Точни ли сте?

  • 16 489
  • 239
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Ако става дума за работа съм точна. За уговорки за ходене на плаж, пиене на кафе и подобни, не цепя секундата на две, но и не си правя срещи в точен час по улиците, че да се налага някой да ме чака. При покана за гости внимавам да не отида по-рано или точно навреме, защото смятам, че е супер неприятно за домакинята да се появят хора в къщата ѝ, когато не е подготвена.

So Lucky, брат ми като каже, че идва след половин час, не се знае кой ден е имал предвид. Нищо не мога да направя по въпроса, такъв си е. Между другото, навремето с ММ закъсняхме за собствената си сватба, и то сериозно закъсняхме.

# 16
  • Сф
  • Мнения: 10 694
Предпочитам дори 15 мин по- рано.
Някои хора си закъсняват перманентно( майка ми например), дразни ме, затова се изхитрих да и казвам час по- рано,та да е навреме😉.

# 17
  • Мнения: 41 343
Много ама много мразя, да ми кажат "ще ти звънна след час", и след 2 още да не са звъннали. "ще дойда в 20:00 часа", и 20:45 още да ги няма. Аз съм човек който, като кажа нещо, гледам да го направя както съм казала. Много мразя, неточните хора...за мен са безотговорни и дразнещи.
Та, точни ли сте? Или аз преувеличавам...

Точна съм. И много мразя безотговорни хора, дето времето и уговорките ги нямат за нищо Naughty

# 18
  • Мнения: X
Предпочитам дори 15 мин по- рано.

Как по-рано? 15 минути отиваш в дома на някого или му се обаждаш? Това е по-лошо от прилично закъснение според мен.

# 19
  • Мнения: 12 674
Между другото, навремето с ММ закъсняхме за собствената си сватба, и то сериозно закъсняхме.

Сигурно сте имали основателна причина.

# 20
  • Сф
  • Мнения: 10 694
Предпочитам дори 15 мин по- рано.

Как по-рано? 15 минути отиваш в дома на някого или му се обаждаш? Това е по-лошо от прилично закъснение според мен.
Когато имам среща навън.
А не виждам и защо да е проблем ако гостито е от 17 ч примерно да отидеш в без десет.За мен е много по- грозно да отидеш в и 20.
За бизнес срещи, съвсем се цепи секундата на две.За мен няма термин" прилично закъснение".Закъснението си е закъснение.

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 319
Аз също съм точна.Ако ми кажат в 20:00ч излизаме,точно толкова съм там.Нооо с другите не е така.Имаме едни роднини,казват че ще дойдат на гости към 19:30-20:00 най късно.Естествено аз се приготвям и гледам да съм готова като дойдат.Оправих се,сядаме с мъжа ми хапваме,пийваме,става 20:00ч няма никой.Дойдоха ни гостите в 22:00ч. Shocked Мъжът ми беше и задремал малко, Laughing докато ги чакахме.

# 22
  • Мнения: 41 343
Когато имам среща навън.
А не виждам и защо да е проблем ако гостито е от 17 ч примерно да отидеш в без десет.За мен е много по- грозно да отидеш в и 20.
За бизнес срещи, съвсем се цепи секундата на две.За мен няма термин" прилично закъснение".Закъснението си е закъснение.

Няма лошо да си 15 минути по-рано на мястото, когато си канена на гости, но не е хубаво конкретно в този случай да позвъниш по-рано. Изпуши една цигара или се разходи и отиди навреме. Специално ако си канена на вечеря например и 15 минути закъснение е приемливо, но не и да отидеш по-рано, защото е тъпо да завариш домакинята с недовършен грим и несресана коса, или домакина по гащи да си завързва вратовръзката  Twisted Evil
За бизнес срещи, срещи на улицата за да ходите някъде и прочее наистина трябва да се цепи минутата.
Но виж, ако имате покана да отидете на вила някъде и до там има 3 часа каране, не е проблем да отидете +/- половин час. Т.е. неточността трябва да е и функция на цялото време за транспорт.

# 23
  • Мнения: 1 399
И аз от "бившите" точни. С натрупване на ангажиментите осъзнах, че е в пъти по-добре закъсняла, но спокойна, отколкото точна, но бясна от нерви. За приятелските ангажименти тип "ще мина да те видя и да пием по една ракия след работа" иде реч, за служебни ангажименти, лекари, и т.н. естествено не важи. Според мен точността е надценена в много ежедневни ситуации. Съответно, на закъснения и аз не се сърдя и изнервям, дори и в работата, ако не е на живот и смърт въпроса. А той изключително рядко е.

# 24
  • Мнения: 1 043
Изключително точна съм. Ако се случи непредвиден проблем и трябва да закъснея звъня като на пожар. Уважавам и ценя това качество и в  приятелите си. Но при покана за гости смятам, че закъснение 10-15 минути е добър ход за самите домакини.

# 25
  • Мнения: 22 036
Никога не закъснявам, но имам психоза. Винаги отивам по-рано и чакам Sad. .

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Точна съм в 98 % от уговорките/случаите. Но,все не ми достигат едни 10 минути и компенсирам или  с бързо шофиране до мястото на уговорката,или с изнервено приготвяне...туткава съм. Ако виждам,че ще закъснея повече от 10 мин. се обаждам да предупредя и да преценим какви са възможностите- за изчакване или отлагане. Това,ако са лични уговорки.
Гости се надявам да ми закъснеят с 15 -20 мин.,а не да подранят.Обикновено в 30-те минути преди идването им е времето,в което се привеждам в приличен вид. Така,че, ако довтасат по-рано  Twisted Evil.

# 27
  • Мнения: 22 036
Джено, теб и рошава ще те понеса, обаче нали си знаеш за тоалетната  Joy.

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Джено, теб и рошава ще те понеса, обаче нали си знаеш за тоалетната  Joy.
Mr. Green
Скрит текст:
Аз, колкото и да се глася, все съм рошава  Crazy. За теб ще отключа тоалетната, айде...все пак идваш отдалеко...  Crazy Hug

# 29
  • Мнения: 22 036
То това е най-страшно  Joy. Споко, на вино издържам около 6 часа, така че ще се разберем някак.

Общи условия

Активация на акаунт