Не знам какво да правя вече...

  • 27 757
  • 139
  •   1
Отговори
# 120
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Трябва да избере партньор, с когото гледат в една посока. Каква точно е професията няма отношение, когато двама души виждат животите си по различен начин, или един от двамата да направи голям компромис със себе си.
Артист къща храни и деца, и семейство има.
Аз никога не бих направила компромис от подобно естество със себе си. Мъжете не са и няма да се свършат.

# 121
  • София
  • Мнения: 24 839

Артист къща храни и деца, и семейство има.
Аз никога не бих направила компромис от подобно естество със себе си. Мъжете не са и няма да се свършат.


Нека не се заблуждаваме- да пееш по кръчмите не е кой знае колко артистично и най- важното- нито перспектива има, нито грам сигурност.
Първо, не те назначават, което значи че майчинството си поемаш ти, както и осигуровките, а като те няма с месеци, а като мъжът ти е на работа, наемаш гледачка, на която детето казва " мама".

И като чукнеш 40 съвсем няма кой да те наеме, но пък мъжът ти вече е намерил жена, която да заспива до него.

# 122
  • Мнения: 18 619
Аз ако музиката ми е най-важна също не бих направила компромис. Но и ще търся човек, който си ме приема с все пътувания и отсъствия.

# 123
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Аз ако музиката ми е най-важна също не бих направила компромис. Но и ще търся човек, който си ме приема с все пътувания и отсъствия.
Нали това казвам. Не професията 'и е проблем, а явно неподходящия избор на партньор. За да продължи да прави, това което обича и иска на нея 'и трябва подкрепящ, уважаващ и обичащ я мъж. Този по всичко личи не е такъв.
А кой как вижда дадена професия и предполагаемите според него прогнози са от абсолютно никакво значение, след като тя ще си живее живота.

# 124
  • Мнения: 29 516

Артист къща храни и деца, и семейство има.
Аз никога не бих направила компромис от подобно естество със себе си. Мъжете не са и няма да се свършат.


Нека не се заблуждаваме- да пееш по кръчмите не е кой знае колко артистично и най- важното- нито перспектива има, нито грам сигурност.
Първо, не те назначават, което значи че майчинството си поемаш ти, както и осигуровките, а като те няма с месеци, а като мъжът ти е на работа, наемаш гледачка, на която детето казва " мама".

И като чукнеш 40 съвсем няма кой да те наеме, но пък мъжът ти вече е намерил жена, която да заспива до него.

То, щото работата като продавачка е супер сигурна.

Жената е учила, има образование, стаж и желание за музика, някой си ще я спира?!? И защо? Понеже той не си представял живота така....

Съветът ми все още  е да поговорят двамата и да вземат решения за бъдещето. Ако не постигнат консенсус, просто не са един за друг. Дори и да се закрепят отношенията им, ще дойде момент, в който тя ще съжалява за избора си и ще го обвинява за живота си. Thinking

# 125
  • Мнения: 25 672
Аз пак да попитам, свършиха ли се кръчмите в София, та се налага да се пътува насам-натам?
Чергарският живот е до време, никак не се връзва със семейство и деца, особено ако става въпрос за майката.

# 126
  • София
  • Мнения: 24 839
Аз пак да попитам, свършиха ли се кръчмите в София, та се налага да се пътува насам-натам?
Чергарският живот е до време, никак не се връзва със семейство и деца, особено ако става въпрос за майката.

В София конкуренцията е голяма- известни певци също пеят по кръчмите, затова авторката може да се класира само някъде по курортите- не са много хората, готови да се забият месеци в хотелска стая без близки, без да могат дори да се наспят на спокойствие.
На това издържат до някое време млади и свободни момичета и момчета.

# 127
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Не разбирам защо се напъвате да омаловажите професията 'и? Да предпорагате що за ниво има и т.н.? Страшна простотия, защото да е продавачка или да загърби живота си и това, което обича до тук е много гот. Вижда се от постовете на авторката, че коквото и да е на нея 'и харесва и желае. Удовлетворява и я дърпа все натам.
Но не професията е проблем в ситуацията 'и. Тя трябва да избере и да направи този компромис и да живее след това с избора си.
Аз като артист не бих се отказала от работата си, заради неподкрепящ и неуважаващ партньор. Просто не бих, защото това нито е до време, нито те ограничава в една линия и посока, докато си жив. Няма пенсиониране там. Изобщо не ми пука кой и как оценява това, което правя и обичам,  особено след като си изкарвам парите с това, независимо от начина по който го правя. Дали с портрети на улицата, поръчки, репродукции, изложби, конкурси и т.н., защото може всичко, ако успяваш да си намираш работа.
По всичко изглежда, че авторката успява да си намира ангажименти и това я удовлетворява, а това е най-важното. Това което не е намерила е нейния човек.

# 128
  • София
  • Мнения: 24 839
Никой не омаловажава професията ѝ, просто имам достатъчно близък поглед върху нещата и пиша самата истина.
Ти можеш да си рисуваш колкото искаш, но можеш да и да си погледнеш детето и мъжа, ако си решила да ги имаш.

Спецификата на нейната професия не го позволява, освен ако не е някъде на постоянна работа.
И което е най- важно за нея, а не за твоята специалност- никой не се е засилил да наема възрастни жени да свирят и пеят в кръчмата, при наличието на млади и издържливи..........

# 129
  • Мнения: 18 619
Момичето обаче още нито се е оженило, нито е родило. Да прави каквото си иска, просто малко да го премисли.

# 130
  • Мнения: 1 756
Аз също съм за това човек да следва сърцето си, но авторката малко я вее вятър на бял кон. Момчето се е преориентирало, разделили са се, после са премислили какво значат един за друг и са се събрали отново. Ако тя сега тръгне, този човек повече няма да я приеме и чака да реши какво точно и кога го иска. Ако иска магистратура, да се задържи на тази или друга по-поносима за нея работа докато завърши. Но доколкото разбирам меракът е не да се развива в тази област, а конкретно да обикаля по кръчмите. А това с или без младежа ще е до време. И после пак ще си в тази начална позиция, но ще ти е по-трудно. И според мен е хубаво да понаучиш език и да имаш компютърна грамотност между всички дейности, защото в това е бъдещето дори и в твоята професия.

# 131
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Ами не е така Абсурт. Леля ми е музикант - преподавател с академична степен в академя по изкуства, прави концерти, приема и частни ангажименти и още куп неща. Пътува цял живот и продължава да пътува, 50+ годишна.
Що се отнася до мен, моите успехи са свързани именно с чужбина, а едва сега правя стъпки на наша почва, именно заради детето - правя своя опит, но...
Мъж т ми обаче пътува и остана само, когато родих. За мен ако не е достатъчно във финансов аспект ще си взема детето, там където мога да си намеря и имам работа. Предвид времето и света, в които живеем да се ограничаваме до продавачка в магазина, за да сме си в квартала и да бършем задниците на мъжа и детето, айде няма нужда.

# 132
  • Мнения: 30 802
Аз само ще кажа, че магистратурите за учителстване няма да те направят учител, но пък ще си платиш входната такса за една област, в която и без магистратура ще успееш. Много мразя credentialism...

# 133
  • Мнения: 1 756
Аз само ще кажа, че магистратурите за учителстване няма да те направят учител, но пък ще си платиш входната такса за една област, в която и без магистратура ще успееш. Много мразя credentialism...
Какво значи последната дума?

# 134
  • Мнения: 30 802
Това е да учиш не толкова за знания, а да имаш тапия, за да пробиеш в някой заварден сектор. Откакто образованието се е превърнало в индустрия, си го вардят с пре-сложни и дълги обучения, които в повечето случаи не са чак толкова нужни, но си правят даскалска мафия, за да скрият, че всъщност работата е проста и иска мерак и здрав разум. Пък и как иначе да направиш свирка от не-ставащо дърво, щото в учителската професия влизат доста треторазредни студенти и трябва с нещо да ги направиш незаменими, защо не с все повече обучения.

Общи условия

Активация на акаунт