Магията на изтока - тема 50

  • 36 976
  • 732
  •   1
Отговори
# 675
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 588
Оо, Шошулчо, ти говориш за Kuu Neru Futari Sumu Futari, а аз помислих, че е нов сериал.
Това е един от японските сериали претенденти за най-дългогодишно превеждане на английски. Започнат е от 2015 г., а го излъчиха през пролетта на 2014 г.
Има 6 преведени от общо 8 епизода. Да, права си - финалните два епизода някъде 2018-2019.
Тази преводачка е много несериозна. Дано няма някакви здравословни причини, или нещо друго, но наистина доста хора чакат за превода, а дори не ъпдейтва и с инфо. Никой друг също не се наема да завърши двата последни епизода, за съжаление.
И аз го чакам този сериал от години.
Преди години така беше с Tumbling. Няколко години чакахме за последните два епизода на английски, но все пак ги преведоха преди три-четири години.
Има надежда.

Да ви представя трейлъра на един нов японски филм с Такеру Сато, който тръгва по кината на 16 декември.

The 8-Year Engagement е заглавието.
Историята накратко - Той и Тя на по 20-ет години. Обичат се и се сгодяват, но Тя претърпява инцидент и изпада в кома в продължение на осем години, а Той е всеки ден до нея и не се отказва.
Когато най-после Тя се събужда... няма спомени за Той...
Филмът е по истински случай, описан в книга.


# 676
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 588
Доживяхме да ги видим като истинска шарена кпоп бой-група, дори и 4 години след дебюта им.
Ти да видиш..., макар че хамериканското досега им носеше успех.
Парчето не е лошо, приятно е и наистина се радвам, че най-после заприличаха на истинска кпоп група, а и все пак ДНК-то им е корейско (ако мога да се заиграя със заглавието на парчето, хехе).
Няма чалга звучене, като в Blood, Sweat and Tears, слава богу.
Ще се слуша.



Има дата вече за спешъла на Border 2 - Shokuzai - 22 октомври, неделя.
Shokuzai означава изкупление, покаяние. Логично, след финала на сериала сега ще видим какво ще направи героят на Шун Огури.





# 677
  • BG
  • Мнения: 4 459
Аз пък загледах един 100-сериен филм -Nameless Woman ,с нормалните подлости, предателства, убийства, изнудвания и т.н.На 4-та серия съм едва и се ядосвам, как ще ги докарам до 100, не знам.И ако забавят и превода, не знам кога и дали ще успея да го изгледам.
И аа го започнах вчера, първите два еп. ми бяха голяма плетеница, докато дадат от миналото кой кой е, какво е направил и какъв се пада на другия, даже още имам някои недоизяснени неща: например този, който беше заточен в САЩ и се върна каза, че  е истинския наследник на компанията, обаче "брат" му, който явно е бил съпруг на сестра му??? как е получил всичко? Този, за който ще се жени главната явно е , просто приятелско семейство със сестра им на бащата, защото мисля, че живеят у тях???... и друго ще се сетя после Thinking Мисля да го продължа, на руски е до 23 еп. надявам се на англ да е изцяло преведен, че напоследък съм голям кърък с непреведени сериали.
шоши, то ти си за похвала, ясно е Hug ама аз съм за порицание, че съм позарязала новостите около момчетата, но ако имаше нещо сензационно, Рос щеше да каже.

Има ли го качено изпълнението на Infinite от Х Фактор, че  чак довечера ще го гледам набързо с превърртане, само което заслужава, но съм нетърпелива да го чуя.
бях се зарекла кор да не гледам повече, но ето че не трябва да казва човек "никога повече" Laughing

# 678
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 588
Ето, гост, но си запуши ушите. Момчето пя фалшиво, но иначе танцуват с приятелчетата му.



А ето и оригинала.

# 679
  • Мнения: 6 889
Ужас Rolling Eyes. Сори, ама и танците не ме впечатлиха, а за пеенето дори и няма да споменавам.

Днес започва Temperature of Love.

Превю

# 680
  • The point of no return
  • Мнения: 823
Та, както много пъти съм го казвала, дори и да прочетеш различни мнения, най-добре е сам да пробваш някой и друг епизод и да прецениш дали ти харесва или не. Различни вкусове имаме. Влияем се не само от тях, но понякога и самото ни настроение може да е причина нещо да ни хареса или пък да не ни допадне в момента Peace.
Hug bouquet  Grinning Напълно съм съгласна с теб!

Иначе подхванах My golden Life - не е зле, да видим как ще върви нататък.

# 681
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 588
Айгууу, айгууууу...

Скрит текст:
Хонг Джонг Хьон е ЖИВ!!!! Хаха, айгуууу, тия корейци ми скриха топката, а аз го писах мъртъв с един удар.
Ако го оставят жив и на самия финал - ще почерпя. Joy
Ранен, но все още жив. Ще живне, остана само и голямата бяла птица от Со Ньо Ши Де да му признае, че го обича.

Пу, пу, много съм доволна.
Гледам... Да видим какво ще стане малко преди финала утре.

# 682
  • BG
  • Мнения: 4 459
Мерси за видеото, Рос bouquet Оригинала е ясен, колко съм го слушала само, но момчето наистина е зле, освен че мяза на циганче, вокално не става, танцувално- не показа кой знае колко, другите две момчета повече танцуваха, но това, което ме подразни е пренебрежителното отношение на четиримцата като чуха, че ще пее корейско.

# 683
  • Мнения: 6 889
Рос, разсмя ме Laughing  Hug.
Скрит текст:
Личи, че не си гледала много исторически корейски сериали. Там какви по-умрели се оказват живи, ти тук за едно порязване с меч си се хванала hahaha.


Roya, зареди се с търпение за My golden Life. Няма начин да не зациклят по някое време. Обикновено става някъде след средата и започва да доскучава. Но като се гледат текущо по 2 епизода на седмица се преглъща по-лесно и успяваш да го добуташ до края, когато пак се засилват финално Wink.

# 684
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 588
Хаха, нали? Дам, само три корейски исторически сериала съм гледала, този е третия. Първия беше навремето Sungkyunkwan Scandal (там гледах само заради Дивото и Катеричката), вторият беше Scarlet Heart Ryeo и сега The King Loves.
А да знаеш колко исторически сериала съм започвала? Стигах обаче само до първи епизод и гледане на някои откъси. Нищо повече. Но знаеш какво мисля като цяло за корейците....

Изгледах до край двата епизода на The King Loves



Скрит текст:
Сега пък голямата бяла Со Ньо Ши Де-птица ще мре. Абе, стана едно мазало там - финално, чисто по корейски мелодраматично.
ХДХ хукна да я спасява.

Прехвърлих сега през телефона и първи епизод на Temperature of Love.

За Со Хьон Джин не е никак добре, че отново героинята й си попийва и една "весела" със същите изцепки, както си я знаем от Another Oh Hae Young.
Все едно е излязла от сериала с Ерик и се е пъхнала сега редом до Янг Се Джонг и Ким Дже Ук. Ама милиметър не е мръднала. В Romantic Doctor, Teacher Kim беше по-добре, но явно тук ще я гледаме отново в до болка познатата светлина.
Не мога и да ги приема като двойка с Янг Се Джонг, все ги виждам и си ги представям като нуна и донсенг от Romantic Doctor, Teacher Kim. Някак не ми върви да има любов между тях.
За сметка на това Ким Дже Ук е прекрасен. Ммм, един костюмиран, един изтънчен, ядящ с вилица, обичащ западната кухня. Ммм, бонбон. Тук ще гледаме доста манджи, за радост не корейска кухня, а западна и многооо ядене с вилица, много, а не с клечки.
Ще видим едни малко по-изтънчени (уж) корейци. А дано.

Да кажа и за целия албум на BTS - Love Yourself - Her.
Добър, но това е практика при тях - винаги освен главното парче и с добри парчета в албума. Евала им правя.
MIC Drop обаче за мен е най-силното парче този път и е точно в техен стил. Дори е трябвало да бъде главно за албума. Многооо добър рап от Джи и Шуга, и страхотен ритъм.

# 685
  • MJF
  • Мнения: 8 654
нощен гост,  bowuu = доволна от похвалата.  Simple Smile

Брей каква изненада. Добре че чета внимателно. Докато чакам на големия екран Kim Jae-Wook, той взел че цъфнал  на малкия екран. И сега какво?! Дали е в "гледам" е въпроса  Thinking.

MPD: Animal Unit изгледан.

Вярно че хумора не бе изцяло по мой вкус. На моменти гледах точно както любимката ми Уски гледаше недоумяващо когато Ацуро и веселия полицай във всяка серия уж пускаха някакви лафове  Mr. Green  hahaha. Крими- казусите също малко ми куцаха на моменти-така и не ми стана ясно заради превода или все пак заради сценария.
Но. Не мога да кажа , че не чаках и не почвах всеки епизод с  Simple Smile. Забава имаше достатъчно с Уски и Ацуро- просто до края станаха направо дупе и гащи- неповторим тандем- предлагам им втори сезон, без недостатъците от първия. Само те и животните са достатъчни  Joy Joy.. Определено те направиха шоуто и голяма част от останалите човеци ми бяха излишни  Mr. Green.

Значе  Border 2. Учудващо но помня как свърши 1 за моя голяма изненада  ThinkingMr. Green казвам ви аз че паметта ми е във възход.

Последна редакция: пн, 18 сеп 2017, 20:34 от Шошулчо

# 686
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 588
Шошко - герой. Щом помниш как завърши Border, то значи паметта ти наистина е в подем.
Ганбаре!



Скрит текст:




# 687
  • MJF
  • Мнения: 8 654
 Coffee Laughing тези тримцата горе ги чакам с 9-10. Ей на допълват се чудесно- дори и за една буква  Simple Smile.  Да видим дали ще ми се получи анблок гледането на двата последни епизода. Приготвила съм си разсейки за да стане  Simple Smile. Почнах 4 Lies

# 688
  • BG
  • Мнения: 4 459


Ще има ли айдълски шампионат за Чусок?

# 689
  • На запад от Сетагая
  • Мнения: 4 588
Дам, но нашите хора пропускат, а и няколко от големите групи (заради страх от контузии). Тези дни трябва да го запишат, защото Чосока е късно тази година (между 3 и 6 октомври е).
По-малки групи обаче, които трупат популярност, ще участват. Доста имена прочетох, които абсолютно нищо не ми говорят.

Шоши, превода на 9-ти епизод трябва да е готов утре или в четвъртък. Финалния епизод обаче ще се забави с няколко дни, но не заради преводачката, а заради човека, който качва raw-епизодите. Все още е във ваканция и ще се забави с няколко дни.

Хаджиме и Кахоко са предопределени един за друг. Така добре се допълват и си пасват... Сладури. Вече са ми любима японска двойка.
Големи симпатяги и оптимисти (еле Кахоко), които взаимно си помагат и дават кураж в този труден живот.



Последна редакция: вт, 19 сеп 2017, 12:12 от rossonera

Общи условия

Активация на акаунт