще направиш каквотоискаш, защото не си готова да приемеш истината, че каквото било- било.
Аз бих ти казала да го подпукаш по телефона- така ще го принудиш да ти каже истината в подробности и да приключите, вместо да удължаваш агонията.

# 52
  • Мнения: 488
Ами ще се постараеш да ги промениш, каквото зависи от теб! Wink
Както казах за връзка трябват двама и другия не може да го промениш . Като ти чета постовете ти и себе си не си се засилила да променяш. Само с мрънкане искам няма да стане. Разбирам , че не ти харесва това което , пишат момичетата , но някой неща не можем да променим , най- добре да ги приемем и да продължим напред.
И аз си мислех , че най -важното е че го обичам и докато е така ще намерим начин да продължим , че компромисите си заслужават защото го обичам . Е грешка , само с едното обичане понякога не става. Трябва най-малкото да се уважавате и да подкрепяте изборите си, не да притискате другия да се промени.

# 53
  • Мнения: 37
Ами ще се постараеш да ги промениш, каквото зависи от теб! Wink
Както казах за връзка трябват двама и другия не може да го промениш . Като ти чета постовете ти и себе си не си се засилила да променяш. Само с мрънкане искам няма да стане. Разбирам , че не ти харесва това което , пишат момичетата , но някой неща не можем да променим , най- добре да ги приемем и да продължим напред.
И аз си мислех , че най -важното е че го обичам и докато е така ще намерим начин да продължим , че компромисите си заслужават защото го обичам . Е грешка , само с едното обичане понякога не става. Трябва най-малкото да се уважавате и да подкрепяте изборите си, не да притискате другия да се промени.


Аз вече се примирих с различията и подкрепям избора му към другата професия, смятам че и той ще подкрепи моя избор. Цаката от тук нататък е да се съчетаем и паснем отново. Трудно е, но не невъзможно!
Благодаря!!!

# 54
  • Мнения: 832
the_priness
Според мен,ако искаш да си с този човек ще трябва да спреш с пътуванията. Такава връзка  - ти в чужбина по участия,той тук-трудно ще стане и той го вижда. Според мен той вече поуляга и му се ще стабилна работа и стабилен живот,може би и семейство като почне да изкарва повече пари. Но също иска и жената до него да изкарва прилично, а не той да я издържа, а тя да ходи тук таме по участия. Прецени кое е по-важно за теб - да продължиш с музиката или да продължиш с този човек, явно е ,че двете неща няма как да се съчетаят. Не случайно има поговорка ,, музикант къща не храни,,. Много са недооценени музикантите в Бг., хубаво е направил,че се е преориентирал, музиката може да си я остави като хоби, но с доходи само от нея трудно ще гледа семейство. По нагоре са ти дали хубав съвет,може да пробваш,като учител по музика - ще имаш сигурни доходи, а не пречи от време на време да свириш някъде - като допълнителен доход. Peace

# 55
  • София
  • Мнения: 24 839
По нагоре са ти дали хубав съвет,може да пробваш,като учител по музика - ще имаш сигурни доходи, а не пречи от време на време да свириш някъде - като допълнителен доход. Peace

Да свириш от дете, да се осъвършенстваш години наред и да клекнеш като учителка по музика, значи наистина да оставиш всичко зад гърба си и да започнеш отново.
Само че, учителката има нисък доход, а дали юнакът ще е съгласен?
Щото, отвреме навреме да свири някъде, няма кой да я наеме.
От друга страна- тя е професионалист, отдал много на професията си, а той е просто аматьор- лъбопитко и не може да разбере нейната дилема.
Основното, обаче е че не я обича достатъчно, за да иска семейство с нея.
Дадох примера с Найо Тицин и Пендачанска, които над 20 години са женени и имат 2 деца, а тя непрекъснато кръстосва света........

# 56
  • Мнения: 832
По нагоре са ти дали хубав съвет,може да пробваш,като учител по музика - ще имаш сигурни доходи, а не пречи от време на време да свириш някъде - като допълнителен доход. Peace

Да свириш от дете, да се осъвършенстваш години наред и да клекнеш като учителка по музика, значи наистина да оставиш всичко зад гърба си и да започнеш отново.
Само че, учителката има нисък доход, а дали юнакът ще е съгласен?
Щото, отвреме навреме да свири някъде, няма кой да я наеме.
От друга страна- тя е професионалист, отдал много на професията си, а той е просто аматьор- лъбопитко и не може да разбере нейната дилема.
Основното, обаче е че не я обича достатъчно, за да иска семейство с нея.
Дадох примера с Найо Тицин и Пендачанска, които над 20 години са женени и имат 2 деца, а тя непрекъснато кръстосва света........
В днешно време ми прави  голямо впечатление как много мъже си правят сметката какво работи жената до тях, имах колега даже,който си търсеше жена с по-висок доход от неговия - е намери си и се ожени за нея.. Явно и момчето си е направило сметката, авторката да си прецени,тя си знае колко я обича. Аз лично бих оставила музиката не защото той така е поискал, а заради ,,чергарския живот,, и ниското заплащане в бг. Имам приятели музиканти,които отдавна не са музиканти, поради тази причина, а свирят само от време на време като страничен доход. И да учител е ниско платено, но пък каква друга възможност за сигурен доход има авторката, освен ако не е някой виртуоз и се скъсват да я канят по участия...

# 57
  • Мнения: 37
По нагоре са ти дали хубав съвет,може да пробваш,като учител по музика - ще имаш сигурни доходи, а не пречи от време на време да свириш някъде - като допълнителен доход. Peace

Да свириш от дете, да се осъвършенстваш години наред и да клекнеш като учителка по музика, значи наистина да оставиш всичко зад гърба си и да започнеш отново.
Само че, учителката има нисък доход, а дали юнакът ще е съгласен?
Щото, отвреме навреме да свири някъде, няма кой да я наеме.
От друга страна- тя е професионалист, отдал много на професията си, а той е просто аматьор- лъбопитко и не може да разбере нейната дилема.
Основното, обаче е че не я обича достатъчно, за да иска семейство с нея.
Дадох примера с Найо Тицин и Пендачанска, които над 20 години са женени и имат 2 деца, а тя непрекъснато кръстосва света........

Той определено не е аматъор - любопитко.... не знам от къде го измисли това?????

# 58
  • Мнения: 1
.

Последна редакция: пн, 03 юли 2017, 02:52 от djesi77

# 59
  • Мнения: 21 511
Авторке, ами аз само първия пост прочетох и не разбрах ти какво точно искаш. Не си доволна от несигурността на професията ти, явно не си от най -известните и печеливши музиканти, нямаш перспектива особена, а същевременно не си доволна, че приятелят ти е намерил такава. Защо така?
Ако искаш да си с него изградете си общ живот, явно времето на чергарския живот е свършило.

Общи условия

Активация на акаунт