ДНК тест за потекло

  • 35 411
  • 179
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 4 275
Не съм си правила, но и на мен ми е любопитно, макар че тук етническият ни произход е горе-долу ясен. Поне на повечето. Twisted Evil

С тия 500 години робство колко да е ясен?  Mr. Green

# 151
  • София
  • Мнения: 62 595
е, относително е ясен, все пак не е било нашенските жени да са се кръстосвали с когото падне. Всяка култура горе-долу гледа да спазва някаква чистота на генетичните линии и поне да не се кръстосва със съвсем... различни.

# 152
  • София
  • Мнения: 16 203
И с Еньовден ...

# 153
  • София
  • Мнения: 62 595
Та, като си говорихме за Гугъл - в момента са наказани или ще ги накажат от ЕК за злоупотреба с монополно положение - били промотирали своя продукт при резултати за сравнително пазаруване. А 90 процента от печалбата на Гугъл е от рекламите, които ни показват, защото за това да ползваме Гугъл ние им даваме данните си, по-.скоро плащаме с данните си. И съответно не само имат данните ни (профилчето, помните ли, тези, дето толкова приказвахте за параноята hahaha), но и втори път ги използват, за да ни предлагат реклами на продукти, които отговарят на данните за търсенето и другите неща, които предоставяме (пак профилчето, помните ли?). Та, честито, цакат ни с топла бира, тъкмо два пъти - хем е топла, хем на висока цена. Да, в момента леко злобничко натривам носа на тези, които питаха нещо за параноя!  hahaha

# 154
  • Мнения: 4 871
Не съм си правила, но и на мен ми е любопитно, макар че тук етническият ни произход е горе-долу ясен. Поне на повечето. Twisted Evil

С тия 500 години робство колко да е ясен?  Mr. Green
И аз имам голямо желание да си разбера произхода, но и аз очаквам резултатите да покажат някакви такива неща-тюркски гени и т.н.

# 155
  • Мнения: 2 785
Не съм си правила, но и на мен ми е любопитно, макар че тук етническият ни произход е горе-долу ясен. Поне на повечето. Twisted Evil

С тия 500 години робство колко да е ясен?  Mr. Green
И аз имам голямо желание да си разбера произхода, но и аз очаквам резултатите да покажат някакви такива неща-тюркски гени и т.н.

Нещата отиват доста по-назад от османското присъствие по земите ни. Интересно е, пробвай. От моя тест стана ясно, че по бащина линия гените ми са кръстосвали навсякъде из Западна Европа и Англия.

# 156
  • Мнения: 4 871
Ама могат да ти кажат и от чия страна наследяваш определени гени ли? Мислех,  че ти казват просто какво са показали резултатите като цяло.

# 157
  • Мнения: 2 785
Този на НГ проследява маркер от мъжка страна. Него правих. За другите тестове не знам.

# 158
  • София
  • Мнения: 62 595
На НГ проследяваха първо митохондриалната ДНК в търсейки Ева..

# 159
  • Мнения: 4 871
Този на НГ проследява маркер от мъжка страна. Него правих. За другите тестове не знам.
Благодаря ти! Ще пробвам!  Simple Smile

# 160
  • България
  • Мнения: 6 224
Ми, как вървят по улицата - с крака! Това не го ли знаеше?
Ако ще се правим на остроумни, не всички имат късмета, да ходят на крака.  Confused
Или това не го знаеше, или не ги броиш за хора!

Spring is my season
https://www.familytreedna.com/groups/bulgariandna/about/background
"... катo при мъжете се проследява пряката мъжка линия (баща, дядо, прадядо и т.н.), както и пряката женска линия (майка, баба, прабаба и т.н.), докато при жените единствено пряката женска линия..."
https://www.familytreedna.com/groups/bulgariandna/about/goals
"...1/ Y-DNA- анализ изследващ Y-хромозомата, намираща се в ядрото на клетките.
Този тип анализ проследява пряката бащина линия и се прави само на мъже, тъй като при жените тази хромозома липсва. Съответно ако някоя жена иска да изследва бащината си линия, то теста трябва да бъде направен от брат ù, баща ù, чичо ù, племенниците или братовчедите ù по пряка бащина линия ;
2/ mt-DNA- анализ изследващ митохондриите, намиращи се в цитоплазмата на клетките. Този тип анализ проследява пряката майчина линия и се прави както на мъже, така и на жени...."
 Има и форум:
http://dnagenealogy-bg.org/mybb/forumdisplay.php?fid=5
Предполагам, че там могат да се зададат въпроси във връзка с тези изследвания.

# 161
  • София
  • Мнения: 62 595
И какво сега, опитваш се да вкараш драматизъм, защото те хванах в глупави възклицания?

# 162
  • България
  • Мнения: 6 224
И какво сега, опитваш се да вкараш драматизъм, защото те хванах в глупави възклицания?

Този ти пост е още по-неадекватен.
  Последен пост извън темата от моя страна.
Спам и простотии извън темата не са ми интересни.
Прочети пак какво пита момичето и пиши, каквото искаш.  Hug

# 163
  • София
  • Мнения: 10 825
Как 23andMe е само за САЩ и някои части на Европа като и ние ги правихме(сега нямам време да проверя,че съм на почивка,но като се прибера ще изчета всичко до край).Почти всяка седмица получавам някакви писма от тях,но не ги чета,ако има нещо интересно ММ ми казва(той също ги получава).
Може би са променили нещата в последствие
Цитат
Intended for sale and use in Denmark, Finland, Ireland, Sweden and the Netherlands only. The resale of our kits is prohibited. 23andMe can only guarantee services and provide support for kits purchased directly through our website, www.23andme.com, or through one of our authorized resellers
Това е от европейският им сайт. Същото инфо има и на американския, като там са само за САЩ и Канада

# 164
  • Мнения: 4 871
Ми, как вървят по улицата - с крака! Това не го ли знаеше?
Ако ще се правим на остроумни, не всички имат късмета, да ходят на крака.  Confused
Или това не го знаеше, или не ги броиш за хора!

Spring is my season
https://www.familytreedna.com/groups/bulgariandna/about/background
"... катo при мъжете се проследява пряката мъжка линия (баща, дядо, прадядо и т.н.), както и пряката женска линия (майка, баба, прабаба и т.н.), докато при жените единствено пряката женска линия..."
https://www.familytreedna.com/groups/bulgariandna/about/goals
"...1/ Y-DNA- анализ изследващ Y-хромозомата, намираща се в ядрото на клетките.
Този тип анализ проследява пряката бащина линия и се прави само на мъже, тъй като при жените тази хромозома липсва. Съответно ако някоя жена иска да изследва бащината си линия, то теста трябва да бъде направен от брат ù, баща ù, чичо ù, племенниците или братовчедите ù по пряка бащина линия ;
2/ mt-DNA- анализ изследващ митохондриите, намиращи се в цитоплазмата на клетките. Този тип анализ проследява пряката майчина линия и се прави както на мъже, така и на жени...."
 Има и форум:
http://dnagenealogy-bg.org/mybb/forumdisplay.php?fid=5
Предполагам, че там могат да се зададат въпроси във връзка с тези изследвания.
Много ти благодаря за разясненията!  Hug
Явно ще хвана брат ми да отидем да си направим тест.Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт